• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Vai Latvijas handbola izlase spēs izrādīt pretestību Francijai?

Vai Latvijas handbola izlase spēs izrādīt pretestību Francijai?

Ir atlicis pavisam nedaudz laika, līdz Latvijas handbola izlase atsāks savus centienus atkārtot savas pastāvēšanas laikā augstāk sasniegto virsotni – izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Lai gan Latvijas izlase visai pārliecinoši apspēlēja Bulgārijas izlase ar divu spēļu kopējo rezultātu 72:55, smagākais izaicinājums sāksies tikai tagad. Mūsējo pirmā spēle būs uzreiz pret grupas favorīti Francijas izlasi, kurai lielākā daļa ekspertu paredz vieglu uzvaru. Neskatoties uz to, mūsējie nav gatavi padoties un mēģinās mačā pret francūžiem izrādīt raksturu. 

Smagākais pārbaudījums bez izlases līdera

It kā nepietiktu ar to, ka Francija ir grupas favorīte un Tokijas Olimpiskā čempione, mūsējiem, personīgu iemeslu dēļ, palīdzēt nevarēs arī Latvijas izlases spēcīgakais spēlētājs Dainis Krištopāns. Papildus Krištopānam, savainojumu dēļ spēli būs jāizlaiž arī Guntim Piļpukam, Endijam Kušneram un Antonam Šuleiko. 

Eiropas čempionāta atlases pirmo kārtu Latvijas izlase sāk arī ar jaunu galveno treneri, jo leģendārā trenera Andra Gulbja lomā iejutīsies serbu speciālists Davors Čutura. Pēc visa spriežot, izlasē beidzot ir sākusies paaudžu maiņa, jo spēles pieteikumā ir tikai četri spēlētāji, kas ir 30 vai vairāk gadu veci. Arī jaunais galvenais treneris uzsver, ka lielākais pārbaudījums pirms atlases cikla ir tieši pārmaiņas, kādas šobrīd piedzīvo Latvijas handbols.

Pretinieki – Olimpiskie čempioni

Ja Latvijas izlasei ir izdevies tikai reizi kvalificēties finālturnīram, tad pēdējais Eiropas čempionāts, kura Francija netika vismaz līdz pusfinālam, bija 2002. gadā. Kopš tā laika, francūži ir kļuvuši par Eiropas čempioniem trīs reizes (2006., 2010. un 2014. gados). Pēdējo medaļu Francija izcīnija 2018. gadā, kad pusfinālā tika zaudēts spāņiem, bet bronzas medaļas spēlē tika pārspēti dāņi. Nākamajā turnīrā, kuram kvalificējās arī Latvijas izlase, daņiem izdevās atriebties par agrāko zaudējumu, uzvarot Franciju bronzas medaļas spēlē.

Francijas izlases rindās netrūkst spožu zvaigžņu, ieskaitot Daiņa Krištopāna kluba biedru Nikolu Karabatiču, kurš ir tutulātākais spēlētajs Francijas čempionāta vēsturē. Nikola Karabatičs ir izcīnījis 14 čempiona titulus, kas ir vairāk kā jebkuram citam spēlētājam Francijas klubu čempionātā. Papildus tam, Karabatičs ir arī trīskārtējais Olimpiskais čempions, četrkārtējais pasaules čempions un trīskārtējais Eiropas čempions.

Jāmēģina parādīt raksturu

Lai gan Latvijas izlase ir sķietami nepārvarama šķēršļa priekšā, padoties nedrīkst. Finālturnīram kvalificēsies visu grupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras no astoņām trešo vietu ieguvējas. Lai noskaidrotu, kuras četras izlases no trešo vietu ieguvējām ir labākās, tiks salīdzināti to spēļu rezultāti tikai pret attiecīgās grupas pirmajām divām vietām. Tas nozīmē, ka, ja Latvijas izlasei izdosies pārspēt Itāliju, tad šīs spēles vārtu attiecībai nebūs nekāda svara, nosakot kuras trešo vietu ieguvējas kvalificējas finālturnīram. Ta vietā, tiks pievērsta uzmanība tikai vārtu attiecībai spēlēs pret Franciju un Poliju. Tādēļ katri iemestie vārti un nobloķētais metiens var izrādīties ceļazīmes uz finālturnīru vērti.