• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS mēģinās apturēt neveiksmju sēriju

RFS mēģinās apturēt neveiksmju sēriju

Piedzīvojuši neveiksmes vairākos atbildīgos mačos pēc kārtas, spēlē pret līgas pastarīti –  FK Salaspils “Super Novu”, rīdzinieki centīsies apturēt asiņošanu un izcīnīt pirmo uzvaru pēdējo piecu maču laikā. Mēs nolēmām salīdzināt abas komandas, lai radītu jums labāku priekšstatu par to, kāds mačs ir gaidāms Svētdien.

RFS zaudē titulus

Četru dienu laikā, nospēlējot neizšķirti pret Tukumu Virslīgā un zaudējot Latvijas kausa finālā pret “Audu”, RFS zaudēja abus Latvijas futbola nozīmīgākos titulus. Lai gan vēl pastāv tīri teorētiskas izredzes noķert FC “Rīgu” un FC “Valmieru”, tās ir tik niecīgas, ka RFS Salaspilī vajadzētu vienkārši koncentrēties uz to, lai izcīnītu savu pirmo uzvaru kopš 1. oktobra.

Līderi tiks atpūtināti

RFS tikko ir piedzīvojusi sāpīgu zaudējumu pret sīksto Ķekavas “Audu” Latvijas kausa finālā, bet nākamnedēļ ir divas svarīgas un smagas spēles pret FC “Valmieru” un Edinburgas “Hearts”. Ņemot vērā to, ka “Super Nova” ir klasi zemāks pretinieks, mēs varam būt visai droši, ka spēli Salaspilī RFS līderi vai nu izlaidīs pilnībā, vai arī nāks uz maiņu otrā puslaika beigās.

RFS uzvara nav garantēta

Ņemot vērā pēdējo maču neveiksmīgos rezultātus, saspringto spēļu kalendāru un savstarpējo spēļu rezultātus, RFS izredzes nav nemaz tik drošas, kādas tās varētu šķist, skatoties Virslīgas tabulā. Lai arī “Super Nova” šosezon ir izcīnījuši tikai četras uzvaras un ir zaudējuši pēdējās četrās spēlēs pēc kārtas, viena no salaspiliešu uzvarām tika gūta tieši pret RFS, 7. augustā apspēlējot rīdziniekus ar 3:2.

“Super Novai” vēl ir arī izredzes saglabāt vienu Virslīgā, tādēļ viņi noteikti nepadosies bez cīņas. Pēdējās pāris Latvijas spēles ir atklājušas dažus vājos posmus RFS aizsardzībā un “Super Nova”, kas sezonas gaitā ir uzlabojuši savu sniegumu, varētu tiem izlauzties cauri. Ir grūti iedomāties, ka RFS, kuri šosezon ir līdzvērtīgi cīnījušies pret tādiem pretiniekiem, kā “Fiorentina” un “Başakşehir”, varētu rasties grūtības pret Virslīgas pēdējā vietā esošu komandu, bet tieši tādā situācijā rīdzinieki ir nokļuvuši.

Kuri spēlētaji ir bīstamākie?

Šobrīd vēl nav zināms, kurus no saviem līderiem RFS atpūtinās un kuri laukumā nāks viņu vietā. Ņemot vērā pēdējo spēļu rezultātus, nebūtu pārsteigums, ja treneris Morozs veiktu būtiskas izmaiņas sastāvā, lai sapurinātu komandu. Starp tiem spēlētājiem, kurus mēs, visdrīzākais, redzēsim laukumā, ir jāizceļ aizsargs Elvis Stuglis, kurš šogad aizvada savu rezultatīvāko sezonu visā karjerā, ir guvis divus no trim rīdzinieku gūtajiem vārtiem visā oktobrī, kā ir arī pagarinājis līgumu ar RFS uz vēl vienu sezonu. Savukārt, “Super Nova” bīstamākais spēlētājs ir Marko Režga, kas šosezon ir guvis astoņus vārtus.