• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Velsa plāno mainīt savu izlašu nosaukumus uz “Kemrī”

Velsa plāno mainīt savu izlašu nosaukumus uz “Kemrī”

Velsas futbola pārstāvji nesen nākuši klajā ar paziņojumu, ka vēlas mainīt savu nacionālo komandu nosaukumus. Pēdējos gados šis temats ir guvis lielu rezonansi Velsas iedzīvotājos, kuri, starpcitu, atbalsta šāda vārda maiņu. Plānots, ka pēc 2022. gada Pasaules kausa Katarā, Velsas valstsvienību starptautiskais nosaukums būs Kemrī jeb “Cymru”, jo šādi velsieši paši izrunā savu valsti. 

Ziņots, ka jau labu laiku Velsas Futbola asociācija jeb FAW lieto vārdu “Kemrī” savā ikdienas komunikācijā ar darbiniekiem, spēlētājiem, kā arī ārzemju partneriem. Papildus, lai iekustinātu šo ideju un  virzītu to ātrāk uz priekšu, Velsas Futbola asociācija jau veikusi vairākas neformālas tikšanās ar Eiropas Futbola federāciju asociāciju jeb UEFA, lai gūtu atbalstu arī no viņu puses. 

Nosaukuma maiņa, pēc FAW domām, komandām radīs lielāku patriotismu un lepnumu, cīnoties dažādās Eiropas un Pasaules sacensībās. Kā medijiem pauda FAW vadītājs Noels Mūnijs – “Vēl ir priekšā daudz darbu, lai varētu oficiāli veikt šo vārda maiņu, taču mūsu komandas vienmēr vajadzēja saukt vārdā, kādā mēs to darām šeit – Kemrī”. 

Turpinot, Mūnijs pauda, ka “Par cik mēs esam demokrātiska organizācija, mēs nevaram pieņemt lēmumus vienpersoniski. Tāpēc jau lēnām veidojam sarunas ne tikai ar mūsu valdību, bet arī dažādām iejauktajām padomēm šajā jautājumā, pašu valdi, klubiem un protams – pašiem spēlētājiem”. 

No visām 55 UEFA nacionālajām asociācijām, Velsa vienmēr atradusies alfabēta galvgalī, blakus Ukrainas nosaukumam. Taču, pēc nosaukuma maiņas, tā visticamāk iegūs jaunus “kaimiņus” šajā sarakstā – Horvātija un Čehija.

Vai ņemts piemērs no Turkiem?

Šī gada vidū, Turcijas valdība nāca klajā ar paziņojumu, ka vēlas mainīt savu nosaukumu uz tādu, kādā paši valsts iedzīvotāji izrunā savu valsti – Turkiye. Šis vārda maiņas process ir gājis bez problēmām un nu jau oficiāli UEFA rīkotajos turnīros, tā piedalās zem nosaukuma Turkiye nevis Turkey, kā tas bijis pirms tam. Jāpiemin, ka Turcija 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā ir ielozēta vienā grupā ar Velsas, Armēnijas, Horvātijas un mūsu Lavijas izlasi.