• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Vai Āzijas komandas pārsteigs futbola pasauli? Ko sagaidīt pirmdienas astotdaļfinālos

Jau iepriekšējā nedēļā sākās izslēgšanas spēles Pasaules kausa finālturnīrā Katarā, kurā uzvaras svinēja un ceturtdaļfināliem kvalificējās Nīderlande, Argentīna, Francija un Anglija. Ja Pasaules kausa sākums sagādāja daudz pārsteigumu, tad izslēgšanas spēlēs tik lielu sensāciju nebija un uzvarēja favorītes. Taču viss vēl ir priekšā. Pirmdienas vakarā, pulksten 17:00 pēc Latvijas laika, Japāna centīsies sagādāt kārtējo pārsteigumu un spēkosies ar Horvātijas izlasi, bet 21:00 Dienvidkorejai pretī stāsies titulētie Brazīlijas futbolisti. Vai Āzijas komandas šokēs futbola pasauli?

Japāna – Horvātija

Ja paskatamies uz vēsturi, tad Japānas izlase izslēgšanas spēlēs Pasaules kausos iekļuvusi katru otro čempionātu, taču šis būs otrais finālturnīrs pēc kārtas, kurā komandai izdevies aizcīnīties līdz 1/8 finālam. Šo maču interesantāku padara fakts, ka japāņi jau šajā Pasaules čempionātā ir pierādījuši, ka spēj apspēlēt spēcīgākās Eiropas futbola izlases – finālturnīra sākumā uzvarot Vāciju ar 2:1 un apakšgrupas pēdējā spēlē ar 2:1 apspēlējot spēcīgo Spāniju.

Horvātu izlases rindās šajā finālturnīrā rezultatīvākais spēlētājs apakšgrupu turnīrā ar diviem gūtiem vārtiem bija uzbrucējs Andrejs Hramaričs, abus vārtus gūstot spēlē pret Kanādu. Japānas komandā visvairāk vārtus ir guvis Ricu Doans, kura precīzie sitieni ļāva izlīdzināt rezultātus svarīgajos mačos pret Vāciju un Spāniju. Abas šīs izlases iepriekš ir tikušās divas reizes – 1998. gadā ar minimālu pārsvaru uzvaru svinēja horvāti, bet 2006. gadā abu izlašu spēle noslēdzās ar neizšķirtu.

Tā kā komandām šajā spēlē palīdzēs visi pamatsastāva spēlētāji un abas izlases līdz šim aizvadījušas rezultatīvas spēles, sagaidāms, ka abas komandas šajā mačā gūs vārtus, kā arī liela iespēja, ka kopējais gūto vārtu skaits varētu pārsniegt trīs vārtus. Tiesa, favorīte nenoliedzami ir iepriekšējā Pasaules kausa vicečempione – Horvātija.

Brazīlija – Dienvidkoreja

Dienvidkorejas labākais sniegums Pasaules kausos ir ceturtā vieta, kad 2002. gadā, rīkojot finālturnīru kopā ar Japānu, korejieši aizcīnījās līdz ceturtajai vietai. Turpretī, ja runājam par Brāzīlijas izlasi – šeit laikam komentāri būtu lieki. Brazīļi ieņem pirmo vietu FIFA izlašu rangā, kā arī izcīnījuši visvairāk Pasaules kausu – 5 reizes triumfējot un 6 reizes spēlējot finālā. Lieliskais sākums, Katarā notiekošajā finālturnīrā, Brazīlijas izlasei jau pēc divām spēlēm nodrošināja vietu astotdaļfinālā. Tas, savukārt, pēdējā apakšgrupas spēlē pret Kamerūnu ļāva brazīļiem atpūtināt pamatsastāva spēlētājus, laukumā laižot otro sastāvu. Paredzams, ka izlases rindās arī atgriezīsies Neimars, kurš pirmajā apakšgrupas spēlē pret Serbiju guva savainojumu, izlaižot pēdējās divas grupas spēles.

Visticamāk, korejieši šajā spēlē koncentrēsies uz pretuzbrukumiem, jo bumbas kontrole, it īpaši pret Brazīliju, būs grūts pārbaudījums. Abu izlašu pēdējos trīs mačos, visās spēlēs ar vismaz 2 vārtu pārsvaru, uzvaru izcīnījusi Brazīlija. Tā kā uz spēles ir likta ceļazīme uz ceturtdaļfinālu, liela iespēja, ka abas komandas šo maču iesāks piesardzīgi un pirmais puslaiks varētu noslēgties ar neizšķirtu, taču, atskanot spēles beigu signālam, brazīļi visticamāk būs uzvarētāji un kvalificēsies ceturtdaļfinālam.