• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Riga” FC pieviec “Metta” un turpina cīņu par čempiontitulu

Sestdien tika aizvadītas 33. kārtas spēles Latvijas futbola Virslīgā. Pēc “Riga” FC uzvaras pār “Metta” futbolistiem ar rezultātu 2:0 (0:0), rīdzinieki neatlaiž grožus un saasina cīņu par 2022. gada Virslīgas čempiontitulu. Nu vairs tikai divi punti šķir pirmās un otrās vietas komandas.

Mačs starp abām komandām tika aizvadīts “Skonto” stadionā, rīdziniekiem atrodoties viesu lomā. Abām komandām sezonas pēdējās spēlēs ir liktas augstas likmes – “Riga” cenšas panākt tabulas pirmo vietu “Valmiera”, bet “Metta” futbolisti cīnās par neizkrišanu no Virslīgas.

Rezultāts tika atklāts vien spēles 70. minūtē, kad veiksmīgi izpildot stūra sitienu, vispirms Jurijs Kendišs ar galvu bumbu padeva tālāk vārtu kreisajā stūrī, kur to jau vārtu tīklā raidīja horvātu aizsargs Hrvoje Babecs, panākot rezultātu 1:0. Turpinājumā, spēlei tuvojoties izskaņai, vienu minūti pirms pamatlaika beigām, “Metta” futbolisti nonāca mazākumā, kad Oskars Vientiess nopelnīja sarkano kartiņu.

Jau sākoties kompensācijas laika otrajai minūtei, lielisks sologājiens padevās “Riga” FC labās malas uzbrucējam Duglasam Aureliu. Demonstrējot bumbas veiklību, Aureliu vispirms apspēlēja divus “Metta” pretspēlētājus, kas noveda spēlētāju izgājienā viens pret vienu ar vārsargu Jāni Beku. Šajā situācijā vārtsargs bija bezspēcīgs un Duglass Aureliu sitot bumbu vārtos, panāca gala rezultātu 2:0 “Riga” FC labā. Šosezon, abi klubi ir tikušies savstarpējās spēlēs trīs reizes un “Riga” FC ir izcīnījis uzvaru visās trīs spēlēs, ar attiecīgiem rezultātiem 4:0, 4:1 un 3:2.

Pašreizējā situācija Virslīgas turnīra tabulā

Pēc aizvadītām 32. spēlēm, pirmo vietu turnīra tabulā ar 77 punktiem ieņem “Valmiera” futbola klubs. Turpat līdzās, ar 75 punktiem, otrajā vietā atrodas “Riga” FC futbolisti. Pirmo trijnieku noslēdz cits galvaspilsētas klubs – RFS ar izcīnītiem 68 punktiem. Attiecīgi tabulas ceturtajā un piektajā vietā ierindojas “Liepāja” un “Auda” komandas. Ar 37 punktiem “Tukums 2000/Telms” ieņem sesto vietu, aiz sevis atstājot “Daugavpils” futbolistus.

Par to, kura komanda izstāsies no Virslīgas čempionāta un nepiedalīsies nākamajā sezonā, sacenšas trīs klubi – “Spartaks” ar iegūtiem 22 punktiem, “Metta” ar 21 punktu un šīs sezonas jaunpienācēja Salaspils “Super Nova” ar 18 punktiem.