• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Cīņa par ceturtdaļfinālu turpinās. Pretī ērtie norvēģi

Cīņa par ceturtdaļfinālu turpinās. Pretī ērtie norvēģi

Pasaules čempionāts hokejā turpinās un šodien pulksten 16:20 svarīgu spēli aizvadīs arī Latvijas valstsvienība, kura tiksies ar Norvēģiju. Kāda ir spēles likme un situācija turnīra tabulā, kā arī abās nometnēs pirms nozīmīgā mača?

welcome-offer

Pirmā pret čehiem dod cerības turpinājumā

Latvijas izlase šajā turnīrā ir paspējusi aizvadīt trīs spēles. Ievadā ar 0:6 kapitulēts Kanādas priekšā, bet dienu vēlāk līdzīgā cīņā, iniciatīvai vairāk piederot pretiniekiem, ar 1:2 pamatlaikā zaudēts arī Slovākijai. Šis zaudējums ievērojami apgrūtināja mūsējo izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, jo slovāki uzskatāmi par tiešajiem pretiniekiem. Tomēr ar pirmo uzvaru PČ vēsturē pret Čehiju ar 4:3 papildlaikā Latvija atkal ir atgriezusi sev cerību stariņu. Tiesa, uzdevums šobrīd aizvien izskatās ļoti grūti paveicams. Bet ne neiespējams.

Tikmēr Norvēģijai šobrīd jau ir četri punkti – viens par zaudējumu Kazahstānai “bullīšos” 3:4, kā arī trīs par mūsdienu hokejā tik netipisko 1:0 uzvaru pār Slovēniju. Norvēģija noteikti pēc šīs uzvaras varēja viegli nopūsties, jo pagaidām izskatās, ka tieši slovēņi varētu būt tie, kuri atstās elites divīziju. Bet viss vēl priekšā. Norvēģijai bija arī mačs pret Šveici, kur kaut gan vārti netika gūti, tika nospēlēts kaut cik godam un zaudēts ar 0:3.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @latvijashokejafederacija

Jāuzlabo vairākums

Latvija kopā ar Ungāriju ir līdz šim vienīgās komandas, kuras tā arī nav spējušas realizēt nevienu vairākumu. Mūsējiem kopā ir bijušas septiņas iespējas spēlēt ar vismaz viena vīra pārsvaru. Problēmu laicīgi pamanījis arī galvenais treneris Harijs Vītoliņš, kurš jau pirms mača ar Čehiju veica izmaiņas vairākuma brigādēs un arī turpmāk.izmaiņas ir iespējamas. Tikmēr norvēģi ir realizējuši divas no 11 vairākuma iespējam. Tiesa, te noteikti jāizceļ fakts, ka Latvija ir spēlējusi pret trīs no četrām grupas top komandām, kamēr mūsu šīs dienas pretiniekiem tās bijušas pret, tā saukto, otro ešalonu.

Abām izlasēm šobrīd arī nevedas ar vārtu gūšanu. Mūsējiem pēc trīs mačiem ir iemesti pieci, bet norvēģiem četri vārti. Ja mūsu gadījumā to var norakstīt uz iepriekš minēto faktu par spēcīgiem pretiniekiem, tad Norvēģijas gadījumā pie vainas noteikti ir vairāku pieredzējušu uzbrucēju iztrūkums šajā PČ. Par to nākamajā nodaļā.

Arī vārtsargu spēle, kaut gan Artūrs Šilovs jau uzspējis vairākas reizes savu komandu glābt, Latvijai pēc “sausiem” skaitļiem nerunā par labu. Skaitot arī Ivara Punnenova sākumu vārtos pret Kanādu, esam spējuši tikt galā ar 72 no 83 metieniem, kas dod priekšpēdējo vietu šajā rādītājā starp visām 16 turnīra komandām. Šilovam gan ir čempionāta turpinājumā ir iespēja reabilitēties.

Sastāva aprises

Kā pēc uzvaras pār Čehiju izteicās Harijs Vītoliņš, tad “šādas uzvaras dārgi maksā”, tādējādi norādot, ka vairāki spēlētāji ir iedzīvojušies savainojumos. Pagaidām gan vēl nav ziņots, ka kāds no līdz šim uz ledus kāpušajiem spēlētājiem varētu nepiedalīties mačā. Tomēr ir aizpildīta viena no divām atlikušajām brīvajām vietām pieteikumā. Kļuvis zināms, ka izlasei nevarēs pievienoties Teodors Bļugers, kurš kopā ar Lasvegasas “Golden Knights” cīnās Stenlija kausa izcīņā, iekļūstot konferences finālā un esot soli no cīņas par titulu. Viņa vietā pieteikts Renārs Krastenbergs, kuram jau ir divu PČ pieredze, kā arī viņš bija sastāvā Pekinas OS. Latvijas izlases sastāvs:

latvijas-hokeja-izlases-sastavs-2023-gads

Latvijas hokeja 2023. gada izlases sastāvs.

Tikmēr norvēģiem šoreiz nepalīdz viņu lielākā zvaigzne Mets Cukarello (spēlē NHL Minesotas “Wild” rindās, kur regulārajā sezonā izcēlās ar 67 punktiem), kā arī no uzbrucējiem nav pieredzējušie Roseli – Olsens, Olimbs un Rjoimarks. Arī aizsardzībā ir iztrūkumi, par galveno uzskatot ilggadējo komandas kapteini Holosu. Pilns Norvēģijas izlases sastāvs:

Kanādas hokeja 2023. gada izlases sastāvs.

Spēles likme

Pirms runāt par spēles likme, jāizceļ fakts, ka Latvija ar Norvēģiju PČ ietvaros ir tikusies 13 reizes, no kurām deviņos gadījumos ir svinēta uzvara.Uzvarot arī šodien Latvija turpinās cīņu par ceturtdaļfinālu, kaut gan uzdevums aizvien ir sarežģīts. Pirmkārt, no norvēģiem būtu ļoti vēlams paņemt visus trīs punktus par uzvaru pamatlaikā. Otrkārt, lai arī turpmākais trīs spēļu kalendārs ir mūsējiem parocīgs, jo jātiekas vēl ar Slovēniju (19.05.), Kazahstānu (20.05.), tad noslēdzošais grupu turnīrs mačs būs ar Šveici, kas pēc pirmajām trīs spēlēm tā arī nav pamanījusies zaudēt vārtus… Lai vai kā, Latvija ir šīs spēles favorīti un pilnā “Arēnā Rīga” noteikti to vēlēsies apliecināt arī uz ledus!

Situācija turnīra tabulā:

 

welcome-offer