• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Handbolistu spēle pret Poliju var izrādīties izšķiroša

Handbolistu spēle pret Poliju var izrādīties izšķiroša

Latvijas handbola izlase šobrīd gatavojas savai otrajai cīņai Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajai grupas spēlei pret Poliju. Polijas izlase ir tiek uzskatīta, kā spēcīgāka par mūsējiem, bet gaidāmais mačs var izšķirt Latvijas iespējas kvalificēties finālturnīram Vācijā. Lai radītu jums labāku priekšstatu par gaidāmo maču, mēs ciešāk aplūkojām abu komandu stiprās un vājās puses.

Latvijai ir jāuzlabo metienu realizācija

Pārsteidzoši, bet zaudētajā mačā pret grupas favorītiem francūžiem, mūsējiem izdevās uzmest pa vārtiem tik pat daudz reižu, kā tas izdevās olimpiskajiem čempioniem. Diemžēl, mūsējiem izdevās realizēt tikai 34,6% metienu, kamēr francūži mūs sodīja ar apskaužamu regularitāti – 67,3%. Tieši neveiksmīgā metienu realizācija noveda pie tā, ka mūsējie neguva vārtus nevienā no pirmajiem septiņiem uzbrukumiem, uzsākot maču, esot iedzinējos ar 0:6. 

Mūsējiem tā arī neizdevās pārtaukt asiņošanu un francūžu pārsvars turpināja augt visas spēles garumā. Pirmais puslaiks beidzās ar 16:7, bet spēles galējais rezultāts bija 35:18. Tātad francūži gandrīz vai guva divreiz vairāk vārtus, nekā tas izdevās mūsējiem. Ir skaidrs, ka Latvijas izlasei ir jāuzlabo vairāki spēles aspekti, lai varētu izrādīt nopietnu pretestību poļiem, bet metienu realizācija šobrīd ir sāpīgākais jautājums.

Poļi pārliecinoši tiek galā ar itāļiem

Tikmēr Polijas izlase pirmo grupas spēli ir aizvadījuši droši pārspējot Itālijas izlasi ar rezultātu 30:23. Lai gan itāļiem otrā puslaika sākumā izdevās panākt neižšķirtu 11:11, tam sekoja spēcīgs poļu izrāviens 7:1, pa lielam nokārtojot mača iznākumu. Polijas izlases panākums nav pārsteigums, tā kā Itālija tiek uzskatīta par vājāko izlasi mūsu grupā.

Latvijas izlasei būs jāpievērš pastiprināta uzmanība poļu līderim Arkadiušam Morito, kurš guva 9 vārtus, izpildot 12 metienus. Tiesa gan poļiem labu spēlētāju netrūkst, tādēļ būs nepieciešams aizsargāties pārliecinoši un disciplinēti. Lai gan Polijas izlase šobrīd piedzīvo zināmo kritumu, nevajadzētu aizmirst, ka šajā valstī ir spēcīgas handbola tradīcijas, kas tai ir palīdzējušas izcīnīt vairākas medaļas pasaules čempionātos, ieskaitot bronzu 2015. gada pasaules čempionāta finālturnīrā.

Mūsējie vēl nav īsti iespēlējušies

Latvijas izlasē šobrīd notiek paaudžu maiņa un vairāki jaunie vēl nav pilnīgi iesaistīti sastāvā. Izlases galvenais treneris Davos Čutura atzina, ka izlasei ir bijuši tikai daži treniņi un, lai arī mača rezultāts bija nepatīkams, spēle pret francūžiem kalpošot kā noderīga pieredze. 

Serbu speciālists tāpat izteicās, ka Latvijas handbolisti spēles sākumā, acīmredzot, bija uztraukušies, tādēļ ir jācer, ka turpmākās spēles būs psiholoģiski vieglākas. Atsaucoties uz mūsu galveno treneri, Latvijas izlasē valdot lielisks mikroklimats, spēlētāji esot cīņas spara pilni un saliedēti. Jācer, ka mačā pret poļiem mūsējiem izdosies tikt pāri uztraukumam un uzlabot vājo metienu realizāciju, kas ir galvenie faktori ceļā pretī ceļazīmes uz finālturnīru iegūšanai.