• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Smagākās spēles ir tikai priekšā, norāda futbola izlases treneris Kazakevičs

Smagākās spēles ir tikai priekšā, norāda futbola izlases treneris Kazakevičs

Latvijas futbola izlase nesen noslēdza UEFA Nāciju līgas D grupas mačus, kuros aizvadīja spraigas spēles. Un tā vien šķiet, ka izlases puiši kopā ar galveno treneri Daini Kazakeviču ir uz pareizā ceļa. Aizvadītajās sešās D grupas spēlēs mūsu izlase spēja izcīnīt 4.uzvaras, 1.neizšķirtu un 1.zaudējumu. Savukārt tas ļāva Latvijas izlasei ierindoties pirmajā vietā savā grupā. Viens vēsturisks panākums ir gūts, nu laiks uzsākt smagāko cīņu. Kā atzīst futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs, smagākās un nozīmīgākās spēles mūsu puišiem ir tikai priekšā.

25.septembrī Latvijas izlase aizvadīja noslēdzošo Nāciju līgas grupas spēli, kurā spraigā cīņā tika izcīnīts neizšķirts 1:1 (0:0) pret Andoras valstsvienību. Ar šādu rezultātu pilnībā pietika, lai izlase ierindotos pirmajā vietā grupā un turpinātu cīņu Nāciju līgā. Kazakevičs pēcspēles intervijā norāda, ka pirms kvalifikācijas spēlēm bija skaidrs – nekas nenāks viegli. Pateicīgi, ka visas D grupas komandas bija vienlīdz spēcīgas – Moldova, Andora un Lihtenšteina. Iepriekšējās tikšanās reizēs visas šīs komandas ir izrādījušas lietu pretestību un nekad nav bijis viegli spēlēt pret šīm komandām. 

Gūtās četras uzvaras pirmajās četrās Nāciju līgas spēlēs radīja lielu psiholoģisko spiedienu uz Latvijas futbola izlases spēlētājiem. No vienas puses – iegūta pārliecība un papildus motivācija, ka neesam sliktāki par pārējām izlasēm un varam cīnīties par uzvarām. No otras puses – daži spēlētāji sāka svinēt par agru, jo kvalificēšanās turpmākajām spēlēm šķita pašsaprotama. Valtsvienības treneris norāda “Puišiem teicu, ka mēs vēl neko neesam izdarījuši. Ka viss vēl ir priekšā”. 

Pozitīvi, ka mūsu puiši aizvadījuši tik veiksmīgu sniegumu, sastāvā neesot dažiem pamatsastāva spēlētājiem. Jau minējām par Robertu Uldriķi, kurš savainojuma dēļ izlaida pēdējās D grupas spēles. Izlasei nevarēja palīdzēt arī pussargs Vladimirs Kamešs un aizsargs Mārcis Ošs. Kā norāda Kazakevičš “Turnīrā uzvarējām pelnīti. Bijām labākā komanda.” Pēc izcīnītā neizšķirta ar Andoras izlasi, galvenais treneris pauda, ka “Šī spēle nebija tā, kurā parādījām savu labāko sniegumu, taču nepieciešamais rezultāts tika panākts”.