• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Pēc šaubīgas aizmugures, Pasaules kausa finālturnīra atklāšanas spēlē uzvar Ekvadoras izlase

Svētdien, 20. novembrī tika atklāts Pasaules kausa finālturnīrs Katarā. Atklāšanas spēlē, mājniece Katara piekāpās Ekvadoras futbolistiem ar rezultātu 2:0 (2:0). Abus vārtus uzvarētāju komandas labā guva tās kapteinis Enners Valensija.

Pirms gaidāmās atklāšanas spēles medijos bija daudz ziņu un baumu par gaidāmo spēli. Tā, piemēram, viena daļa mediju ziņoja, ka Kataras valsts galvas cenšas piekukuļot Ekvadoras izlasi, lai tā atklāšanas mačā uzvaru atdotu turnīra rīkotājai un mājniecei Katarai. Jau pirmajās mača minūtēs tā vien šķita, ka baumas varētu būt arī realitāte. Jau spēles trešajā minūtē vairākas rupjas kļūdas savā soda laukumā pieļāva mājnieku aizsargi. Pēc vienas no šādām epizodēm, Valensija ar galvu izmainīja bumbas virzienu un trieca bumbu Kataras sargātajos vārtos. Taču, visiem par pārsteigumu, mača galvenais arbitrs pēc VAR noskatīšanās konstatēja, ka Ekvadoras spēlētājs, saņemot piespēli, atradies aizmugurē, tādējādi neieskaitot gūtos vārtus.

Spēles rezultāts tika atklāts sešpadsmitajā minūtē, kad Kataras vārtsargs Saads Al-Šibs savā soda laukumā nogāza pretinieku izlases kapteini Valensiju. Bez problēmām realizējot šo 11 metru soda sitienu, Valensija ne tikai guva pirmos vārtus šajā finālturnīrā, bet arī panāca kādu interesantu faktu – pirmo reizi vēsturē, pirmie gūtie vārti Pasaules kausā tikuši gūti ar 11 metru soda sitienu. Ekvadoras futbolisti turpināja dominēt pirmajā puslaikā un bumba lielāko daļu spēles atradās tās kontrolē. Īsi pirms pirmā puslaika beigām, spēles 31. minūtē Valensija guva savus otros vārtus, pēc Anhelo Presjado centrējuma, ar galvu triecot bumbu pretinieku vārtu tīklā. Pāris minūtes vēlāk, arī mājnieku komandai bija potenciāls vārtu gūšanas moments, kuru futbolisti, diemžēl, nespēja izmantot.

Jāteic, spēles otro puslaiku Kataras futbolisti aizvadīja daudz labāk un vairs nebija tik izteikts Ekvadoras izlases spiediens. Tā vien šķiet, ka mājniekiem kaut kas tomēr pietrūka – kaut arī komanda spēja noturēt bumbu laukuma vidusdaļā, īsti netika izveidots neviens bīstams uzbrukums un apdraudēti Ekvadoras sargātie vārti. Kā izteikušies dažādi futbola eksperti pēc šīs spēles – katariešu futbolistiem trūka cīņasspars un azarts.

Šī bija pirmā A apakšgrupas spēle, taču otrais mačs tiks aizvadīts pirmdien, 21. novembrī, tiekoties Senegāles un Nīderlandes izlasēm. Pāris dienas vēlāk, 25. novembrī Katara spēkosies ar spēcīgo Nīderlandi un Ekvadoras futbolisti stāsies pretī Senegālei.