• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS pret FK “Liepāja” – spēle par trešo vietu Latvijas Virslīgā

RFS pret FK “Liepāja” – spēle par trešo vietu Latvijas Virslīgā

Šo svētdien, 6. novembrī, pirmspēdējās Latvijas Virslīgas kārtas spēlē, tiksies RFS un FK “Liepāja” futbolisti. Šī spēle ir ievērojama ar to, ka mača rezultāts izšķirs to, kura komanda šajā sezonā izcīnīs bronzas medaļas Latvijas Virslīgā. Pirms šīs spēles, FK “Liepāja” aizvadījusi lielisku sezonas noslēgumu, piecās spēlēs izcīnot piecas uzvaras un pietuvojoties tabulas trešajai vietai – RFS. Turpretī noslogotais RFS klubs un smagais sezonas noslēgums rīdziniekiem nav tas veiksmīgākais – piecās spēlēs gūta tikai viena uzvara, izcīnīts viens neizšķirts un trīs spēlēs piedzīvoti zaudējumi. 

Abas šīs komandas kopumā tikušās 28 reizes, no kurām 15 reizes uzvaru izcīnījusi RFS, bet liepājnieki spējuši uzvarēt tikai 8 spēles. Turpinot, piecas no tikšanās reizēm abas komandas spēkojušās neizšķirti. 

Vārtu statistika

Šosezon, abām komandām tiekoties, spēles bijušas vārtiem bagātas. Deviņpadsmit no divdesmit astoņiem mačiem jeb 68% spēļu beigušās ar vairāk kā 1.5 iesistiem vārtiem. Četrpadsmit spēlēs jeb 50% no tām gūti vairāk kā 2.5 vārti un septiņos mačos jeb 25% no abu komandu tikšanās reizēm beigušies ar vairāk kā 3.5 iesistiem vārtiem. 

Bukmeikeri šajā Virslīgas sezonā, veicot likmi uz vairāk kā 1.5 iesistiem vārtiem, tiekoties abām šīm komandām, 88% gadījumu ir uzvarējuši. Nedaudz mazāk, 74% no mačiem, kuros veikta likme “vairāk kā 2.5 vārti”, izrādījušies pareizi. 

Virslīgas spēļu statistika

Pirms gaidāmās spēles, Rīgas klubs spējis savākt 9 punktus pēdējos piecos mačos, turpretī liepājniekiem izdevies izcīnīt 15 punktus. Tā vien šķiet, ka spēlējot mājās, savu līdzjutēju priekšā, RFS spēj rādīt labāku sniegumu, par ko liecina piecas uzvarētas mājas spēles pēc kārtas, kā arī trešā vieta uzvarēto mājas spēļu statistikā. Turpretī FK “Liepāja” uzvarējusi pēdējās divās izbraukuma spēlēs un ieņem otro vietu tabulā uzvarēto izbraukuma spēļu ziņā. Ja skatamies procentuāli, tad 53% no aizvadītajām mājas spēlēm RFS ir uzvarējusi, bet FK “Liepāja” viesos izcīnījusi uzvaras 65% maču. 

Rezultatīvākie spēlētāji

Ja palūkojamies uz šīs sezonas Virslīgas rezultatīvākajiem spēlētājiem, tad redzams, ka no pirmā top 13 saraksta, četri spēlētāji pārstāv FK “Liepāja” klubu un četri futbolisti pārstāv RFS vienību. Attiecīgi, rezultatīvā Rīgas četrotne paspējusi sasist 45. vārtus, kamēr liepājnieku četrotne 38. vārtus. 

Ko varam sagaidīt

Pavisam noteikti, abas komandas šajā tikšanās reizē ies uz pilnu banku, jo uzvarētājs iegūs bronzas medaļas šī gada Latvijas virslīgas sezonā. Iespējams, ka ceturtdien aizvadītā UEFA Konferences līgas spēle un zaudējums pret “Fiorentina” būs atstājis ietekmi uz RFS futbolistiem ne tikai fiziski, bet arī mentāli. Turpretī liepājniekiem, aizvadot teicamu sezonas noslēgumu un uzvarot pēdējās piecās spēlēs, sagaidāms, ka viesu komanda būs optimisma un cīņasspara pilni cīnīties par uzvaru un bronzas medaļām. Noslēgumā, analizējot gūto vārtu statistiku, visticamāk, ka abas komandas spēs gūt vārtus šajā mačā un kopumā tiks iesisti vairāk kā 2.5 vārti.