• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Virslīgas čempiona noteikšana atstāta uz pēdējo spēli – “Valmiera” vai FC”Riga”?

Noslēdzoties 35. kārtas Latvijas Virslīgas spēlēm, “Valmiera” uzveicot “Super Nova” un FC “Riga” izcīnot uzvaru Tukumā, titula pretendentes tiks noskaidrotas Virslīgas pēdējā kārtā. Savukārt, RFS neizšķirts 0:0 ar “Liepāja” futbolistiem, Rīgas klubam nodrošināja ne tikai bronzas medaļas Virslīgas čempionātā, bet arī ceļazīmi uz nākamās sezonas UEFA Konferences līgu.

Sestdien tika aizvadītas pirmspēdējās spēles Latvijas Virslīgas čempionātā. Pie vieglas uzvaras tika pašreizējā līdere “Valmiera”, izbraukuma mačā ar 6:1 pārspējot “Super Nova”. Arī valmieriešu tuvākā sekotāja FC “Riga” sestdien svinēja uzvaru, viesos pārspējot “Tukums 2000/Telms” futbolistus ar 2:0. Līdz ar šiem spēļu iznākumiem, komanda, kura kļūs par šīs sezonas Latvijas Virslīgas čempioniem, tiks noskaidrota šajā nedēļas nogalē, pēdējās kārtas spēlēs.

Valmiera saplosa “Super Nova”

Jāuzslavē Salaspils futbolisti, jo pirmajā puslaikā komanda tiktiešām rādīja cienīgu pretestību tabulas līderei “Valmiera”. Mājniekiem pat izdevās nokļūt lieliskā vārtu gūšanas momentā, kad spēles 14. minūtē valmieriešu vārtsargs Rihards Matrevics, atvairot sitienu, glāba komandu no zaudētiem vārtiem. Tā vien šķiet, ka tas sadusmoja viesu komandas spēlētājus un deva papildus motivāciju, jo pēc šīs spēles epizodes, “Valmiera” pārņēma iniciatīvu spēlē un izveidoja vairākus bīstamus vārtu gūšanas momentus.

Spēles rezultāts tika atklāts 27. minūtē, kad Alvis Jaunzems (23) vārtu priekšā piespēlēja šīs sezonas rezultatīvākajam Virslīgas futbolistam Raimondam Krollim (21), kuram atlika vien bumbai pielikt kāju un tā nonāca “Super Nova” sargātajos vārtos. Nepilnas divas minūtes vēlāk, Krollis guva savus otros vārtus šajā mačā. Vienīgos vārtus mājnieki guva 83. minūtē, pateicoties Kristianam Sprukulim (20).

FC “Riga” svarīga uzvara Tukumā

Pie septītās uzvaras pēc kārtas tika FC “Riga” futbolisti, izbraukumā uzvarot “Tukums 2000/Telms” ar 2:0 (1:0). Īsi pirms pirmā puslaika beigām, Jurijs Vakulko (25) ar spēcīgu tālsitienu izvirzīja vadībā rīdziniekus, panākot 1:0. Otrā puslaika 50. minūtē, pārsvaru dubultoja FC “Riga” kapteinis Antonijs Černomordijs (26). Līdz ar šo uzvaru, Rīgas klubs Latvijas futbola faniem sarūpējis intrigu līdz pēdējam brīdim. Sekojam līdzi un ar nepacietību gaidām sestdienas mačus, lai kronētu jauno Latvijas futbola čempionvienību.