• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Zināmas pretinieces Latvijas futbola izlasei 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Zināmas pretinieces Latvijas futbola izlasei 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Pagājušo svētdien Latvijas futbola izlase uzzināja savas pretinieces gaidāmajām 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Mūsu futbola izlase ielozēta D grupā, kurā spēkosies un cīnīsies par tikšanu uz Eiropas čempionātu ar Horvātijas, Velsas, Armēnijas un Turcijas izlasēm.

Ko par izlosi saka valstvienību treneri?

Velsas izlases galvenais treneris Robs Peidžs ir pozitīvi noskaņots un apmierināts ar izlozi. Kā medijiem vestīja pats treners, pēdējo 9.gadu laikā Velsa ir spēkojusies astoņas reizes ar Beļģijas izlasi. Nu, visbeidzot komandai pēc šīs izlozes ir sanācis “izvairīties” no beļģiem un priekšā gaidāmas spēles ar jaunām pretiniecēm. 

Turpinot, Robs Peidžs norādīja, ka ar šādām komandām grupā Velsas izlase pavisam noteikti var cīnīties par pirmo vietu grupā. “Domāju, ka viss izdosies” medijiem pauda Peidžs. Pie viņa stūres vadītā Velsas izlase pēdējos gados ir rādījusi stabilu sniegumu – kvalificēšanās 2022.gada Pasaules kausam Katarā, kā arī kvalificēšanās abiem pēdējiem Eiropas čempionātiem. 

Horvāti pārliecināti par uzvaru savā grupā

Horvātu izlases galvenais treneris Zlatko Daličs esot pozitīvi noskaņots par gaidāmo Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmu. Kā norāda Daličš, tiekot respektētas visas komandas un neviena spēle nebūšot viegla. “Visgrūtākās pavisam noteikti būs izbraukuma spēles, it īpaši pret Latvijas izlasi, jo neko neaudz par viņiem nezinām” sacīja treneris. 

Neliela spēļu vēsture

Latvijas futbola izlase ir tikusies ar Horvātijas izlasi pavisam četras reizes – 2002.gada Pasaules kausa kvalifikācijā un 2012.gada Eiropas čempionāta atlasē. Vērts pieminēt, ka Horvātu izlases rindās spēlē Luka Modričs, kurš 2018.gadā tika atzīts par pasaules labāko futbolistu. Diemžēl, līdz šim visos aizvadītajos mačos ar Horvātijas izlasi Latvija ir piedzīvojusi zaudējumus.

Ar Velsas futbolistiem mūsu puiši ir spēlējuši tikai vienu reizi – 2004.gadā pārbaudes spēlē. Uzņemot Velsas izlasi Skonto stadionā, toreiz Latvijas futbola izlase piedzīvoja minimālu zaudējumu 0:2.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs piedalīsies 53 valstu izlases. No desmit izlozētajām grupām, finālturnīrā iekļūs katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas. Papildus, vēl trīs komandas tiks noteiktas Nāciju līgas “play-off” spēlēs. 

2024.gada Eiropas čempionāts norisināsies dažādās Vācijas pilsētās no 14.jūnija līdz 14.jūlijam. Atgādinām, ka pašreizējā Eiropas čempione futbolā ir Itālijas izlase, kas 2021.gada Londonā notiekošajā Eiropas čempionāta fināla spēlē, pēcspēles 11.metru sitienos uzvarēja Anglijas izlasi.