• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Handbola izlasei pēdējā cerība ieķerties cīņā par EČ finālturnīru

Handbola izlasei pēdējā cerība ieķerties cīņā par EČ finālturnīru

Latvijas vīriešu handbola izlase, kuras viens no galvenajiem atbalstītājiem ir arī “Tonybet.lv”, marta mēnesī aizvadīs divus mačus Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, abos gadījumos viesos (09.03.) un mājās (12.03.) tiekoties ar Itālijas valstsvienību. 

Abām vienībām pirmajos divos mačos pie uzvarām nav izdevies tikt, tāpēc tā ir tiešā cīņā par trešo vietu grupā, kas teorētiski ļautu cerēt uz iekļūšanu finālturnīrā. Kādā gatavībā ir mūsu puiši, un kādi mači priekšā gaidāmi?

welcome-offer

Latvijas handbolisti, uzzinot savus pretiniekus EČ kvalifikācijā, noteikti nevarēja būt priecīgi, jo pretī tika ielozētas trīs šī sporta veida lielvalstis – Francija, Polija un Itālija. Pirmie divi mači Latvijai jau aiz muguras, kuros piedzīvoti divi zaudējumi – 18:35 ar frančiem un 19:37 pret poļu sportistiem.

Pret šīm pašām komandām savas spēles aizvadījuši arī itāļi, kuriem arī divas neveiksmes – 23:30 pret Poliju un 29:40 pret Franciju. Tā kā kvalifikācijas formāts paredz, ka pa taisno uz finālturnīru kvalificējas katras grupas divas labākās vienības un četras labākās trešo vietu ieguvējas, šiem dueļiem būs liela nozīme. Kopumā par ceļazīmi cīnās 32 komandas, kas sadalītas 8. grupās pa četrām vienībām.

Tāpēc teorijā Latvijas izlasei šie mači ir īpaši svarīgi. Uzvarot abās spēlēs komandai vēl pastāvēs teorētiskas iespējas turpināt cīņu par finālturnīru, kuram Latvija iepriekšējā reizē pirmo reizi valsts pastāvēšanas vēsturē spēja kvalificēties. Atkārtot šo panākumu būtu varoņdarbs.

Runājot par sastāva aprisēm, diemžēl šajā logā nāksies iztikt bez pārliecinoši labākā Latvijas handbolista Daiņa Krištopāna. Tomēr ierindā no 16 izsauktajiem vīriem būs seši, kuri ikdienā spēlē ārzemēs – Guntis Piļpuks un Rolands Ļebedevs (abi “HC Hordur”, Islande), Edgars Kukša (“OHV Aurich”, Vācija), Artūrs Meikšāns (“Polva Serviti”, Igaunija), Ralfs Geislers (“Team HandbALL Lippe II”, Vācija), kā arī ierindā būs Māris Veršakovs (“SVV Brixen”, Itālija”). Pārēji 10 izsauktie ir no vietējā čempionāta klubiem. Pilnu izlases sastāvu uz gaidāmajām spēlēm var aplūkot šeit.

Ekspertu ieskatā Itālija abos mačos būs pārliecinoša favorīta lomā. Tomēr Latvijas izlase jau iepriekš spējusi pierādīt, ka spēj pārspēt uz sevīm liktās cerības. Spilgts piemērs ir iepriekšējais EČ atlases cikls, kur tika izcīnīta kārotā ceļazīme.

Tiesa, ja skatāmies pēdējo piecu spēļu nogriezni, tad Latvijai, ieskaitot arī trīs pārbaudes spēles, kuras tika aizvadītas gadu mijā, bilance ir nelabvēlīga – četri zaudējumi un viens neizšķirts.

Labā ziņa ir tā, ka arī itāļi nav spējuši uzvarēt trīs spēlēs pēc kārtas un favorītu slogs varētu uzlikt lielāku spiedienu tieši uz šo komandu.

Kādi ir spēļu laiki? 9. marta mačs sāksies 17:00 pēc Latvijas laika un to būs iespējams vērot EHF TV kanālā, savukārt mājas spēle, kura norisināsies 12. martā “Valmieras Olimpiskajā Centrā” tiks translēta Latvijas Televīzijas 7. kanālā. Par lielām uzvarām!