• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS un pārējiem Latvijas klubiem sāksies Eiropas eksāmens

RFS un pārējiem Latvijas klubiem sāksies Eiropas eksāmens

Jūlijs ierasti ir laiks, kad aktīvāk sarosās vadošo vietējo futbola klubu dzīve pēc sezonas sākuma. Tieši tā – klāt ir UEFA starptautisko turnīru laiks, kur Latviju pārstāvēs četri klubi: 2023. gada čempioni RFS startēs UEFA Čempionu līgas, bet “Riga FC”, FK “Auda” un FK “Liepāja” Konferences līgas kvalifikācijā. 

Aplūkosim pretiniekus pirmajās kārtās, kā arī kā pafantazēsim par potenciālo iespēju aizkļūt līdz kādam no grupu turnīriem. Tas Latvijas vēsturē noticis vien divas reizes. Vai šogad būs trešā?

welcome-offer

RFS – čempioni ar mērķi atkārtot vēsturi un paplašinātu stadionu

UEFA Čempionu līgā, kas ir pats prestižākais futbola klubu turnīrs Eiropas reģionā, šajā sezonā no Latvijas spēlēs RFS, kas sacensības sāks no 1. kvalifikācijas kārtas čempionu zara, esot izsēto komandu lokā. kas teorijā agrīnajā turnīra stadijā var dot potenciāli vājākus pretiniekus. Dzīve gan mēdz ieviest korekcijas.

Tajā RFS spēlēs pret Ziemeļīrijas klubu “Larne FC”. Pāra uzvarētājs turpinās cīņu Čempionu līgas 2. kvalifikācijas kārtā, bet zaudētājs automātiski nokļūst UEFA Konferences līgas 3. kvalifikācijas kārtā. 

Pirmā spēle norisināsies 10. jūlijā Rīgā, “LNK Sporta parks” stadionā, kas pēc jaunā tribīnes izbūves ieguvis UEFA otro kategoriju. Dueli būs iespējams vērot “TV4” kanālā un “Sportacentrs.com” portālā. Savukārt atbildes mačs 17. jūlijā viesos. Jebkurā gadījumā Rīgas klubs sev ir rezervējis vismaz četras starptautiska līmeņa spēles, kas dod arī ievērojamu pienesumu kluba budžetam.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC RFS (@fk_rfs)

Laba ziņa saņemta arī no UEFA gaiteņiem. Proti, dota zaļā gaisma aizvadīt arī nākamo kārtu “LNK Sporta parks” stadionā. UEFA reglaments paredz, ka jebkuru Eirokausu kvalifikācijas pirmās divas kārtas ir iespējams aizvadīt, ja stadionam ir 2. kategorijas zīmogs. Tomēr ir pieļaujami arī izņēmumi par trešo kārtu un pat pārspēlēs par iekļūšanu grupu turnīrā.

“Saņēmām UEFA apstiprinājumu, ka “LNK Sporta parkā” varēsim aizvadīt arī trešo kārtu,” Tas mums ir varbūt nedaudz negaidīts, bet patīkams pārsteigums. Šeit noteikti jāpasaka paldies Guntaram Indriksonam, kurš mums ļoti palīdzēja šajā jautājumā. Tas bija tāds sapnis, uz ko gājām, un tagad esam ieguvuši tiesības, ka varētu mājās aizvadīt pirmās trīs kvalifikācijas kārtas,” portālā Sportacentrs.com citēts RFS kluba ģenerāldirektors Māris Verpakovskis.

RFS arī šogad ir uzņēmuši labu tempu, esot “Tonybet Virslīgas” līderu godā, vienlaikus būdama pārliecinoši rezultatīvākā komanda – gūti 68 vārti, kamēr tuvākajiem sekotājiem ir 50. Vidēji mačā tie ir trīs vārti! Komandai ir aktīva četru spēļu uzvaru sērija, bet kopumā pēdējais zaudējums piedzīvots maija sākumā. No tā brīža izcīnītas 10 uzvaras un viens neizšķirts Rīgas derbijā.

Runājot par “Larne FC”, tad tā ir aktuālā Ziemeļīrijas čempione, bet sezona vēl nav sākusies. Komanda paspējusi aizvadīt trīs mačus – divi pārbaudes un viens vietējais Superkauss pirms sezonas. RFS būs priekšrocības, jo komanda ir uzņēmusi labu tempu. Vai tas pārcelsies arī abos mačos ar sīksto “Larne FC”?

Savukārt tālāk RFS un “Larne FC” (Ziemeļīrija) pāra uzvarētājs spēlēs pret “FC Bodo/Glimt” (Norvēģija) UEFA Čempionu līgas 3. kvalifikācijas kārtā, zaudētājs automātiski nokļūst UEFA Eiropas līgas 3. kvalifikācijas kārtā. Pirmā spēle potenciāli nākamajā sērijā risināsies 23.-24. jūlijā, atbildes spēle 30.-31. jūlijā.

Ārpus pieteikuma starptautiskajos turnīros palikuši vairāki zīmīgi spēlētāji, kā vārstargs Pāvels Nerugals un aizsargi Mārcis Ošs (šosezon tikai divas spēles Virslīgā) un Elvis Stugis (lauzta roka). RFS sastāvu var iepazīties šeit. Par pretinieku analīzi un kluba aktivitātēm ir iespējams noskatīties preses konferenci.

Vai beidzot “Riga FC”?

