• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS aizvada smagu pirmo puslaiku un pēdējā UEFA Konferences līgas spēlē piekāpjas “Fiorentina”

Latvijas iepriekšējās sezonas čempioni RFS, ceturtdien, noslēdzošajā UEFA Konferences līgas spēlē, mājas laukumā ar rezultātu 0:3 (0:3) zaudēja Florences klubam “Fiorentina”, tādējādi noslēdzot apakšgrupas turnīru bez nevienas uzvarētas spēles.

Bezcerīgs pirmais puslaiks

Jau no pirmajām spēles minūtēm bija redzams, ka rīdziniekiem šī būs smaga spēle. Kaspars Dubra (31), kuram šī bija debija pamatsastāvā Konferences līgā, jau mača trešajā minūtē bija spiests pamest laukumu. Neveiksmīgā epizodē, sitot bumbu, latviešu aizsargs guva kreisās kājas savainojumu, kura dēļ bija spiests pamest laukumu. Dubru pēc šī savainojuma nomainīja čehu aizsargs Petrs Marešs (31).

Mača rezultāts tika atklāts septītajā minūtē, kad pēc lieliska sitiena ar galvu, Antonins Baraks (27) izvirzīja vadībā viesu komandu. Īsi pirms pirmā puslaika beigām, bīstams uzbrukums padevās RFS futbolistiem – 43. minūtē, Andrejs Iličs (21) raidot bumbu ar galvu no soda laukuma vidus, norībināja viesu komandas vārtu pārlikni. Jāteic, ka šis bija vienīgais reālais vārtu gušanas moments pirmajā puslaikā, ko izveidoja mājnieki.

Futbola paruna vēsta: neiesiti tu – iesitīs tev. Minūti vēlāk pēc Iļiča bīstamā sitiena, spēles 45. minūtē “Fiorentina” nopelnīja stūra sitienu uz Pāvela Šteinbora sargātajiem vārtiem. Prasmīgi to izspēlējot RFS vārtu priekšā, ātrāks par visiem bija Arturs Kabrals (24),  triecot bumbu vārtos un dubultojot pārsvaru 2:0. Tā vien šķita, ka pirmais puslaiks noslēgsies ar šādu rezultātu, taču, aizritot otrajai kompensācijas minūtei pirmajā puslaikā, ar izcilu tālšāvienu vārtu labajā augšējā stūrī, Rikardo Saponara (30) panāca rezultātu 3:0.

Viesiem vairākas maiņas un RFS vairāk iespēju otrajā puslaikā

Pārliecināts par spēli un spēlētāju sniegumu, “Fiorentina” galvenais treneris sāka veikt dažādas izmaiņas ne tikai sastāvā, bet arī taktiskajā zīmējumā. Mača otro puslaiku viesu komanda iesāka ar divām spēlētāju maiņām. Itāļu ātrajam futbolam RFS spēlētāji dažubrīd nespēja tikt līdzi, kas rezultējās dzeltenajā kartiņā – 55. minūtē to nopelnīja Artūrs Zjuzins, izdarot pārkāpumu pret Šimonu Žurkovski.

Pie lieliska vārtu gūšanas momenta 66. minūtē nonāca Luka Jovičs (24), izskrienot viens pret Pāvelu Šteinboru. Šajā epizodē jāuzteic RFS spēlētājs Vitālijs Maksimenko (31), kurš traucējot Jovičam apstrādāt bumbu, neļāva pretinieku spēlētājam izdarīt sitienu pa vārtiem. Arī mājnieki nonāca vārtu gūšanas momentā, kad mača 72. minūtē, izpildot brīvsitienu, Žiga Lipuščeks (25) ar galvu mainīja bumbas trajektoriju, taču lieliski vārtos darbojās Pjetro Terračano (32) un šo sitienu atvairīja.

Rīdziniekiem gara un smaga sezona

RFS līdz ar sezonas noslēgumu ir pārspējuši kādu Latvijas futbola rekordu – visvairāk aizvadītās oficiālās spēles. Piedaloties trīs dažādos turnīros, ceturtdienas mačs pret Florences klubu bija 50. oficiālā spēlē šosezon. Saspringtais grafiks rīdziniekiem liedzis ne tikai aizstāvēt savu Latvijas čempiones godu, bet arī zaudējot Latvijas kausa finālā, vēl nav nodrošināta ceļazīme uz nākamā gada Eirokausiem.