• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Hokeja pavasarī kļūst karstāk: Merzļikina ierašanās un traumatiskās pārbaudes spēles

Hokeja pavasarī kļūst karstāk: Merzļikina ierašanās un traumatiskās pārbaudes spēles

Latvijas nacionālā vīriešu hokeja izlase turpina gatavošanos 2024. gada pasaules čempionātam, kas no 10. līdz 26. maijam norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Līdz turnīra sākumam palicis mazāk nekā mēnesis un atlikuši vēl tikpat pārbaudes mači, cik jau aizvadīti – četri. Kādas ir atziņas pēc pirmajām spēlēm, kāda ir situācija ar savainotajiem spēlētājiem un, protams, par Elvja Merzļikina pievienošanos izlasei un skaļo interviju medijiem – par visu aktuālo par un ap bronzas izlasi lasi rakstā.

welcome-offer

Sīvas cīņas, kas prasa “upurus”

Sāksim ar praktisko pusi, proti, par uz ledus redzēto. Visās pārbaudes spēlēs līdz šim fiksēts vienāds gala rezultāts – 3:2 (vai 2:3 no latviešu pozīcijām skatoties). Aprīļa ievadā šaurā lokā izlase atrādījās „Daugavas stadiona” ledus hallē, spēkojoties ar Austrijas izlasi. Sākotnēji bija grūti saprast vai spēle ir aiz slēgtām durvīm vai kā. 

No viena avota izskanēja informācija, ka tā būs slēgta, bet izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš kādā no TV raidījumiem izpļāpājās, ka slēgtas durvis gluži nav. Skatītāju būs, tikai ar īpašiem ielūgumiem, jo vietas „Daugavas stadiona” hokeja hallē visiem interesetiem nepietiks.

Par to varēja pārliecināties, kad mači notika „Arēnā Rīga” ar Somiju. Skatītāju skaits abos vakaros pārsniedzis deviņus tūkstošus. Atmosfēra bija patīkama kā allaž, bet piedzīvoti divi zaudējumi ar 2:3. Pirmais no tiem papildlaikā, otrajā izlaižot divu vārtu vadību trešajā periodā četru minūšu laikā.

Kā pēc spēles izteicās Vītoliņš, tad “puišu pašatdeve bija līmenī, bet divās spēlēs esam zaudējuši sešus spēlētājus.” Dažādas pakāpes savainojumus guva uzbrucēji Toms Andersons, Haralds Egle (viņš gan vēlāk spēlēja otrā spēlē), Renārs Krastenbergs un Oskars Batņa, kā arī aizsargs Roberts Mamčičs. Pagaidām skaidrības par to nopietnību nav.

Vītolīņš vairākkārt norādīja, ka viņu apmierina visu cīņasspars un reizēm pat jāatgādina, ka tās ir tikai pārbaudes spēles.

Kad nometnē gaidīt papildinājumu?

Ierasts, ka fani, izdzirdot tekstu “gaidām papildinājumu” uzreiz steidz prātot, par kuru Nacionālās hokeja līgas (NHL) latviešu spēlētāju ir runa. Mūsdienu globalizācijas apstākļos laiki mainās, un arī Eiropas līgas nolēmuši savas sezonas izstiept garākas.

Vītoliņš izteicās: „Mēs sekojam līdzi situācijai. Bet ar NHL nekad neko nevar zināt. Tur pēdējā vieta mierīgi var uzvarēt pirmo. Var sanākt, ka ar tiem čaļiem nerēķināmies, bet viņi izkrīt pirmajā kārta un ir brīvi. Gatavojamies ar to, kas mums ir.”

Zināms, ka izlasē šogad atkal nebūs Zemgus Girgensons, jo ir bez līguma. “Play-off” iekļuvušas Uvja Balinska (“Florida Panthers”) un Teodora Bļugera un Artūra Šilova (“Vancouver Canucks”) pārstāvētas komandas. Balinskis un Šilovs gan vairāk balancē starp AHL/NHL robežu, bet tomēr – skaidrības kā rīkosies klubu vadības nav.

Un ieradies ir arī Elvis Merzļikins, kurš uzreiz šokejā visus ar emociju pilnu uzrunu. Jo par interviju to grūti nosaukt – jautājumus neviens no medijiem tā arī nepaguva uzdot, jo Elvis devās prom, paziņojot: “Tā būs mana pirmā un pēdējā intervija. Neesmu te, lai sagādātu problēmas.”

Vai bija nepieciešams radīt tādu ažiotāžu? Varbūt šoreiz vietā būtu izlikties kā minimums, ka nekas nav bijis vai jau aizmirsts. Katrā ziņā arī federācijā ir devuši zaļo gaismu Elvim nesniegt intervijas, tas nozīmē, ka uzticības kredīts viņam ir dots. Atkal. Atliks tikai to attaisnot.

Merzļikins atgriežas izlasē. Kāpēc ne visi ir priecīgi?

Runājot par pārējiem papildinājumiem, tad aizvien tuvāk ir tas brīdis, kad noslēgsies fināla sērijas visās Eiropas līgās, kur dažās no tām piedalās vēl vairāki mūsējie (Balcers un Ķēniņš Šveicē, Gudļevskis Vācijā un citi). Ierindā ir arī pieredzējušais Kaspars Daugaviņš.

Plāns līdz čempionātam

Komandai palikušas četras pārbaudes spēles – divas viesos Šveicē (26.04 un 27.04.), kā arī Rīgā pret Norvēģiju (3.05. un 4.05.). Biļetes uz mājas spēlēm var iegādāties šeit.

Latvijas Hokeja federācijas mājas lapā iespējams aplūkot foto galeriju no pirmā treniņa ar Merzļikina, kā arī ar aktuālo kandidātu sarakstu.

Ar ko spēlēsim grupā?

Šogad čempionāts norisināsies Čehijā no 10. līdz 26. maijam divās pilsētās – Prāgā un Ostravā. A grupā Prāgā startēs Čehija, Kanāda, Somija, Šveice, Dānija, Norvēģija, Austrija, Lielbritānija, bet Latvija būs B grupā ar Zviedriju, ASV, Vāciju, Kazahstānu, Slovākiju, Franciju un Poliju.

PČ 2024. Spēļu kalendārs:

  • 11.05. Latvija – Polija, pulksten 17:20
  • 12.05. Latvija – Francija pulksten 17:20
  • 14.05. Latvija – Kazahstāna pulksten 17:20
  • 15.05. Latvija – Vācija pulksten 17:20
  • 18.05. Latvija – Zviedrija pulksten 13:20
  • 19.05. Latvija – Slovākija pulksten 21:20
  • 21.05. Latvija – ASV pulksten 17:20

welcome-offer