• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS lūkos ielikt pamatus tālākai virzībai Konferences līgā

RFS lūkos ielikt pamatus tālākai virzībai Konferences līgā

Ar spēli trešdienas vakarā pulksten 19:00 Slokas stadionā RFS turpinās starptautisko turnīru sezonu, UEFA Konferences līgas otrajā kvalifikācijas kārtā tiekoties ar ambiciozo Azerbaidžānas komandu Masaziras “Sabah”. Atbildes spēle norisināsies 3. augustā jau pretinieku laukumā un uzvarētājs tiks noskaidrots divu maču summā. Kas zināms par pretinieku, un kā vērtējamas Rīgas kluba izredzes?

welcome-offer

Kas ir “Sabah”?

Klubs ir dibināts pavisam nesen – vien 2017. gadā, bet pērn izcīnīja Azerbaidžānas augstākās līgas sudraba medaļas, kas arī ļāva tam piedzīvot debiju kādā no UEFA rīkotajiem starptautiskajiem turnīriem šogad. Komanda ir bāzēta mazā Azerbaidžānas pilsētiņā/ciemā vien ar nedaudz vairāk kā trīs tūkstošiem iedzīvotāju. Masaziru varētu salīdzināt ar kādu no Rīgas piepilsētām – tā ir maza, toties atrodas netālu no galvaspilsētas Baku (20 kilometri) un ir pazīstama ar skaistām dabas ainavām, Masaziras ezeru un tūristu apskates objektiem.

Lai arī komanda ir jauna, tomēr ambīcijas tai netrūkst. Tās sastāvā par līderiem var uzskatīt Luksemburgas pussargu Vinsentu Tilu, kurš pēdējās trīs sezonas ir pavadījis Zviedrijas augstākajā līgā un savulaik bijis arī Francijas “Ligue 1” vienības “Metz” sistēmā, aizvadot dažus mačus meistarkomandas rindās. Bet uzbrukuma galvenais ierocis ir vācietis Džons Lenss Mikels, kuram tā ir jau trešā sezona “Sabah” rindās. Gūtie vārti attiecīgi 11 un 17 vārti katrā no pirmajiem diviem gadiem. Pirms tam viņš sezonu pavadīja Nīderlandes augstākajā līgā, bet iepriekš kūlies pa dažāda līmeņa Vācijas reģionālajām līgām. Tāpat vienībā ir vairāki Azerbaidžānas nacionālās izlases spēlētāji, kā arī augsta līmeņa leģionāri. Uzdevums nebūs no vieglajiem.

Komandas spēle balstās uz solīdu leģionāru skaitu, bet tās galvenais treneris ir 39 gadus jaunais krievs Murads Musajevs, kurš ar komandu strādā kopš 2021. gada. Pirms pieturas Azerbaidžānā bijis arī Krievijas Premjerlīgas kluba “Krasnodar” stūrmanis trīs sezonas, iepriekš klubā darbojoties arī dažādos citos ampluā.

Komandu aktuālā forma

Ja RFS Virslīgas sezona iet pilnā sparā un ieiet izšķirošajā fāzē, kad teju katrs mačs ir svarīgs cīņā par titulu, tad Azerbaidžānā vietējais čempionāts sākas vien augustā un ilgst līdz maijam. “Sabah” komanda turnīru sāks no otrās kvalifikācijas kārtas, tāpēc oficiālus mačus vēl nav aizvadījusi. Trīs pārbaudes spēlēs izcīnīti divi neizšķirti un viena uzvara – 2:2 ar “Gabala” (Azerbaidžāna), 3:1 pret “Al – Sadd” (Katara) un 1:1 pret zināmo Pireju “Olympiacos”. Jāatzīmē arī, ka “Sabah” aizvadītajā Azerbaidžānas augstākās līgas sezonā bija labākā komanda aizsardzībā, 35 mačos ielaižot vien 24 vārtus. Kodols ir saglabājies, tāpēc sagaidāms, ka uzlauzt vārtus būs sarežģīti.

Tomēr RFS ar to nav bijušas problēmas visas sezonas gaitā. Pirmkārt, RFS šosezon tā arī vēl nav izjutusi zaudējuma rūgtumu. Virslīgā pēc 23 aizvadītām spēļu kārtām tā atrodas otrajā vietā, bet vidēji izcēlusies ar 2,52 gūtajiem vārtiem mačā. Rezultatīvs padevās arī UEFA Konferences līgas pirmais cēliens, kad pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 5:1 (1:0, 4:1) tika uzveikta Ziemeļmaķedonijas komanda “Makedonia G.P.”. Tiesa, “Sabah” noteikti vērtējams kā dažas klases augstāks pretinieks.

Azerbaidžānas klubs arī saskārās ar organizatoriskām ķibelēm. Proti, ielidojot Latvijā, valstī netika ielaists komandas galvenais treneris un vēl septiņi futbolisti ar Krievijas pasi. To nepieļauj vietējā likumdošana pēc Krievijas uzsākt kara Ukrainā 2022. gada februārī. Tomēr risinājums tika atrasts, iebraucot valstī no citas Šengenas zonas valsts. Tāpēc komanda būs pilnā sastāvā.

Runājot par RFS, tad uzbrukuma līderis ir serbs Andrejs Iļičs. Virslīgā viņš ir labākais snaiperis ar 13 goliem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr pirmajā kārtā Konferences līgā viņam divi vārti un piespēle. Tāpat pie galvenajiem uzbrūkošajiem spēkiem var pieskaitīt brazīlieti Emersonu Santanu, kurš ir mūžīgi bīstams gan uzbrukuma noslēguma fāzē, gan izkārtojot labākas pozīcijas partneriem. Šajā Virslīgas sezonā viņa kontā seši vārti un un tikpat rezultatīvas piespēles partneriem. 

Vēl kā par galvenajiem spēkiem uzbrukumā var runāt par diviem Kotdivuāras pārstāvjiem – Kuadido un Diomandi, kurš pēdējā mačā pret FK “Auda” izcēlās ar pokeru jeb četriem vārtiem. Kopumā viņam 10 vārti Virslīgā šosezon, bet šis iepriekš minētais kvartets kopā guvis 35 no visiem 58 RFS vārtu guvumiem Latvijas čempionātā. Tieši šī nosauktā spēlētāju grupa šosezon ir iezīmejusies kā galvenie Rīgas kluba spēki rezultāta veidošanā.

Visi futbola fani ir laipni gaidīti Slokas stadionā pulksten 19:00. Biļetes pieejamas tikai internetā, klātienē tādas iespējas nebūs. Tās var iegādāties šeit. Tiks nodrošināta kārtīga un sportiska atmosfēra ar dažādām fanu aktivitātēm!

Zināms, ka šī pāra uzvarētājs nākamajā kārtā tiksies ar Eiropā labi zināmos Belgradas “Partizan”.

welcome-offer