• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS futbolisti pret grupas līderi “Bašakšehir”

RFS futbolisti pret grupas līderi “Bašakšehir”

Vai Latvijas čempionu vienība RFS spēs atņemt punktus UEFA Konferences līgas A grupas līderei “Bašakšehir”? To uzzināsim jau pavisam drīz, kad “Skonto” stadionā pulksten 22:00, savu trešo mājas spēli aizvadīs RFS futbolisti.

Mūsu puiši UEFA Konferences līgas turnīru uzsāka lieliski – tika izcīnīts svarīgs neizšķirts 1:1 pret itāļu leģendāro klubu “Fiorentina”. Turpinot, turnīra otro spēli aizvadot mājas laukumā, tika piedzīvots minimāls zaudējums 0:2 pret skotijas klubu “Hearts”. Turpretī Turcijas augstākās līgas līdere “Bašakšehir” vēl nav piedzīvojusi zaudējuma garšu šajā turnīrā.

Pirmajā izbraukuma spēlē turki izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 4:0 pret skotu “Hearts” futbolistien. Otro spēli aizvadot mājās un uzņemot itālijas “Fiorentina” vienību, turki saviem līdzjutējiem sarūpēja vieglu uzvaru ar rezultātu 3:0. Noslēdzot otro spēļu apli, A-apakšgrupas līdere patlaban ir “Bašakšehir” ar izcīnītiem 6.punktiem. Aiz viņiem atrodas Skotu vienība ar izcīnītiem 3 punktiem. Trešo un ceturto vietu grupā dala RFS futbolisti un “Fiorentina” – katrai komandai ir izcīnīts 1 punkts. 

Latvijas čempionei priekšā svarīgs pārbaudījums. Un ne tikai tāpēc, ka tiek uzņemta neuzvarētā grupas līdere “Bašakšehir”. Interesanti, ka šajā spēlē RFS komandai līdzās nevarēs atrasties galvenais treneris Viktors Morozs. Iemesls tam ir iepriekšējā mačā iegūtais noraidījums no laukuma, tāpēc šajā mājas spēlē pie komandas stūres atradīsies galvenais Viktora Moroza asistents – Vladimirs Žavoronkovs. Un tā vien izskatās, ka ķibeles ar galveno treneri piemeklējušas arī turcijas klubu. Vēl trešdien klubs medijiem ziņoja, ka galvenais treneris Emre Belozoglu ir apslimis, tāpēc nepiedalīsies gaidāmajā preses konferencē, kā arī viņa dalība spēlē pret RFS vēl ir uz jautājuma zīmes. 

UEFA Konferences līga pēc līmeņa ir trešais spēcīgākais klubu turnīrs Eiropā aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas. Tajā par pirmo čempionu tika kronēts Itālijas slavenais klubs  “AS Roma”. Par 2022./2023.gada sezonas fināla vietu tika izraudzīta Čehijas galvaspilsēta Prāga. Latvijas čempione RFS ir izcīnījusi vēsturisku panākumu un ir pirmais Latvijas klubs, kurš aizcīnījies tik tālu šajā klubu turnīrā.

RFS sastāvs dalībai UEFA Konferences līgā: 

Vārtsargi: Vītauts Čerņausks, Jevgeņijs Nerugals, Pāvels Šteinbors

Aizsargi: Vitālijs Maksimenko, Vladislavs Sorokins, Elvis Stuglis, Jovans Vlalukins, Kaspars Dubra, Vitālijs Jagodinskis, Žiga Lipuščeks;

Pussargi: Deniss Rakels, Artūrs Zjuzins, Alfusajne Džata, Tomislav Šāričs, Emersons Deusleisānu, Petrs Marešs, Stefans Paničs, Fabrīsiu Ferreira, Gļebs Žaleiko, Tomašs Šimkovičs;

Uzbrucēji: Andrejs Iličs, Kevins Frīzenbihlers