• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latvijas vīriešu handbola izlase draudzības spēlēs tiksies ar Čehijas komandu

Latvijas vīriešu handbola izlase draudzības spēlēs tiksies ar Čehijas komandu

Divas dienas pirms jaunā gada svinībām, Latvijas vīriešu handbola izlase, 28. decembrī un 29. decembrī, Rīgā, Rimi Olimpiskajā centrā aizvadīs draudzības spēles ar Čehijas hanbola izlasi. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Davors Čutura jau nosaucis 18 hanbolistu vārdus, kuri komandai palīdzēs šajās divās draudzības spēlēs. Jāteic, ka Latvijas handbola izlase ir piedzīvojusi lielas pārmaiņas, kuras ieviestas pateicoties serbu speciālistam Davoram Čuturam, kurš jūnijā kļuva par valstsvienības galveno treneri. 

Latvijas izlasei jāiztiek bez Krištopāna un citiem spēlētājiem

Kaut arī sākotnējā 32 kandidātu sarakstā bija atrodams Daiņa Krištopāna vārds, Latvijas labākais handbolists un Parīzes “Saint-Germain” spēlētājs nevarēs palīdzēt komandai šīs nedēļas draudzības spēlēs. Neskaitot Krištopānu, no izlases saraksta svītroti 7 Dobeles “Tenax” spēlētāji, kā arī 4 leģionāri, no kuriem viens ir jau minētais Dainis Krištopāns. Arī 3 ASK/LSPA handbolisti un 1 “Ogre” spēlētājs ir atskaitīts no spēlētāju pieteikuma saraksta.

Ko varam sagaidīt no šīs spēles

Abas handbola izlases savā starpā tikušās divas reizes un abās spēlēs pārliecinoši uzvarēja Čehijas handbolisti. Latvijas komandas sastāvā ir daudz jaunu vārdu un perspektīvu spēlētāju, taču favorīts šajās draudzības spēlēs būs Čehija. Mūsu puiši pēdējās divās spēlēs piedzīvojuši sāpīgus zaudējumus, turpretī Čehijas handbolisti svinējuši pārliecinošas uzvaras. 

Tā kā Latvijas sastāvā iztrūkst Dainis Krištopāns, kā arī citi veterāni un svarīgi spēlētāji, mūsu izlasei neklāsies viegli. Redzēsim, vai Davora Čutura vadītā komanda spēs radīt problēmas Čehu aizsardzībai  un sagādāt pārsteigumu, uzvarot vismaz vienā no divām paredzētajām draudzības spēlēm. 

Šīs divas draudzības spēles ar Čehijas handbolistiem ir daļa no sagatavošanās posma nākamajam EHF Euro 2024 kvalifikācijas spēlēm, kuras norisināsies no marta līdz aprīlim. Pirmā spēle, 28. decembrī sāksies pulksten 19:00, bet noslēdzošā draudzības spēle 29. decembrī sāksies pulksten 17:00. Interesenti un līdzjutēji var iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā, mājaslapā bezrindas.lv