• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS gatavojas Latvijas kausa finālam

RFS gatavojas Latvijas kausa finālam

Esot zaudējuši reālistiskas izredzes aizstāvēt savu Virslīgas čempionu titulu, spēlē pret Ķekavas “Audu”, RFS lūkos saglabāt otru Latvijas futbola vērtīgāko titulu. FK “Auda” jau tāpat ir neērts pretinieks, bet RFS, kas cīnās trīs frontēs vienlaicīgi, šobrīd nespēlē savu labāko futbolu. Tādēļ, ja vēl pirms pusotras nedēļas rīdzinieki tika uzskatīti par pārliecinošiem fināla favorītiem, tad tagad viņu izredzes vairs neizskatās tik drošas.

“Auda” ir neparocīgs pretinieks

Ķekavas komanda ir visai interesanta, jo tā šīs sezonas laikā ir visai krasi mainījusi savu spēles stilu. Ķekavieši sāka savu sezonu, spēlējot visai izteiktu uzbrukuma futbolu, bet, laika gaitā, veica būtiskas sastāva izmaiņas. Ar jauno spēlētāju atnākšanu, “Audai” izdevās izveidot vienu no Virslīgas spēcīgākajiem aizsardzības cietokšņiem. To neizdevās iekarot arī šī brīža Virslīgas līderei FK “Valmierai”, kas Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā tā arī nespēja gūt vārtus un izkrita, zaudējot “Audai” 11 metru soda sitienu sērijā.

Viegli ar “Audu” nav gājis arī RFS, kuri šosezon ar ķekavniekiem Virslīgā ir tikušies četras reizes, izcīnot tikai vienu uzvaru. Pirms pusotras nedēļas RFS saņēma pirmo naglu savu Virslīgas titula cerību zārkā, nospēlējot ar Ķekavas komandu 1:1. Divas reizes abu komandu savstarpējais mačs ir noslēdzies ar bezvārtu neizšķirtu, bet vienīgā RFS uzvara tika panākta ar minimālu pārsvaru – 1:0. Par spīti spēcīgajai RFS uzbrukuma līnijai, pret “Audu” šosezon ne reizes nav izdevies iesist vairāk par 1 vārtiem, bet visās četrās savstarpējajās spēlēs rīdzinieki ir guvuši tikai 2 vārtus.

RFS pietrūkst spēku

Neskatoties uz to, ka RFS panākumi Konferences līgas grupu turnīra ir Latvijas futbolam vēsturiski, spēlēšana dažādās līgās un kausos, nenoliedzami, ir atstājusi lielu iespaidu uz šā brīža komandas sniegumu laukumā. Desmit dienu ilgā laika posmā, RFS ir spēlēja četras reizes, ieskaitot divus mačus pret turku superklubu “Başakşehir”. Šķiet, ka tieši pēdējā spēle Stambulā visvairāk nogurdināja RFS futbolistus, kuri mača beigās knapi vilka kājas.

Šajās četrās spēlēs RFS ir guvuši trīs vārtus, cietuši vienu zaudējumu un trīs reizes nospēlējuši neizšķirti. Nespējot izraut uzvaras spēlēs pret “Audu” un “Tukumu”, rīdzinieki ir pārvilkuši treknu svītru savām izredzēm aizstāvēt savu Virslīgas čempiones titulu. Starp sāpīgo spēli pret “Tukumu” un Latvijas kausa finālu arī ir tikai trīs dienas atpūtai.

Mačā pret tukumniekiem, RFS atpūtināja vairākus līderus, kas, iespējams, bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ rīdziniekiem neizdevās izraut uzvaru. Pēc Latvijas kausa fināla, nākamā spēle ir Virslīgā, pret pastarīti “Super Novu”, tādēļ ir gaidāms, ka trešdien RFS spēlēs spēcīgākajā sastāvā, bet svētdien atkal atpūtinās savus līderus. Ņemot vērā pēdējo Latvijas spēļu vājos rezultātus, ir skaidrs, ka būtisks faktors ir fiziskam nogurumam. Mums atliek tikai gaidīt trešdienu, lai uzzinātu, vai RFS pietiks spēku, lai aizstāvētu Latvijas kausu finālā pret “Audu”.