• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Mērenais 2010. gads Znarokam tuvajā Vācijā

Mērenais 2010. gads Znarokam tuvajā Vācijā

Līdz IIHF (International Ice Hockey Federation) rīkotā ikgadējā pasaules čempionāta hokejā sākumam, kas šogad no 12. līdz 28. maijam norisināsies divās valstīs – Latvijā, Rīgā un Somijā, Tamperē, spēles par medaļām aizvadot pie skandināviem, palikušas mazāk nekā divas nedēļas. Par godu tik lielam notikumam, ka Latvijai atkal ir radusies iespēja rīkot tik liela mēroga sacensības, piedāvājam katru dienu līdz pat čempionāta sākumam īsu rakstu sēriju: “25 pasaules čempionāti elitē”. Kur tiks apkopots svarīgākais par katru no 25 aizvadītajiem turnīriem, kamēr Latvijas izlase spēlē spēcīgākajā divīzijā.

Rakstu sērijā esam nonākuši līdz 2010. gada pasaules čempionātam, kas norisinājās Vācijā trīs pilsētās – Ķelnē, Manheimā un Gelzenkirhenē. Tas bija ceturtais secīgais turnīrs Oļegam Znarokam pie izlases stūres un pēc iepriekšējā PČ paveiktā, kad tika sasniegta septītā vieta (atkārtoti visu laiku augstākā), loģiski, ka vidējais aritmētiskais Latvijas hokeja līdzjutējs gaidīja tā atkārtojumu. Nesanāca.

welcome-offer

Šveice paņem revanšu

Apakšgrupu izkārtojums bija sekojošs – pretī atkal Šveice, bet jau pirmajā etapā. Tā bija, tā sauktā, “slēptā mačbumba”, ja runājam tenisa terminoloģijā, cīņā par ceturtdaļfinālu. Un jau pirmajā dienā. Diemžēl, pretinieki paņēma revanšu par pagājušā gada turnīru ar 3:1. Tiesa, šveicieši drīzāk to noturēja, nevis izcīnīja, jo noslēdzošajā periodā mūsējie izdarīja divas reizes vairāk metienu, bet trešais gols jau ieripoja aiz vārtu līnijas, kad tie bija tukši. Turpinājumā pēriens no Kanādas 1:6, bet izšķirošajā dienā, pateicoties diviem Daugaviņa vārtiem pārspēta Itālija ar 5:2.

Kaspars-Daugavins

Kaspars Daugaviņš.

Nākamajā kārtā pretī nāca Zviedrija (2:4), Norvēģija (5:0), bet par iekļūšanu ceturtdaļfinālā cīnājāmies ar Čehiju, pastāvot arī teorētiskām iespējām tomēr iekļūt top 8, bet čehus “izsitot” ārā. Mačs neveiksmīgs – 1:3 un paliekam ārpus kārotā mērķa. Rezultātā 11. vieta. Tobrīd vēl neviens nezināja, ka nākamgad būs vēl sliktāk un tas arī kalpos kā katalizators pēdējam čempionātam Znarokam pie Latvijas izlases stūres…

Šajā čempionātā Latvijas galvenais spēks bija triecienmaiņa Sprukts – Daugaviņš – Karsums, šiem trim kungiem esot arī izlases rezultatīvākajiem spēlētājiem. Debitēja arī Mārtiņš Raitums, kurš gan vēlāk palika par vienu no dažiem “mūžīgajiem trešajiem” vārtsargiem un karjeru neattīstīja spožā gultnē. Pilnu Latvijas izlases sastāvu šim čempionātam var aplūkot šeit.

latvijas-hokeja-izlase-2010

Latvijas hokeja izlases sastāvs, 2010. gads.

Ar ko bija īpašs šis čempionāts?

Pirmkārt, Vācijā, Gelzenkirhenes futbola kluba “Schalke 04” stadionā tika aizvadīts atklāšanas mačs un uzstādīts uz to brīdi pasaules rekords hokeja spēles apmeklētībā – bija ieradušies 77 tūkstoši un 803 skatītāju. Iespaidīgs skats un atmosfēra.

Vācijas izlase arī kļuva par vienu no retajām, kurai, esot mājinieces godā, izdevās sasniegt teju savu maksimumu – iegūta ceturtā vieta, ¼ finālā pieveicot Šveici. Jāatzīmē arī tas, ka šis pēc vidējās apmeklētības aizvien ir top 5 turnīrs.

Interesants arī bija fakts, ka par čempioniem kļuva Čehijas izlase. Komanda, kurai teorētiski kāju priekšā iekļūšanai ¼ finālā varēja pielikt tieši Latvija.

Rakstu sērija: “25 gadi pasaules čempionātu elitē”:

  1. raksts – “Latvijas debija spēcīgāko sabiedrībā. Piesakāmies skaļi
  2. raksts – “1998. gads Šveicē – jauns formāts un pirmā sagrāve, sāpinām arī ASV”
  3. raksts – “1999. gada PČ – viens no rezultatīvākajiem, bet bez eiforijas”
  4. raksts – “PČ 2000. – vēsturiskā uzvara pār Krieviju un pirmā “play-off” spēle”
  5. raksts – “No varoņiem līdz peltajiem – augstais lidojums Sanktpēterburgā pēc gada piedzīvo smagu piezemēšanos”
  6. raksts – “Pirmo reizi imports – kāds bija 2002. gada pasaules čempionāts”
  7. raksts – “Viens solis aiz play-off” – Lindstrēms sāk sevi pierādīt”
  8. raksts – Atkārtots visu laiku labākais sasniegums. Ar to bija par maz, lai paturētu Lindstrēmu”
  9. raksts – “Beresņeva atgriešanās atlikums: cerība par “play-off” beidzas ar kaunu”
  10.  raksts – “2006. gads Rīgā – nepiepildītās cerības, trenera pasūtīšana un nekārtības pret Kanādu”
  11. raksts – “Znaroka laiks pie izlases stūres varēja sākties. Sākums vājš.”
  12. raksts – “Notikumi Kanādā: Masaļskis kļūst par pirmo numuru un Ivanāna vienīgais PČ”
  13.  raksts – “Vēsturiskās uzvaras pār Zviedriju un Šveici. Znaroku ieceļ varoņa kārtā”

welcome-offer