• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Salāhs lauž Čempionu līgas rekordu un gūst ātrāko hat-trick vēsturē

Trešdien, 12.oktobrī tika pārspēts 11 gadus vecs UEFA Čempionu līgas rekords. Ēģiptes futbola zvaigzne Mohameds Salāhs guva ātrāko hat-trick turnīra vēsturē. Iznākot uz maiņu, ēģiptietis 6.minūtēs un 12 sekundēs guva trīs vārtus, palīdzot savai komandai izcīnīt graujošu uzvaru ar 7:1 (1:1) pret Glāzgovas “Rangers” komandu.

Iepriekšējais hat-trick rekords piederēja franču futbolistam Bafetimbi Gomisam, kurš 2011.gada Čempionu līgas mačā pret horvātu klubu Zagrebas “Dinamo” guva trīs vārtus nepilnās 8.minūtēs. Interesanti, ka arī šī spēle starp Lionas “Olympique” un Zagrebas “Dinamo” beidzās ar rezultātu 7:1.

Liverpool neatstāj nekādu cerību Glāzgoviešiem

No pirmās līdz pēdējai minūtei “Liverpool” futbolisti diktēja spēles gaitu un izdarīja spiedienu uz pretinieku komandas vārtiem. “Rangers” vienīgos vārtus 17.minūtē guva Skots Ārfilds, pēc kuriem sekoja septiņi “Liverpool” bezatbildes vārti.

Nonākot iedzinējos, spēles 24.minūtē izlīdzinājumu panāca “Liverpool” centra pussargs Roberto Firminu. Spēles pirmajam puslaikam beidzoties neizšķirti 1:1, tā vien šķita, ka gaidāms sasprings otrais puslaiks. Taču tas tā nenotika. Sākoties otrajam puslaikam, 55.minūtē jau vienus vārtus guvušais Firminu panāca rezultātu 2:1. Nepilnas 10 minūtes vēlāk, šīs sezonas jaunpienācējs Anglijas kluba sastāvā, urugvajietis Darvins Nunjess, palielināja pārsvaru 3:1. Un pēc šiem gūtajiem vārtiem sākās Mohameda Salāha iznāciens.

Ēģiptes futbolists iznāca uz maiņu spēles 68.minūtē un jau 7.minūtes vēlāk guva pirmos vārtus. Salāham bija nepieciešamas nepilnas 5.minūtes, lai gūtu savus otros vārtus šajā mačā. Un pēc mazāk kā vienas minūtes, mača 81.minūtē gūstot trešos vārtus, Salāhs lauza 11.gadus veco UEFA Čempionu līgas rekordu.

Interesanti, cik ilgi šis jaunais rekords noturēsies? Tā vien šķiet, ka vienīgais pretendets, kurš varētu pārspēt šo jauno rekordu, ir Norvēģu zelta talants, Mančesteras “City” uzbrucējs Erlings Hālands, kuram hat-trick gūšana padodas teju katrā spēlē.

Pēc nospēlētajām četrām spēļu kārtām “Liverpool” ieņem otro vietu A apakšgrupā ar nopelnītiem 9.punktiem. Grupas līdere ir “Napoli”, kas iekrājusi 12 punktus un jau ir nodrošinājusi sev astotdaļfinālu. Trešajā vietā atrodas “Ajax” komanda ar 3 punktiem un A grupas pēdējo vietu ieņem “Rangers” futbolisti, kuriem diemžēl nav izdevies izcīnīt nevienu punktu.