• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ko RFS panākumi Konferences līgā nozīmē Latvijas futbolam?

Ko RFS panākumi Konferences līgā nozīmē Latvijas futbolam?

Pateicoties nervus kutinošajai uzvarai pār Linfield, RFS iekļuva Konferences kausa grupas posmā, garantējot vairākas mājas spēles pret Eiropas līmeņa klubiem. Vai vairāk iespēju skatīties augsta līmeņa futbolu klātienē ir viss, ko no RFS panākuma iegūs Latvijas futbols, vai arī mēs varam cerēt uz kaut ko vairāk? Ja jūs interesē atbilde uz šo jautājumu, turpiniet lasīt. 

Rīga parādās uz Eiropas futbola kartes

Pagājušajā nedēļā Rīgā viesojās Edinburgas “Heart of Midlothian”, kuriem sekoja visai ievērojams pulks skotu futbola līdzjutēju. Izmanīgākie krodzenieki sagaidīja viesus no Edinburgas, izkarot “Hearts” karogus un Vecrīgas šaurajās ieliņās atbalsojās skotu futbola dziesmas. Uz vienu nedēļas nogali, Rīgā valdīja tāda atmosfēra, kāda vairumā citu Eiropas galvaspilsētu ir ierasta. Mēs jau varam teikt, ka vairāk paļaujamies uz hokeju un basketbolu, lai nestu Latvijas vārdu Eiropā, bet šie sporta veidi tur nav ne tuvu tik populāri kā futbols. Tādēļ tik daudz no Eiropas futbola svētku krāšņuma mums ir gājis secen. Mēs esam pārliecināti, ka arī citu Latvijas klubu līdzjutēji vēlas, lai šādā atmosfēra mūsu galvaspilsētā būtu biežāka.

Klubu futbols beidzot ir uzmanības centrā

RFS panākums ir ne tikai lielākais pēdējo gadu notikums Latvijas klubu futbolā, bet arī šī brīža karstākā aktualitāte Latvijas sportā kopumā. Diemžēl, tas pats par sevi ir vērā ņemams sasniegums, jo vairums Latvijas sporta līdzjutēju par futbolu atceras tikai tad, kad Latvijas izlase ir piedzījojusi kārtējo kaunpilno zaudējumu. Par laimi, Konferences līgas grupu turnīrs sākās laikā, kad hokeja čempionātā ir pārtraukums un mūsu basketbolisti nav kvalificējušies Eiropas Čempionātam. Pateicoties tam, futbolam uzmanību pievērš liels skaits līdzjutēju, kas parasti seko citiem sporta veidiem, turklāt viņiem redzemā aina ir ļoti iepriecinoša. Ne tikai Latvijā ir tāds klubs, kas rāda zobus Eiropas līmeņa pretiniekiem, bet tas arī šobrīd ierindojas tikai 3. vietā Virslīgā!

Iespēja pārbaudīt Virslīgas spēku uz Eiropas zvaigžņu fona

Lai gan nevienam citam Virslīgas klubam pēdējo gadu laikā nav izdevies tāds panākums, kā RFS iekļūšana Konferences līgas grupu stadijā, vietējā čempionāta tabulā rīdzinieki nejūtas nemaz tik droši. Kā mēs jau minējām, Virslīgā ir vismaz divi citi klubi, kuri ir spējīgi konkurēt ar RFS un pat ir guvuši vairāk punktu. Tas nozīmē, ka mēs nevaram stingri apgalvot, ka Konferences līgā šobrīd spēlē Virslīgas spēcīgākā komanda. Līdz ar to RFS panākumi ir uzskatāmi par visai uzticamu mērauklu tam, kā Virslīgas klubi izskatās uz Eiropas spēcīgāko pretinieku fona. Līdz šim aina ir bijusi visai iepriecinoša. Jā, “Fiorentina” spiediens bija milzīgs, bet RFS izdevās paņemt punktu. Diemžēl pret “Hearts” rīdzinieki bija tie, kuriem neizdevās izmantot izdevības, bet spēle bija līdzīga. Lai gan pirmās divas spēles ir grūti nosaukt par ļoti veiksmīgām, tās noteikti ir cēlušas Virslīgas akcijas.

Noslēgumā

RFS iekļūšana Konferences līgas grupu turnīrā ir radījusi pozitīvu atmosfēru ap Latvijas futbolu. Lai gan pirmā spēle pret grupas favorīti “Başakşehir” ir vēl tikai priekšā, līdz šim redzētais dod iemeslu optimismam. Virslīgas klubs ir mērojies spēkiem ar vairākām Eiropas līmeņa komandām un vēl nevienam pretiniekam nav izdevies rīdziniekiem “ierādīt viņu vietu”, kā galvas tiesu zemākiem. Jācer, ka Latvijas futbolam kopumā izdosies pārvērst šo notikumu paliekošās pārmaiņās.