• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Spāņi zaudē Marokai un izstājas no Pasaules kausa finālturnīra. Vai galvenais treneris atkāpsies? 

Spāņi zaudē Marokai un izstājas no Pasaules kausa finālturnīra. Vai galvenais treneris atkāpsies? 

Otrdien, 6. decembrī, tika aizvadītas pēdējās 1/8 fināla spēles Katarā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā. Portugāle bez problēmām apspēlēja Šveices izlasi ar 6:1, bet otrā mačā, Marokas izlase pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā pieveica Spānijas izlasi. Pēc šokējošā zaudējuma, spāņu futbola faniem radušies daudz jautājumi par savu izlasi, taču viens no svarīgākajiem jautājumiem paliek neatbildēts – vai galvenajam trenerim Luisam Enrikem vajadētu palikt galvenā trenera amatā? Pats Enrike, kā mediji ziņo, vēl nav izlēmis par savu nākotni saistībā ar Spānijas futbola izlasi. 

Uzreiz pēc zaudētās spēles, Enrika medijiem pēcspēles intervijā sacīja – “Pašlaik nav īstais laiks runāt par manu palikšanu vai nepalikšanu izlasē. Tam ir vajadzīgs laiks” piebilda galvenais treneris. 

Maroka pirmo reizi iekļūst ceturtdaļfinālā

Jāteic, ka marokāņi šo turnīru iesāka pārliecinoši un demonstrēja lielisku cīņassparu. Pirmajā mačā spēlējot neizšķirti ar iepriekšējā Pasaules kausa vicečempioni Horvātiju, bet otrajā spēlē svinot uzvaru pār Beļģijas zelta paaudzi, šī komanda iemantoja neviena vien futbola fana sirdi. Pēdējā apakšgrupas spēlē, uzvarot Kanādu, Marokas izlase F grupā ieņēma pirmo vietu. Ar uzvaru astodaļfinālā pret vienu no turnīra favorītēm, Spānijas izlasi, Maroka pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē iekļuvusi ceturtdaļfinālā, Pasaules kausa finālturnīrā. 

Otrdienas mačā pamatlaiks noslēdzās ar 0:0, kā arī neviena no komandām nespēja gūt vārtus 30 minūšu garajā papildlaikā, tāpēc uzarētāju nācās noskaidrot pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā. Tāpat kā pirms šīs spēles Spānijas futbolisti bija favorīti, tā arī sākoties pendelēm, šķita, ka spāņi uzvarēs. Varbūt spriedze vai kas cits bija traucēklis Spānijas futbolistu prātos, bet veseli trīs futbolisti nespēja gūt vārtus, turpretī Marokas futbolistiem trāpot trīs bumbas vārtu tīklā, punktu mačam pielika Hakimi un marokāņi svinēja uzvaru ar 3:0. Zīmīgi, ka pats Hakimi ir dzimis Madridē un uzaudzis Spānijā. 

Līdz ar šo zaudējumu, Spānijas futbola izlase ir sasniegusi kādu interesantu antirekordu – zaudējot četrās no piecām Pasaules kausa finālturnīra spēlēm, neviena cita futbola izlase tik bieži nav zaudējusi 11 metru soda sitienos.