• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Par pērnā gada atkārtojumu – Bļugers un „Canucks” sāks cīņu par Stenlija kausu

Par pērnā gada atkārtojumu – Bļugers un „Canucks” sāks cīņu par Stenlija kausu

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pienākusi sezonas kulminācija, 16 vienībām uzsākot ceļu pretī Stenlija kausam. Arī šosezon reālas cerības uz uzvaru visā turnīrā ir kādai no latviešu pārstāvētajām komandām un runa ir par to pašu latvieti, kuru pērn – Teodoru Bļugeru, kurš šoreiz ir „Vancouver Canucks” sastāvā. Iespējams, šajā sarunā var pieteikties vēl kāds mūsu zemes spēlētājs. Kurš?

welcome-offer

NHL „play-off” turnīrs gan sevi ir pierādījis kā viens no visgrūtāk prognozējamais starp visām zemeslodes profesionālajām līgām un favorītu izkrišana pirmajā kārtā nav nekāds retums. Kuri šosezon ir galvenie pretenziju pieteicēji uz Stenlija kausa izcīnīšanu, un kur šajā mikslī varētu atrasties mūsu uzbrucēja klubs? Vai tiešām piedzīvosim “back to back” titulus latviešu puikam vai pie apvāršņa parādīsies cita zvaigzne?

Prezidenta kausa lāsts ir īsts

NHL spēku samērs ir ievērojami līdzīgāks nekā, piemēram, NBA. Tomēr viena lieta abām ir kopīga, proti, regulārās sezonas uzvarētāji reti kad “play-off” laikā attaisno savas ambīcijas un tiek pie titula. 

Ja NBA kopš 2000. gada tikai piecas reizes visā turnīrā triumfējušas labākās komandas pēc 82 spēlēm, tad NHL Prezidenta kausa ieguvēji tikai 8 (!) reizes līgas vēsturē spējuši tajā pašā sezonā celt virs galvas Stenlija kausu! Te gan jāpiebilst, ka NHL Prezidenta balvu pasniedz vien kopš 1985./86. gada sezonas.

NHL pēdējo reizi tas notika 2012./13. gada sezonā, kad triumfēja “Chicago Blackhawks”. Vēl interesantāka ir statistika par laika posmu kopš 2000. gada – pirmajā “Stanley Cup” izcīņas kārtā zaudējušas sešas komandas, kuras tajā gadā bijušas labākās pēc reguārās sezonas.

Vēl interesantāk ir tas, ka kopš Čikāgas kluba pēdējā triumfa neviens no regulārās sezonas labākajiem klubiem nav ticis pat līdz NHL finālam, augstākajam rezultātam esot apstāšanās konferences finālā. Prezidenta kausa lāsts ir īsts!

Bļugers un “Canucks” – latvieša loma un komandas spējas

Bļugers savu lietderību pierāda, īpaši neizlecot. Jā, viņam bija sezonas sākuma / vidus posmā “karsts” posms, kad viņš izcēlās ar vismaz punktu septiņos mačos pēc kārtas. 68 spēlēs uzbrucējs tika pie 28 punktiem (6+28), turpinot pierādīt savu lietderību kā uzbrukuma spēlē, tā spēlējot mazākumā.

“Canucks” spēcīgākais ierocis noteikti ir uzbrukums, jo komanda guva 279 vārtus jeb 3,40 vidēji spēlē. Bet arī aizsardzība ir līmenī ar kopumā ielaistu 221 golu un abās šajās pozīcijās komanda ierindojas 6. vietā līgā.

Ja Vankūveras klubs vēlas cīnīties par augstiem rezultātiem arī “play-off” turnīrā, būs jāuzlabo vairākums. Šobrīd iespēti 22% realizācijas dod tikai 11. vietu līgā, kas noteikti ir labojams. Mazākums vērtējams kā viduvējs.

Kā ies citiem latviešiem?

Kopumā šosezon uz NHL ledus kāpa pieci latvieši. Neskaitot Bļugeru, arī Elvis Merzļikins (“Columbus Blue Jackets”, 41 spēle, 3,45 ielaisti goli un 89,7% atvairīto metienu) un Zemgus Girgensons (“Buffalo Sabres”, 63 spēles, 8+6 punkti)), kuriem sezona jau noslēgusies, jo viņu pārstāvētie klubi nav kvalificējušies izslēgšanas spēlēm.

“Canucks” rindās pēc hierarhijas trešais vārtsargs ir pērnā gada pasaules čempionāta vērtīgākais spēlētājs Artūrs Šilovs (4 spēles, ielaisti vidēji 2,47 vārti un atvairīti 88,1% metienu) un šobrīd nav skaidrības, ko kluba vadība plāno ar viņu darīt. Vai atstāt ierindā vai ļaut braukt uz Latvijas izlasi. 

Tāpat “Florida Panthers” rindās 26 spēles šosezon aizvadjis aizsargs Uvis Balinskis (26 spēles, 2+1), bet “Panthers” vēl domā – sūtīt viņu uz AHL vai ko. Iespējams, viņš aizvadīs arī kādu spēli “play-off” gaisotnē, zinot traumu poteciālu.

Kuras komandas būs lielākie traucēkļi?

Šosezon Prezidenta balvu ieguva “New York Rangers” hokejisti, kuri uzskatāmi arī par galvenajiem favorītiem uz Stenlija kausa iegūšanu. Zīmīgi, ka kā nākamie reālākie kandidāti uz uzvaru tiek minēti “Panthers” hokejisti, kuras sastāva ir Balinskis. Jā, viņš nav stabils pamatsastāva spēlētājs, bet tomēr – izslēgšanas spēlēs piekoptais stils var ieviest sastāva korekcijas.

Kā allaž bīstama būs nesenā čempione “Colorado Avalanche”, kā arī “Edmonton Oilers” ar Konoru Makdeividu priekšgalā.

Zīmīgi, ka mūsu ekspertu ieskatā “Canucks” ir tikai 10. reālākā kandidāte uz Stenlija kausa iegūšanu, neskatoties uz to, ka regulārajā sezonā tā finišēja savā konferencē trešajā vietā. Pilnu favorītu loku var aplūkot šeit.

welcome-offer