• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Pēdējais “French Open” bez Nadala

Pēdējais “French Open” bez Nadala

Tenisa sezonas viens no četriem “Grand Slam” turnīriem “French Open” Parīzē jau uzņēmis apgriezienus, noskaidrojot jau pirmos ceturtdaļfinālistus. Diemžēl, 2017. gada čempione Aļona Ostapenko izstājās jau otrajā kārtā. Šis turnīrs ir skumji zīmīgs ar to, ka pirmo reizi 18 gadu laikā tas notiks bez māla karaļa Rafaela Nadala līdzdalības. Kāds izskatījās pēdējais “French Open” bez Nadala, un kuri ir šī gada favorīti vīriešu vienspēļu turnīrā?

welcome-offer

Nadals ir labākais. Bet kas notika pēdējā turnīrā pirms viņa ēras?

Rafaela Nada rekordu saraksts, kuri uzstādīti “Roland Garros” kortos,  ir no zinātniskās fantastikas – 14 tituli (visvairāk “French Open” vēsturē un visvairāk viena “Grand Slam” turnīra uzvaras), 115 mači, kuros piedzīvoti tikai trīs zaudējumi, vienreiz vēl izstājoties pirms trešās kārtas mača. Aizvadīti tikai pieci piecu seti mači, no kuriem visos uzvarēts! Četrus titulus viņš izcīnīja, nezaudējot nevienā setā! Viņš ir arī līdz šim vienīgais, kuram izdeviem uzvarēt jau savā pirmajā “Grand Slam” kampaņā! Pieci secīgi tituli Parīzē (arī šī turnīra rekords) un rekordu listi varētu virpināt vēl un vēl…

Tāpēc nav brīnums, kāpēc tenisa fani skumst pēc Nadala “Roland Garros” kortos. Bet kāds bija turnīrs 2004. gadā – pēdējā bez Nadala dalības līdz šim? Stāsts ir interesants un, iespējams, vēsture būtu pavisam citādāka. Jo jau 2004. gadā Nadalam, kurš tobrīd atradās pasaules rangā 34. vietā un bija 17 gadus jauns, bija plānots debitēt Parīzē. Viņu jau tolaik pirms turnīra uzlūkoja kā potenciālo zvaigzni, jo viņš tika uzaicināts uz oficiālo foto sesiju, lai izveidotu savu portfolio. Ja nu tālu aizspēlējas, lai būtu ko par viņu stāstīt un būtu kā pasniegt. Spānis gan pēdējā brīdī atsauca savu dalību savainojuma dēļ, ko viņš bija guvis mēnesi iepriekš. Puisis esot rāvies, lai varētu piedalīties, kamēr viņa medicīnas komanda atrunāja. Togad notika ļoti daudz neparedzamu spēļu iznākumu, tāpēc vairāki eksperti norādījuši, ka Nadala mantojumam tieši nācis par labu, ka viņš savu vēlamo debiju atlika par gadu. It kā esot izaugusi vēl lielāka motivācija strādāt.

Tā brīža esošais “French Open” čempions bija Nadala tautietis Huans Karloss Ferero, kurš gan nolika pilnvaras jau otrajā kārtā. Vēl šokējošāku zaudējumu piedzīvoja tobrīd 34 gadus vecais Andreā Agasi, kurš pirmajā kārtā zaudēja pasaules 271. raketei… Vēl iespaidīgāka, ne spēles, bet šoka ziņā, bija Martinas Navrativolas atgriešanās kortā 47 gadu vecumā. Viņa gan arī tālāk par pirmo kārtu netika.

Jautāsiet, kur bija Rodžers Federers? Uz vietas. Tobrīd viņš jau tika uzskatīts par jaunās paaudzes jauno seju. Uz 2004. gada “French Open” viņš ieradās Vimbldonas “Australian Open” čempiona statusā, kā arī pirmo reizi “Grand Slam” aizvadīja pirmās pasaules raketes godā. Taču arī Federers nespēja izcīnīt titulu, izstājoties ⅛ finālā. Bet kurš tad kļuva par čempionu? Tas bija pārsteidzošais argentīnietis Gastons Gaudio. Viņš kļuva par pirmo savas valsts pārstāvi kopš 1979. gada, kurš spējis triumfēt “Grand Slam” raudzes turnīrā. Pēc viņa to spējis izdarīt vēl tikai Huans Martins Del Potro 2009. gadā.

Tā izskatījās pēdējais “French Open” bez Nadala, bet kā izskatās pirmais bez 18 gadu laikā?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roland-Garros (@rolandgarros)

Džokovičs neklātienes cīņā par “Grand Slam” titulu karaļa statusu

Līdz ar Nadala nepiedalīšanos iespēja ieņemt pirmo vietu visu laiku vistitulētāko “Grand Slam” sportistu sarakstā ir parādījusies serbam Novākam Džokovičam. Abiem šobrīd kontā ir 22 tāda līmeņa trofejas. Tieši Džokovičs ir tas, kurš sagādājis divus no trīs zaudējumiem Nadalam “Roland Garros” kortos, un tieši viņš šobrīd ir uzskatāms par vienu no galvenajiem favorītiem uz uzvaru. Serbs spēlē labi, uzvarot visus četrus mačus trīs setos. Tiesa, pretī nav bijuši arī pat top 30 spēlētāji.

Zināmi ir jau divi ¼ fināla pāri: Džokovičs – Karens Kačanovs (#11), kā arī Karloss Alkarass (#1) un Stefans Cicips (#5). Turnīrā vēl ir ranga 4. rakete Kaspers Rūds un labu sniegumu rāda arī Aleksandrs Zverevs (#22) un Grigors Dimitrovs (#28), kuri vienu ceturtdaļfinālistu noskaidros savstarpējā duelī.

Vislabākas izredzes šobrīd tiek vērtētas starp Džokoviču un Alkarasu. Te gan uzreiz jābrīdina – tas var notikt jau pusfinālā, jo abi atrodas vienā izspēles zarā. Un Alkarass ir ļoti brīstams pretinieks – ATP pirmā rakete un šosezon ir jau triumfējis turnīros Barselonā un Madridē. Un, ieskaitot neveiksmi Romā otrajā kārtā, kopš aprīļa sākuma spānis zaudējis tikai divos mačos! Tiesa, viņa ¼ fināla pretinieks Cicips sākot no aprīļa četrus no pieciem saviem zaudējumiem piedzīvojis pret top 10 spēlētājiem. Tā kā spēle nesolās būt viegla.

Alkarass jau ir pierādījis, ka spēj izcīnīt arī “Grand Slam” titulu, pērn triumfējot “US Open”. Neskatoties uz to, pārējos trīs sadalīja leģendas – divi Nadalam, viens Džokovičam. Arī šajā sezonā pirmajā “Grand Slam” raudzes turnīrā uzvaru svinēja Džokovičs, kurš tādēji panāca Nadalu kopējā titulu ieskaitē. Serbam Parīzē ir izcīnīti divi tituli, bet vai būs arī trešais? Džokovičs ir pierādījis, ka ir psiholoģiski noturīgs un spēj rādīt savu labāko sniegumu izšķirošajos momentos. Ja viņš vēlas apsteigt Nadalu, šīs kvalitātes būs jānodemonstrē kortā!

welcome-offer