• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS aizvada traģisku pirmo puslaiku, taču minimāli piekāpjas Edinburgas “Hearts”

Diemžēl, Latvijas iepriekšējās sezonas Virslīgas čempioni RFS, ceturtdienas aizvadītajā UEFA Konferences līgas mačā, viesos piekāpās Edinburgas “Hearts” futbolistiem, tādējādi zaudējot jebkādas cerības par kvalificēšanos tālākajām cīņām. Pēc zaudējuma ar 1:2 (1:2), rīdzinieki A grupā ieņems pēdējo – ceturto vietu.

Traģisks pirmā puslaika sākums

Abas komandas jau no pirmajām spēles minūtēm piekopa ātru uzbrukuma futbolu. Tiesa, tas prasmīgāk padevās viesu komandai un ilgi nebija jāgaida, līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Pārtverot bumbu laukuma vidusdaļā, pēc lieliskas piespēles, mājnieku spēlētājs Lorenss Šenklends (27) nonāca viens pret viens situācijā ar RFS vārtsargu Pāvelu Šteinboru. Šteinbors šajā situācijā nespēja glābt komandu un Šenklends jau trešajā spēles minūtē panāca rezultātu 1:0. Pretinieku spēlētājam izklupienā raidot bumbu vārtos, mūsu vārtsargs cieta sāpīgā sadursmē, taču pēc komandas mediķu palīdzības, Šteinbors varēja turpināt spēli.

Spēlei uzņemot apgriezienus, RFS futbolisti sāka demonstrēt arvien kvalitatīvāku futbolu, kas rezultējās bīstamos vārtu gūšanas momentos pie mājnieku vārtiem. Mača astotajā minūtē, pēc veiksmīgi izpildīta stūra sitiena, rīdzinieki gandrīz panāca neizšķirtu spēlē, taču “Hearts” vārtsargs veiksmīgi darbojās savu vārtu priekšā. Nepilnas četras minūtes vēlāk, jau bīstams moments tika izveidots pie RFS vārtiem, kuru prasmīgi izmantoja Endijs Halidejs (31), raidot bumbu vārtu tīklā un panākot pārsvaru 2:0.

Mača 31. minūtē lielisku brīvsitienu izpildīja mājnieku spēlētājs Orests Kjomurdzoglu (24), taču Pāvels Šteinbors atkal glāba savu komandu, tādējādi neļaujot tai nonākt pavisam bēdīgā situācijā ar ielaistiem trim vārtiem jau pirmajā puslaikā. Šajā spēlē pavisam noteikti arī jāuzslavē RFS pussargs Frīzenbihlers, kurš vairākas reizes ar bīstamiem tālšāvieniem apdraudēja “Hearts” sargātos vārtus.

Pēc vairākiem centieniem, pūliņi vainagojās ar panākumiem – saņemot Andreja Iliča (22) piespēli, Frīzenbihlers ar teicamu sitienu neatstāja nekādas izredzes pretinieku vārtsargam un spēles 39. minūtē vienus vārtus atguva, saglabājot intrigu spēlē. Jāteic, ka pirmā puslaika pēdējās minūtēs RFS bija vēl viena iespēja gūt vārtus un panākt neizšķirtu, taču serbu uzbrucējs Iličs nespēja realizēt momentu un gūt vārtus.

Otrais puslaiks – daudz kvalitatīvāks futbols no RFS

Frīzenbihlers šajā spēlē turpināja uguņot ar tālsitieniem un otrajā puslaikā vairākas reizes “Hearts” vārtsargam nācās glābt savu komandu. Pēc aizvadītām 15 minūtēm otrajā puslaikā, ar spēcīgu sitienu austriešu pussargs trāpija pa vārtu pārlikni. Pāris minūtes vēlāk, nu jau pie Rīgas komandas sargātajiem vārtiem, Šteinbors atvairīja Džoša Džinelli (25) spēcīgo sitienu no soda laukuma stūra.

Kā vienas, tā otras komandas līdzjutējiem šī spēle bija visnotaļ skatāma un notikumiem pilna. Bumba atrada ceļu, kā pie vieniem, tā otriem vārtiem un neviena no komandām pat uz brīdi nevarēja atslābt. Jāteic, ka viens no smagākajiem un atbildīgākajiem darbiem šajā mačā bija tieši abu komandu vārtsargiem.

Sākoties otrā puslaika vidum, Iličam bija kārtējā iespēja gūt vārtus no tuvas distances, kuru viņš neizmantoja. Pāris minūtes vēlāk, jau vārtu stabs glāba rīdziniekus pēc Šenklenda izpildītā sitiena. Sākoties pamatlaika beigām, 81. minūtē uz maiņu iznākušais Deniss Rakels (30), ar piespēli lieliskā vārtu gūšanas situācijā nostādīja aizsargu Žigi Lipuščeku (25), kurš, diemžēl, nerealizēja šo momentu un ar galvu raidīja bumbu gar vārtu pārlikni.

Jagodinskis izlaidīs pēdējo Konferences līgas spēli

Šajā spēlē neiztika arī bez sarkanajām kartītēm. Aizritot kompensācijas laika pēdējām minūtēm, “Hearts” futbolisti izveidoja ātru un bīstamu pretuzbrukumu uz RFS sargātajiem vārtiem. Šķiet, ka Jagodinska pārkāpums, kas rezultējās sarkanajā kartītē, bija pamatots, jo pretējā gadījumā, mājnieku spēlētāji būtu nonākuši aci pret aci ar RFS vārtsargu Šteinboru, kas, visticamāk, būtu rezultējies vārtu gūvumā.

Pēdējo UEFA Konferences līgas spēli rīdzinieki aizvadīts jau pēc nedēļas, mājās uzņemot itālijas vienību “Fiorentina”. Pirms pēdējām spēlēm, A grupā pa desmit punktiem sakrājušas “Bašakšehir” un “Fiorentina” komandas. Trešo vietu ieņem “Hearts” futbolisti ar izcīnītiem sešiem punktiem, savukārt RFS futbolisti nopelnījuši divus punktus un atrodas ceturtajā vietā.