Otrs Rīgas grands vistuvāk iekļūsanai Konferences līgas grupu turnīrā bija 2021./22. gada sezonā, kad izšķirošajā jeb “play-off” kārtā tā favorītes statusā divu spēļu summā (mājās 1:1, viesos 1:3, ielaižot divus golus papildlaikā) zaudēja Gibraltāra klubam “Lincoln Red Imps”. Savukārt, kad vēl bija iespēja piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā 2019./20. gada sezonā, kāju priekšā iekļūšanai tās grupu turnīrā pielika spēcīgais dāņu klubs “Kopenhavn”, kas bijis vairākas reizes arī Čempionu līgas top 32 komandu vidū.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC RFS (@fk_rfs)

Šogad “Riga FC” sāks no otrās kvalifikācijas kārtas, bet pretī stāsies Polijas “WKS Slask Wroclaw”. Polijā klubu sezona norisinās kā “lielajās” Eiropas līgās, noslēdzoties maijā. Tur “WKS Slask” finišēja otrajā vietā un neieguva titulu tikai tad, kad talkā bija jāņem kalkulators, jo punktu skaits ar čempioniem “Jagiellonia” bija vienāds. Poļu klubs gan aizvadījis vairākas pārbaudes spēles, kur zaudējuma rūgtumu vēl nav piedzīvojis. Laiks to izdarīt oficiālos mačos!

“Riga FC” Eirokausos startē kopš 2018./19. gada sezonas (pēc Eiropas standartiem, jo Latvijā čempionāts laika apstākļu dēļ tiek izspēlēts vienā kalendārajā gadā). Neskaitot debijas reizi, kad klubs apstājās Eiropas līgas 1. kvalikācijas. kārtā, katru nākamo gadu ir sasniegta vismaz 3. kārta vai “play-off” spēles (2x). Ar Rīgas kluba sastāvu var iepazīties šeit.

Ko iespēs “Auda”?

FK “Auda” tikai pērn debitēja Eirokausos, cīnoties ar spēcīgo Slovākijas klubu Trnavas “Spartak”. kas vēlāk tika arī līdz grupu turnīram (spēlējis Eiropas līgas grupu turnīrā arī 2018. gadā). Pērn “Auda” Tonybet Virslīgā” ieguva 4. vietu. Šogad pretinieks būs klubs no Fēru salām Toršavnas “B36”, kas arī palika ceturtie savā čempionātā.

FK “Auda” Virslīgā šobrīd ir sestajā vietā, bet pēdējā laikā piedzīvo neveiksmes – ir aktīva četru spēļu zaudējumu sērija. Tikmēr “B36” Fēru salu Premjerlīgā ir vicelīdere, kas nozīmē – arī šī komanda ir uzņēmusi labāko sportisko formu sezonas ietvaros. 

Pirmais mačs notiks 10. jūlijā “Skonto” stadionā, bet atbildes 17. datumā viesos. “Auda” sastāvu var aplūkot šeit.

Vai “Liepāja” sāks līst no bedres ārā?

Savukārt FK “Liepāja” tiksies ar citu Fēru salu vienību “Vikingur”. Zīmīgi, ka liepājnieki vietu Konferences līgas kvalifikācijā ieguva lēmējinstitūciju gaiteņos. Proti, pērn finišējot 5. vietā, tā neieguva kvotu “pa taisno”. Bet šobrīd finansiālās grūtībās ir nonākusi “Valmiera FC”, tāpēc notika rokāde. Šogad Liepājas komandai “Tonybet Virslīgā” iet vēl grūtāk un tā pēc 22 spēļu kārtām ieņem pēdējo, 10. vietu ar 15 punktiem. Pēdējo uzvaru FK “Liepāja” svinēja 29. maijā.

Par gaidāmo dueli izteicies FK “Liepāja” oficiālajā mājas lapā izeicies arī Liepājas kluba galvenais treneris Tamazs Pertija: “Ļoti gribam pārvarēt pirmo raundu. Sarežģīts uzdevums, mēs uzmanīgi pētām pretinieku – spēcīga, interesanta komanda, kura savā čempionātā gandrīz vienmēr uzvar. Lai neviens nedomā, ka ar Fēru komandu būs viegli. Protams, nē. Neapšaubāmi, mēs sagatavosimies ļoti nopietni. Mums ļoti vajag atcerēties uzvaras garšu un atgriezt sev pozitīvas emocijas.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC RFS (@fk_rfs)

“Vikingur” šobrīd ir sava vietējā čempiona līdere, bet vairāk nekā trešdaļu (17 no 47) gūtajiem vārtiem ir guvuši divi fēriešu uzbrucēji Justinusens un Kāslbergs. Tiesa, komandā ir vēl trīs spēlētāji ar pieciem un divi ar diviem goliem. Tāpēc briesmas sagādāt var vairāki spēlētāji.

Spēles notiks 11. (mājās) un 18. jūlijā. Sastāvs pieejams šeit.

Visu četru Latvijas klubu pirmās kārtas mājas spēles būs iespējams vērot “TV4” kanālā un “Sportacentrs.com” portālā.

*Ar klubu sasniegumiem attiecīgajā Eirokausu turnīrā ir iespējams iepazīties mājas lapā, kur norādīti arī pieteiktie sastāvi.

Vairāk par visu klubu aktuālajām sekmēm “Tonybet Virslīgā” var lasīt te:

“Tonybet Virslīga” pārsniegusi ekvatoru – cik karsti gāja jūnijā?

welcome-offer