• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Rīgas derbijā kārtējais neizšķirts. Cīņa par čempionu kausu turpinās

Sestsdienas pēcpusdienā pārpildītā “LNK Parks” stadionā Latvijas futbola Virslīgas ietvaros norisinājās pēdējos gados nu jau par ikonisko kļuvušais Rīgas derbijs, kur RFS uzņēma “Riga FC”. Mačs noslēdzās ar kaujiniecisku bezvārtu neizšķirtu. Ticiet vai nē, bet visi četri (!) šo abu komandu dueļi šosezon noslēgušies, nenoskaidrojot uzvarētāju – 1:1, 0:0, 2:2 un 0:0!

welcome-offer

Par derbiju

Tas, cik nopietni šim mačam piegāja tā organizētāji Virslīgā, tam tika piesaistīts augsta līmeņa tiesnesis Kšištofs Jakubiks, kurš aizvadītajā sezonā tiesāja ar UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, tostarp spēli ar Minhenes “Bayern” dalību. Biļetes uz “LNK Parka” stadionu tika izpārdotas jau dažas dienas iepriekš, bet ažiotāža sita augstu vilni, jo šosezon nevienā no mačiem ar abiem Rīgas grandiem nav noskaidrots uzvarētājs.

Spēli aktīvāk iesāka RFS, tad pirma puslaika vidū tā izlīdzinājās, līdz noslēgumā nedaudz iniciatīvu pārņēma viesi. Otrais puslaiks iesākās līdzīgā manierē, bet 70. minūtē bīstami nedaudz garām vārtiem no asa leņķa sita Emersons Santana (RFS). Pēc divām minutēm sekoja viesu atbilde, taču arī bumba lidoja secen vārtiem.

76. minūtē tika izpildīta standartsituācija, pēc kuras šķita, ka RFS izvirzīsies vadībā. Precīzs bija Prenga, tomēr pēc VAR sistēmas izmantošanas galvenais tiesnesis nolēma vārtus neskaitī. 90. minūtē otro dzelteno kartiņu nopelnīja RFS kapteinis Žiga Ļipučeks, taču arī mājinieki centās apdraudēt pretinieku vārtus, tomēr beigās otrais bezvārtu neizšķirts šajā sezonā Rīgas derbijā.

Tas nozīmē, ka līderpozīcijas saglabā “Riga FC”, kurai pēc 29. spēļu kārtām ir 71 punkts, bet RFS iepaliek par trīs. Un cīņa par titulu notiks jau neklātienē un zelta vērta būs katra uzvara, katrai gūtie un ielaistie vārti. Kāds ir abu komandu atlikušais kalendārs un pretinieki? Par to turpinājumā.

View this post on Instagram

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Pretinieki teju idenstiski, RFS jācer uz sāncenšu klupienu

RFS pagaidām vienīgo reizi Virslīgā triumfējusi 2021. gadā. Tajā pašā gadā komanda izcīnīja arī Latvijas kausu (pirmo reizi tas notika 2019.). Māņticīgākie var piesaukt – RFS izcīna kausus ik pēc diviem gadiem. Vai šī tradīcija turpnāsies?

Runājot par abu titulu kārotāju nākamajiem pretiniekiem, tad no tiem atšķiras tikai viena komanda.

RFS : Kalendārs un pretinieki (ar bilanci šosezon)

• mājās pret FS “Metta/LU” (11.11.), rezultāti: 0:0, 6:0, 5:0

“Riga FC”: Kalendārs un pretinieki (ar bilanci šosezon)

A post shared by Riga FC (@rigafc)

Šobrīd trešā vieta no otrās atpaliek par 23 punktiem un atlikušajā maču skaitā sadeldēt šādu atšķirību būs teju neiespējami). Tomēr sīva cīņa notiek par trešo vietu, kas garantēs dalību UEFA Eiropas Konferences līgas kvalifikācijā nākamajā sezonā, kas ir solīds klubu budžeta papildināšanas instruments, ja pie tāda tiek.

Par trešo vietu cīnās FK “Auda”, FK “Liepāja” un FC “Valmiera”. Visām komandām ir nevienāds punktu un spēļu skaits, tāpēc pilnu situāciju tabulā var aplūkot šeit.

RFS vēl laukumā jācīnās būs ar pirmajām divām augstāk nosauktajām komandām, kamēr “Riga FC” arī ar valmieriešiem. Abiem nesamierināmajiem Rīgas klubiem atlikušajā sezonas kalendārā kopīgs ir arī tas, ka četri mači jāaizvada ar pēdējām četrām šī brīža vietām Virslīgā. Respektīvi, spēles, kuros abas komandas būs ļoti pārliecinošu favorītu statusā.

Abi Rīgas klubi līdz šim spēlējuši pārliecinoši. RFS vienīgo zaudējumu piedzīvoja tikai pavisam nesen tieši “Valmierai” (0:1), kopumā izcīnot arī 20 uzvaras, astoņas neizšķirtus līdz šim.

Tajā pašā dienā “Riga FC” ar 3:5 piedzīvoja sakāvi no FS “Jelgava”. Otrs šī kluba zaudējums ir tieši “Valmierai” (0:1). Bez tā komandas kontā ir 22 uzvaras un pieci neizšķirti.

Cīņa par titulu solās būt karsta! RFS atlikušajas vēl tikai četras (!) mājas spēles. Tāpēc seko līdzi mums sociālajos tīklos par to norisi un laiku. Esi pirmais, kurš uzzina jaunumus!