• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Kulminācija ir klāt – RFS pēdējās cīņas par titulu

Kulminācija ir klāt – RFS pēdējās cīņas par titulu

Novembris ir ne tikai Latvijas valsts svētku laiks, bet arī futbolā šis mēnesis kādam klubam būs īpaši atmiņā paliekošs, jo tiks noskaidroti čempioni futbola Virslīgā. Tomēr šajā materiālā atskatīsimies uz RFS iespēto oktobrī, un kā tā laikā saasinājusies cīņa par titulu. Atlikušo spēļu likme ir augsta.

welcome-offer

Oktobris ar divējādām sajūtām

Aizvadītajā mēnesī RFS aizvadīja četrus mačus, no kuriem viens bija Latvijas kausa izcīņas fināls (25.10.) pret nesamierināmo pretinieci laukumā “Riga FC”. Tā kā spēles rīkošana bija Latvijas futbola federācijas (LFF) paspārnē, tāpēc “Skonto” stadions šoreiz skaitījās kā neitrāls laukums. 

Neskatoties uz ārā valdošajiem vēsajiem laika apstākļiem, atmosfēra stadionā bija kā īstos futbola svētkos! Ja oficiālā statistika nemelo, tad to klātienē vēroja nedaudz vairāk par pieciem tūkstošiem skatītāju! Kā jau derbijā pienākas, uzvarētājs tika noskaidrots īstenā trillerī, RFS atspēlējoties 90.+ minūtē pateicoties Jāņa Ikaunieka realizētam 11 metru soda sitienam panāca 1:1, bet papildlaiks beidzās neizšķirti. Skatītāju tūkstošiem tika saldais ēdiens – pēcspēles 11 metru sitienu sērija. Tajā pārāki izrādījās “Riga FC” futbolisti.

Tikmēr Virslīgā RFS svinēja trīs uzvaras – mājās 3:0 pār FK “Auda”, īstenā vārtu uguņošanā 5:4 pret “Tukums/2000”, kā arī 3:1 pret BFC “Daugavpils” “LNK Parks” stadionā. Zīmīgi, ka spēlē pret tukumniekiem laika posmā no 83. minūtes līdz pat mača beigām tika gūti četri (!) vārti, par laimi trīs no tiem esot RFS kontā. Savukārt pirmajā vietā esošā “Riga FC”, nospēlējot neizšķirti ar “Super Nova” 1:1, samazinājusi savu pārsvaru pār RFS un šobrīd abas komandas šķir vairāk tikai viena punkta tiesa – 83 pret 84..

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Ikaunieks turpina spīdēt

Saprotams, ka futbols ir komandas spēle, tomēr arī tajā katrā kolektīvā atrodas līderi gan uz laukuma, gan ārpus tā. Ja runājam par demonstrēto sniegumu un rezultativitāti, tad individuāli lielisks turpina būt Jānis Ikaunieks. Oktobra četrās spēlēs visos turnīros kopā viņam četri vārti un trīs rezultatīvas piespēles partneriem. Matemātika ir vienkārša – Ikaunieks piedalījies vairāk nekā pusē no visiem komandas kopā iespētajiem vārtu guvumiem aizvadītā mēneša nogrieznī.

Tikmēr par galveno mača varoni Tukumā kļuva aizsargs Žiga Lipuščeks, kurš guva divus golus tā izskaņā. Kopumā sezonā viņam attiecībā pret savu praktizējošo pozīciju laukumā ir solīda statistika – seši gūti vārti!

Savelkot galus kopā, RFS rezultatīvākais spēlētājs šobrīd ir Ikaunieks ar 14 vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Otrais labākais komandas snaiperis ir Kotdivuāras uzbrucējs Diomande ar 11 precīziem raidījumiem, bet trešo vietu ar septiņiem vārtiem dala viņa tautietis Kvadido un Brazīlijas pārstāvis Emersons Santana, kuram arī astoņas (!) vārtus nesošas piespēles partneriem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Atlikušās spēles – kurš kļūs par čempionu?

RFS šobrīd Virslīgas ietvaros ir piecu uzvarētu spēļu sērija, kas ir atkārtoti (trešo reizi šogad) labākais rādītājs šosezon. Tomēr skaidrs – lai iegūtu kāroto titulu, nepieciešams būs to pagarināt vēl par divām. Tā kā tiešā cīņā RFS un “Riga FC” šogad tā arī Virslīgā nenoskaidroja uzvarētāju ne reizi (1:1, 0:0, 2:2, 1:1), tad talkā būs jāņem papildus rīki, ja punktu skaits finišā būs vienāds. Bet pastāv vairāki notikumi attīstības scenāriji.

180 minūtes vai pietiks ar 90?

Abām titula kārotājām atlikušajos mačos pretī stāsties sekojoši pretinieki:

  • 5.11. – RFS vs “Super Nova” (viesos)
    • “Metta/LU” vs “Riga FC”
  • 11.11. – RFS vs “Metta/LU” (“LNK Parka stadions”)
    • “Valmiera” vs “Riga FC”

Visi mači sāksies 13:00. Lai saprastu, kāda ir matemātika, nav jāņem rokās kalkulators. Tā kā trešā vieta ir 20+ punktu attālumā, tad par citiem konkurentiem vadošajiem Rīgas klubiem nav bijis jāsatraucas, pateicoties iegūtajam handikapam sezonas gaitā. Teorijā čempions var tikt kronēts jau 5. novembrī. Tad jāpiepildās scenārijam, ka RFS zaudē, bet otra komanda savu maču uzvar. Starpā būs četri punkti un jaunie čempioni varēs tapt kronēti.

Vēl ir variants, ka RFS uzvar abos mačos, bet “Riga FC” vienā cīnās neizšķirti klāt ar uzvaru. Tad priekšā būs RFS ar attiecīgi 89 pret 88 punktiem. Un loģiski, ja “Riga FC” uzvar abos mačos, tad arī Latvijas futbola Virslīgas uzvarētāju kauss atgriežas viņu īpašumā pēc divu sezonu pārtraukuma. 

Savukārt RFS derētu arī svinēt vienu uzvaru un iegūt vēl punktu ar nosacījumu, ja šobrīd tabulā augstāk stāvošie kaimiņi tiek tikai pie vienas uzvaras un vēl piedzīvo zaudējumu. Tad izšķirošais mērītājs ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība, kas ir RFS labā attiecīgi +73 pret +66. Tomēr skaidrs ir viens – neviena no komandām nedomā par rēķināšanu un visas domas vērstas tikai uz uzvaru konkrētajā nākamajā mačā.

Nedrīkst aizmirst arī citu uzvaras augļu izpausmi, proti, ceļazīmi uz UEFA Čempionu līgas kvalifikāciju, kur par piedalīšanos vien tiek piešķirtas dāsnas summas. Turklāt tas nav viss – garantēti ir vismaz četri mači, jo pēc (potenciālās) izkrišanas pastāv iespēja vēl sacensties līmeni zemākā starptautiska mēroga turnīrā, ko rīko UEFA.

welcome-offer