• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Trīs iemesli, kāpēc Ostapenko var uzvarēt „Australian Open”

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko sezonas pirmajā „Grand Slam” raudzes turnīrā „Australian Open” tikusi līdz ceturtdaļfinālam, sasniedzot karjeras labāko rezultātu šajās sacensībās. Bet kādas ir Ostapenko izredzes doties vēl tālāk, un izcīnīt savu otro karjeras „Grand Slam” titulu?

Izmantotais veiksmīgais izlozes zars

Ostapenko, kura pirms turnīra sākuma atradās 17. vietā WTA pasaules rangā, pēc tikšanas labāko astoņu tenisistu skaitā „live” rangā pacēlusies jau uz 11. vietu. Sākotnēji viņa izmantoja veiksmīgu izlozes zaru, kurā viņai pirmajās trīs kārtās nevarēja stāties pretī neviena pretiniece, kura ir rangā augstāk par 81. vietu.Pirmais galvenais uzdevums palika izpildīts.

Tikmēr par iekļūšanu ceturtdaļfinālā uzvarēta top 10 spēlētāja Koko Gaufa (WTA 7. vieta). Arī turpinājumā, ņemot vērā Aļonas uzņemto formu, ir cerības uz vēl kādu uzvaru. Ja ne pat visām trīs…

Iemesli, kāpēc Ostapenko var pacelt kausu

1.     Izkritusi galvenā favorīte
  2.     Ostapenko nosvērtība un pārliecība
  3.     Pirmās serves punkti

Saprotams, ka iegūstot pretī rangā zemāk esošu pretinieci, it īpaši sieviešu tenisā,  nekas uzreiz nav tāpat vien garantēts. Tomēr piekritīsiet – teorijā Aļonai pretiniekos tika gaidīta šī brīža „karstākā” tenisiste, par jauno Serēnu Viljamsu sauktā poliete Iga Švjateka, kura kopš novembra mēneša bija piedzīvojusi tikai trīs zaudējumus, Austrālijā notiekot arī ceturtajam.

Ostapenko nākamā pretiniece ir Vimbldonas čempione Elena Ribakina (WTA 25. vieta), kura pierādīja – arī Švjateka ir uzvarama. Un tāda noteikti ir arī Ribakina, ko Ostapenko ir spējusi pārspēt abās tikšanās reizēs (2019. gadā Linsā uz hard un 2021. gadā Īstbornā uz zālāja).

Tiesa, „Tonybet” ekspertu ieskatā par šī mača favorīti tiek uzskatīta Kazahstānas pārstāve, kuras uzvaras iespēja novērtēta ar koeficientu 1,46, kamēr Ostapenko tas ir 2,76. Tomēr ir daži “bet”.

Kā ierasts – ja Ostapenko spēj būt kortā nosvērta un spēlē ar pārliecību, rezultāti neizpaliek. To spilgti raksturoja pirmā seta noslēgums pret Gaufu, kad Ostapenko būdama vadībā 3:2 pie savas serves nonāca iedzinējos ar 15:40 un atspēlēja divas breikbumas, kā arī servējot pie 4:3 atspēlējoties no 0:40 un kopā geimā atspēlējot četras breikbumas! Otrajā setā viņai bija jāatspēlē tikai viena breikbuma, bet visā mačā Aļonai kopā bija 30 (!) tīri uzvarētas izspēles (winners).

Tāpat ar Aļonu ir tā – ja viņa trāpa laukumā pirmo servi regulāri, pretiniecēm ir ļoti lielas grūtības. Trīs no četriem mačiem latvietes gūto punktu procents pie pirmās serves ir pārsniedzis 70 vai vairāk procentus, kas nozīmē – ja viņa trāpa laukumā servi ar pirmo reizi, punkts, visticamāk, atnāks pie viņas. Ļoti līdzīga tendence Ostapenko izpildījumā bija vērojama arī leģendārājā „French Open” 2017. gadā, kurā Aļona pārsteidzoši triumfēja.

Te gan latvietei jābūt uzmanīgai, jo Ribakina šobrīd ir līdere visā turnīrā pēc izdarīto eisu skaita. Ostapenko turpinot servēt tāpat kā līdz šim, šis komponents var izlīdzināties. Un kā uzvarēt Ribakinu Aļona zina. Bet Ribakina nezina, kā uzvarēt Aļonu! Vai trešā reize būs tā laimīgā Kazahstānas tenisistei? Latvijā ceram, ka nē!

Ceturtdaļfināla spēle paredzēta naktī uz otrdienu (24.01.).