• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Valmierai pirmais zaudējums kopš 30.jūnija – Daugavpils atņem punktus

Latvijas futbola Virslīgas līdere “Valmiera” 30.kārtas spēlē savā laukumā cīnījas neizšķirti ar Daugavpils futbolistiem, spēlei beidzoties ar rezultātu 1:1.

Latvijas futbola Virslīgas līdere “Valmiera” 30.kārtas spēlē savā laukumā cīnījas neizšķirti ar Daugavpils futbolistiem, spēlei beidzoties ar rezultātu 1:1. Tas ļāva tuvākajai sekotājai, “Riga FC” pietuvoties līderei turnīra tabulā un samazināt punktu starpību līdz 5.punktiem. Bet vai ar to būs gana, lai panāktu valmieras futbolistus cīnītos par Virslīgas čempiones titulu?

Valmieriešiem šī sezona iet no rokas – 30 aizvadītajās spēlēs komanda ir izcīnījusi 71.punktu. Gūtas 22.uzvaras, tikai 3 zaudējumi un 5.neizšķirti. Arī vārtu bilance ir visnotaļ iespaidīga – 85 gūti vārti un tikai 20 ielaisti.

Svētdienas mačā pret “Daugavpils” futbolistiem mājnieki “Valmiera” diktēja spēles tempu un jau pirmā puslaika 37.minūtē guva vārtus. Pēc veiktā stūra sitiena bumba nonāca līdz kapteinim Raimondam Krollim, kurš to bez problēmām raidīja daugavpiliešu vārtos un atklāja spēles rezultātu – 1:0. Jāpiemin, ka Krollis šosezon ir rezultatīvākais Virslīgas spēlētājs ar gūtiem 20 vārtiem.

Taču ilgi nebija jāgaida, lai daugavpilieši panāktu izlīdzinājumu spēlē. Izpildot brīvsitienu pirmā puslaika kompensācijas laika pēdējā minūtē, bumbu ar galvu vārtu labajā stūrī raidīja Idovu Akintola. Spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem, abām komandām cenšoties izvairīties no neizšķirta. Valmierai šī bija jo īpaši svarīga spēle, jo Virslīgas sezonai tuvojoties beigām, uzvara katrā no aizvadītajām spēlēm var nodrošināt tai čempiones titulu.

Spēlei tuvojoties beigām, bumba tika vēlreiz raidīta “Daugavpils”komandas vārtos pēc Baloža izdarītā sitiena ar galvu mača 77.minūtē, taču šie vārti netika ieskaitīti – cīnoties pretinieku vārtsarga laukumā, Raimonds Krollis vārtu gūšanas brīdī rupji pagrūta pretinieku komanadas vārtsargu Vladislavu Kurakinu.

Jāpiemin, ka Virslīgas līdere “Valmiera” ir beigusi cīņu par Latvijas futbola kausu, kā arī izstājusies no UEFA Konferences līgas. Virslīgas spēlēs valmierieši nebija zaudējuši kopš 30.jūnija. Sezonai tuvojoties beigām, “Valmiera” ar iegūtiem 71.punktu atrodas tabulas galvgalī. Tai tuvākās sekotājas ar 66.punktiem ir abas rīgas komandas – “RFS” un “Riga FC”. Ceturtajā vietā šajā sezonā atrodas “Liepāja” futbola klubs ar 57.punktiem, tad seko “Auda” ar 47.punktiem. FK “Tukums 2000/Telms” futbolisti šogad ieņem 6.vietu ar 33 punktiem, aiz viņas seko “Daugavpils” klubs ar 29.punktiem. Tabulas apakšgalā atrodas “Super Nova” un Jūrmalas “Spartaks” komandas ar iegūtiem 18 punktiem. Visticamāk šīs arī būs tās komandas, kurām nāksies cīnīties par palikšanu Virslīgā.