• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Vai UEFA bija pamats izslēgt Baltriekviju no Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas?

Vai UEFA bija pamats izslēgt Baltriekviju no Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas?

Kā Vācu sporta laikrakstam “Sport Bild” atklāj Eiropas Futbola federāciju (UEFA) asociācijas prezidents Aleksanders Čeferins – nav bijis pamatojuma izslēgt Baltkrievijas futbola izlasi no 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas. Kā galveno pamatojumu izlases izslēgšanai dalībai Eiropas čempionātā min Krievijas iebrukumu Ukrainā. Baltkrievija līdz šim nav nosodījusi šo Krievijas agresiju, kā arī tās teritorijā tiek izvietots Krievijas karaspēks un plānoti uzbrukumi Ukrainai.

Tikmēr sports Krievijā cieš vēl vairāk – neskaitāmas komandas, kā arī sporta discpilnīnas ir izslēgtas no dažāda līmeņa sacensībām kā eiropas, tā arī pasaules mērogā. Jau ziņojām, ka Krievijas futbola izlase nav iekļauta 2024.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijā, tādējādi finālturnīrs tai ir jāizlaiž. Un vēl nav zināms – cik ilgi šī diskvalifikācija turpināsies.

Cits vācu žurnāls “Spiegel” ziņo, ka Nensija Fēzere, Vācijas iekšlietu ministre, ir vērsusies UEFA un asi to kritizējusi. Ministre esot uzdevusi jautājumu – kāpēc Baltkrievija, valsts kura atbalsta karadarbības Ukrainā, netiek izslēgta no Eiropas futbola čempionāta izlozes? Spiediens uz organizāciu ir bijis tiks liels, arī no citu valstu pārstāvjiem, ka beigās ir ticis pieņemts lēmums par Baltkrievijas fubola izlases izslēgšanu. Tieši Vācija uzņemts 2024.gada Eiropas futbola čempionāta dalībniekus, tāpēc šāda interese ir tikai saprotama.

UEFA federācijas prezidents Čeferins ziņu aģentūrai pauda, ka “Neredzam šim lēmumam pamatojumu. Ja situācija mainīsies, mēs, protams, reaģēsim. Politiķiem vajadzētu cienīt mūsu tiesības un pieņemtos lēmumus. Mēs taču nesakām viņiem un valdībām ko darīt”. “Nevaru vienpersoniski atbildēt saistībā ar Baltkrieviju, jo tas nav manā personīgajā pārziņā” piebilda Čeferins.

Futbola komitejas ir lēmušas, ka Balkrievijas izlases un pārstāvētie klubi var piedalīties futbola spēlēs, taču ne Baltkrievijā. Gaidāmajām 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm Baltkrievi ielozēti vienā apakšgrupā ar Izraēlu, Kosovu, Andoru, Šveici un Rumāniju. Pirmās atlases spēles gaidāmas jau nākamā gada martā.