• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latvijas handbola 1. līgas spēle starp HK S&A un ZRHK Dobele/DSS komandām

Latvijas handbola 1. līgas spēle starp HK S&A un ZRHK Dobele/DSS komandām

Piektdien, 30. decembrī, Aizkraukles sporta hallē notiks Latvijas handbola 1. līgas spēle, kurā savā starpā spēkosies HK S&A handbolisti pret ZRHK Dobele/DSS vienību. Sezona 1. līgā noslēgsies Februārī un atlikušas ir tikai 11 spēles. 

Tabulas līdere pret pastarīti

HK S&A handbolisti patlaban atrodas 1. līgas tabulas augšgalā, taču to punktu skaits ir vienāds ar šī brīža tabulas otro vietu – SK Latgols juniori komandu, pār kuru iekrāts astoņu vārtu handikaps. Šis faktors piektdienas mačā pret Dobeles handbolistiem spēlēs lielu lomu, jo sezonai tuvojoties beigām, katrs izcīnītais un zaudētais punkts būs no svara tabulas kopvērtējumā un var maksāt medaļas.

Ja HK S&A turpina cīņu par Latvijas handbola 1. līgas čempiones titulu, tad tās piektdienas pretiniece, ZRHK Dobele/DSS, turpina cīņu par izdzīvošanu šajā čempionātā. Komanda ir izcīnījusi tikai 6 punktus un patlaban atrodas tabulas pirmspēdējā vietā. Jāteic, ka šī nav bijusi viņu sezona, jo komandu nomocījušas spēlētāju traumas, kā arī turpina vajāt sliktā rezultivitāte uzbrukumā.

Komandu rezultatīvākie spēlētāji

Aizkraukles komandā, šajā sezonā līdz šim rezultatīvākais handbolists ir bijis Mārtiņš Gailītis ar 71 gūtiem vārtiem, ar kuriem viņš rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņem augsto otro vietu. Top 10 rezultatīvāko handbolistu sarakstā ir vēl viens HK S&A spēlētājs – Jorens Jānis Glods ar 49 gūtiem vārtiem. Turpretī Dobele/DSS komandā ir tikai viens handbolists, kurš šajā sezonā ielauzies rezultatīvāko spēlētāju sarakstā – Kristers Suharevs, kurš guvis 47 vārtus. Savukārt, pārliecinoši rezultatīvākais handbolists Latvijas 1. līgā līdz šim ir bijis Einārs Borisovs, kurš šajā sezonā guvis 87 vārtus un pārstāv SK Latgols juniori komandu. 

Abas handbola vienības pēdējo reizi tikās 12. novembrī, kad Dobeles handbolisti mājas laukumā uzņēma HK S&A. Toreiz, sīvā cīņā, tikai ar vienu vārtu pārsvaru, uzvaru svinēja viesu komanda.  

Mača prognoze

Tā kā HK S&A handbolisti cenšas saglabāt savu līderpozīciju Latvijas 1. līgā, lai izcīnītu zelta medaļas, kā arī piektdienas spēle notiks viņu mājas laukumā, uzvaru, visdrīzāk, izcīnīs tieši šī komanda. Apmeklētība Latvijas handbola spēlēs ir pieticīga un visbiežāk novērots, ka mājas laukums un fanu atbalsts darbojas gluži kā astotais laukuma spēlētājs un palīdz mājnieku komandām uzvarēt savus pretiniekus.