• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS priekšā sezonas svarīgākā spēle – Rīgas derbijas

RFS priekšā sezonas svarīgākā spēle – Rīgas derbijas

Sestdien, 16.09., pulksten 16:00 “LNK Parka” stadionā norisināsies noslēdzošais Rīgas derbijas Latvijas futbola Virslīgā, kur RFS uzņems “Riga FC”. Cīņa par titulu ir dzīva un laukumā solās būt bezkompromisu futbols. Kāda ir spēles patiesā likme un abu komandu izejas pozīcijas uz gaidāmo maču?

welcome-offer

Demonstrētais sniegums un līderi

Abām vienībām iepriekšējā Virslīgas kārtā pārtrūka četru uzvaru sērija šī turnīra ietvaros. Tikai “Riga FC” tas bija otrais zaudējums sezonā, kamēr RFS pirmais. Kopumā RFS nezaudēto spēļu sērija sasniedza 39 mačus Latvijas čempionāta ietvaros, datējot atskaites punktu cauri kalendārajam gadam. Iespaidīgāku sniegumu savulaik spējuši demonstrēt tikai leģendārie “Skonto” futbolisti, kuri no 1993. līdz 1996. gadam nezaudēja 57 mačos pēc kārtas!

Turnīra kopvērtējumā aina ir sekojoša: pirmajā vietā ar 70 punktiem ir “Riga FC”, kamēr RFS ir 67. Uzvaras gadījumā tiks panākti pretinieki, kā arī savstarpējā konkurencē RFS būs priekšā, jo tad tai būs labāk veicies tiešajās tikšanās reizēs, jo iepriekšējie trīs dueļi šosezon noslēgušies ar neizšķirtu – 1:1, 0:0 un 2:2.

RFS ir rezultatīvākā Virslīgas komanda ar 76 gūtiem vārtiem, bet otram Rīgas klubam ir par diviem mazāk. Arī aizsardzībā RFS bijusi disciplinētākā komanda, jo ielaisti vien 12 goli.

Runājot par līderiem, tad RFS nomentē iepriekšējos mēnešos notikusi liela kustība. Komandā diemžēl vairs nav Virslīgas RFS rindās rezultatīvākā spēlētāja Andreja Iļiča, kurš pārcēlies uz Norvēģijas augstāko līgu

Tomēr viņam atradās aizvietotājs bez transfēru veikšanas. Sportiskajā ziņā lielisks mēnesis padevies Jānim Ikauniekam, kurš augustā izcēlās ar sešiem vārtiem, bet kopš jūlija vidus viņam gūti jau 11 vārti un atdotas četras rezultatīvas piespēles partneriem visus turnīros kopā. 

Tādējādi uz šo brīdi divi rezultatīvākie RFS spēlētāji Virslīgā ir Diomande ar 11, un Ikaunieks ar 10 vārtiem. Nākamais ir Kvadido, kurš guvis septiņus vārtus un atdevis četras piespēles partneriem. Savukārt “Riga FC” rindās ir visas līgas labākais bombardieris Marko Regža ar 16 goliem, bet nākamais komandā ir brazīlietis Duglas Aurelio ar astoņiem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Mājas stadiona un Moroza faktors 

No 16 mājās aizvadītām spēlēm visos turnīros kopā (Virslīga, UEFA Konferences līga un Latvijas kauss) piedzīvots tikai viens zaudējums pret “Sabah” (un arī Slokas stadionā) un tikai viena spēle beigusies neizšķirti. Pārējos 14 gadījumos izcīnītas uzvaras, turklāt ar vidējo pārsvaru 2,5, bet kopā gūtiem 2,75 vārtiem. Iespaidīgi!

RFS par labu runā arī fakts, ka īpaši veiksmīgs Rīgas derbijos ir bijis komandas galvenais treneris Viktors Morozs. Viņš kopā piedalījies tādos 16 mačos, kur astoņas reizes aizvedis savu komandu līdz uzvarai, nospēlēti seši neizšķirti un zaudēts tikai divos gadījumos.

Turpmākā neklātienes cīņa par titulu

Abām komandām pēc derbija būs vēl atlikušas septiņas spēles. RFS Virslīgas kalendārs ir sekojošs: viesos pret “Jelgavu” (24.09.), divas spēles mājās ar FK “Liepāju” (30.09.) un “Audu” (07.10.), izbraukums pret “Tukums 2000” (21.10.), mājās ar BFC “Daugavpils” (29.10.). Noslēgumā viesos mačs pret “Super Nova” (5.11.) un sezona tiks noslēgta “LNK Parkā” pret “Metta/LU” (11.11.).

Tikmēr “Riga FC” atlikušie pretinieki būs tie paši, izņemot “Jelgavu.” Tā vietā beidzamajā Virslīgas dienā viņi spēkosies ar pērnā gada čempioniem “FC Valmiera”.

Tāpat RFS ir labas izredzes izcīnīt arī Latvijas kausu (20.09. gaidāms  ½ fināls ar “Tukums 2000”), ko tā iespēja 2019. un 2021. gadā. Vēsture rāda, ka RFS tiek pie kausa ik pēc diviem gadiem – tagad pienācis īstais laiks! Arī Latvijas tituls līdz šim vienīgo reizi sasniegts 2021. gadā. Kāpēc lai to neatkārtotu? Pamati būs jāsāk likt jau sestdien.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

welcome-offer