• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS pret Valmieru – izšķirošās cīņas Latvijas Virslīgā

RFS pret Valmieru – izšķirošās cīņas Latvijas Virslīgā

Svētdien, 30. oktobrī, Latvijas Virslīgā tiks aizvadītas 34. kārtas spēles. Kā viens no centrālajiem un svarīgākajiem mačiem šajā kārtā būs vērojams Valmieras un RFS duelis, jo abām komandām nepieciešama tikai un vienīgi uzvara. Valmieriešiem tas nodrošinās lielāku iespēju kļūt par Latvijas Virslīgas čempioniem šajā sezonā, savukārt RFS klubam uzvara palīdzēs samazināt punktu starpību līdz vienam punktam, pietuvojoties citam Rīgas klubam un tabulas otrajai vietai “Riga” FC. 

Abu komandu savstarpējo spēļu statistika

Līdz šim, Virslīgas čempionātā abas komandas satikušās 23 spēlēs, no kurām septiņos mačos uzvaru svinēja “Valmiera” futbola klubs, bet 12 spēlēs pārāki bija RFS futbolisti. Tikai četri savstarpējie mači abām komandām beigušies ar neizšķirtu. 

Abu komandu spēkošanās līdz šim rezultējusies vārtiem bagātās spēlēs. Tā, piemēram, 83% jeb 19 spēles beigušās ar vairāk kā 1.5 vārtiem. Sešpadsmit mačos jeb 70% no abu komandu tikšanās reizēm gūti vairāk kā 2.5 vārti un teju 60% jeb 13 spēlēs bumba vārtu tīklā nonākusi vairāk kā 3.5 reizes. Ja paskatamies uz sausajām uzvarām, tad rīdzinieki šajā ziņā ir bijuši daudz veiksmīgāki – 30% savstarpējo spēļu nav ielaisti vārti, kamēr “Valmiera” komandai tas izdevies vien 13% aizvadītajās spēlēs pret RFS. 

Ievērības cienīgs fakts, ka šo komandu duelī tiekas mājas spēļu visvairāk uzvaru guvusī komanda “Valmiera” un izbraukuma spēļu līdere RFS. Valmierieši septiņpadsmit mājas mačos guvuši 14 uzvaras un piedzīvojuši tikai divus zaudējumus, kamēr RFS sešpadsmit izbraukuma spēlēs izcīnījuši divpadsmit uzvaras un arī divus zaudējumus. 

Ko varam sagaidīt šajā spēlē

Kaut arī šai spēlei abām komandām ir liela nozīme, tam nevajadzētu atspoguļoties lēnā aizsardzības futbolā. Jau pieminētās savstarpējās spēles ar vairākiem gūtajiem vārtiem liek domāt, ka arī šis mačs nebūs izņēmums un abas komandas spēs gūt vismaz vienus vārtus. Šo argumentu tikai apstiprina tas fakts, ka no 10 rezultatīvākajiem Latvijas Virslīgas spēlētājiem šajā sezonā, seši futbolisti pārstāv tieši šīs divas komandas. Neapšaubāms līderis ir Raimonds Krollis (21) ar iesistiem 22 vārtiem. Otrajā vietā atrodas RFS uzbrucējs Andrejs Iličs (22) ar 16 gūtajiem vārtiem, bet pirmo trijnieku noslēdz valmieriešu rindās spēlējošais kolumbiešu uzbrucējs Kamilo Mena (20) ar 13 vārtiem. 

“Valmiera” komanda iepriekšējās kārtas Virslīgas mačā piedzīvoja negaidītu neizšķirtu pret “Tukums 2000/Telms” futbolistiem, taču RFS klubs, smagā UEFA Konferences līgas izbraukuma spēlē, ar minimālu pārsvaru piekāpās Edinburgas “Hearts” vienībai. Patlaban nav ziņu par būtiskām izmaiņām abu komandu sastāvos, kā arī iepriekšējo spēļu neveiksmes liek domāt, ka abas komandas uz šo dueli dosies tikai ar vienu mērķi – uzvarēt un izcīnīt trīs turnīra tabulā.