• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ronaldo aizver durvis Eiropas futbolam, lai iekarotu Āziju

Ronaldo aizver durvis Eiropas futbolam, lai iekarotu Āziju

Viens no pēdējās desmitgades labākajiem un slavenākajiem futbolistiem, Krištianu Ronaldu, parakstījis visu laiku pelnošāko futbolista līgumu ar Saūda Arābijas komandu “Al Nassr”. Noslēgtais līgums būs spēkā līdz 2025. gadam un tas futbolistam ienesīs 200 miljonus eiro gadā. 

Daudzi futbola fani pauduši sašutumu par šādu karjeras izvēli. Ronaldu galvenokārt tiek pārmests, ka spēlētāju interesējusi tikai un vienīgi nauda, kuras sportistam pavisam noteikti netrūkst. Taču pats Krištianu sev vēltīto kritiku noraida, teikdams, ka Eiropas futbolā esot izcīnītas visas svarīgākās trofejas, tāpēc laiks pamest Eiropas futbola skatuvi un iekarot jaunas virsotnes. 

Otrdien, 3. janvārī, notika oficiālā “Al Nassr” futbola kluba prezentācija, kurā piedalījās Ronaldu ar savu ģimeni. Pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši cilvēku, kā arī pats portugāļu futbolists sīkāk medijiem paskaidroja savu izvēli pievienoties āzijas čempionātam, kurā piedālās viņa jaunais klubs “Al Nassr”. Medijos jau izskanējušas ziņas, ka jaunais līgums portugāļu zvaigznei ienesīs aptuveni 200 miljonus eiro sezonā, tādējādi padarot Ronaldu par vislabāk atmaksāto futbolistu vēsturē. 

Ko pats Ronaldu saka par savu jauno klubu?

“Mrsool Park” stadionā, kura ietilpība ir 25 000 skatītāju un kurā notika otrdienas prezentācija, sapulcējušies bija teju visi lielākie un prestižākie sporta mediji. “Šis ir mans lielākais lēmums dzīvē un esmu lepns par to. Eiropā esmu padarījis savu darbu – uzvarēju visu un spēlēju prestižākajos Eiropas klubos. Esmu labojis visus rekordus. Taču Āzija – tas man būs jauns izaicinājums un vēlos labot rekordus arī šeit.” atklāšanas ceremonijā pauda Ronaldu.

“Jaunais līgums ir unikāls, jo esmu unikāls spēlētājs. Un mani nemaz neuztrauc, ko cilvēki apkārt runā. Man nav šaubu, ka šī līga ir konkurētspējīga, tāpēc esmu ļoti laimīgs būt šeit” piebilda futbolists. 

Valstis, kuras centās atvilināt Ronaldu pie sevis

Protams, sacensībās atvilināt portugāļu zvaigzni pie sevis piedalījās vairāki klubi no dažādām valstīm. Pats spēlētājs medijiem atklāja, ka esot noraidījis piedāvājumus no klubiem ne tikai Eiropā, bet arī Brazīlijā, Austrālijā, Portugālē un ASV. 

Spāņu žurnālā “Marca” izskanējusi neoficiāla informācija, ka futbolista jaunajā līgumā ir iekļauts punkts, kurš paredz, ka uz īres tiesībām Ronaldu drīkst pievienoties Anglijas premjerlīgas klubam “Newcastle United”, ja klubs kvalificējas UEFA Čempionu līgai. Prestižais Ņūkāslas klubs pieder Saūda Arābijas investīciju grupai, kura lielā mērā tiek saistīta ar valsts kroņprinci Mohammedu bin Salmanu.