• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Futbola sezona tiks ieskandināta ar Rīgas derbiju atjaunotajā Superkausa izcīņā

Futbola sezona tiks ieskandināta ar Rīgas derbiju atjaunotajā Superkausa izcīņā

Brīdis, ko Latvijas futbola līdzjutēji tik ilgi gaidījuši, ir klāt – atgriežas jaunā klubu sezona. Tā uzreiz priecēs ar nu jau klasikas birku ieguvušo Rīgas derbiju. Tā gan nebūs jaunās “Tonybet Virslīgas” atklāšanas spēle, bet gan Latvijas Futbola federācijas (LFF) atjaunotā Superkausa izcīņa, kurā tikses Latvijas kausa ieguvēji “Riga FC” un pērnā gada Virslīgas čempioni RFS.

welcome-offer

Mača norises vieta būs “LNK Sporta Parka” stadionā pulksten 14:00. Biļetes uz maču var iegādāties šeit.

Zīmīgi, ka ta būs tikai otrā reize, kad šāds kauss tiks izspēlēts. Iepriekš tas notika 2013. gadā, kad Daugavpils “Daugava”, būdami Virslīgas čempionu godā, ar 4:1 uzveica leģendāro Rīgas “Skonto”, kuru īpašumā bija aktuālais Latvijas kauss. Tiesa, “Skonto” šim pasākumam piegāja nenopietni, sūtot laukumā dublieru sastāvu. 

Šajā gadījumā gan sagaidāms, ka abi Rīgas klubi laukumā sūtīs labākos spēkos, ņemot vērā šī dueļa principiālo aspektu. Tas nāks tikai par labu skatītājiem un kausa popularitātei nākotnē!

LFF mājas lapā par idejas atdzīvināšanu citēts federācijas prezidents Vadims Ļašenko: “Superkausa idejas atjaunošana ir temats, kas klusāk un skaļāk apspriests jau gadiem. Uzskatām, ka Latvijas futbola virslīgas čempionāts un tajā redzamais futbols ir sasniedzis tādu kvalitātes latiņu, kurā Superkausa spēle jau kļūst par nepieciešamību, jo tie ir vēl vieni svētki gan līdzjutējiem, gan klubiem un spēlētājiem.”

Saprotams, ka neiztiks arī bez izaicinājumiem: “Lai arī no infrastruktūras viedokļa šādas spēles organizēšana tik agrā pavasarī nav vienkārša, saprotam, ka vēlāk sezonas gaitā Superkausa norise ir vēl sarežģītāka blīvā spēļu kalendāra dēļ. Latvijas futbols šādu notikumu ir pelnījis, bet spēlētājiem un klubiem tiek dota iespēja aizvadīt vēl vienu prestižu augstas intensitātes spēli, sarūpējot līdzjutējiem krāšņu futbola piedzīvojumu. Šo iemeslu dēļ atjaunojam Superkausa tradīciju un novēlam tai ilgu mūžu,” piebilst LFF prezidents.

Pērn Rīgas derbijs bija īpaši sīvs, jo nevienā Virslīgas mačā uzvarētājs tā arī netika noskaidrots – 0:0, 2:2, 1:1, 0:0. Tas pats notika arī Latvijas kausa fināla ietvaros, kad pēc 90. minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 1:1, bet uzvaru pēc spēles 11 metra sitienu sērijā svinēja “Riga FC”.

Tiesa, RFS guva saldu revanšu, pēdējā kārtā izraujot Virslīgas čempionu titulu un otro reizi kluba pastāvēsanas vēsturē iegūstot zeltu.

Cīņa līdz pēdējai sekundei – kā RFS kļuva par Virslīgas čempioniem

Tikmēr “Tonybet Virslīgas” sākums paredzēts 8. martā, kad RFS viesos FK “Auda” laukumā.