• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS ceļš uz Latvijas kausa finālu

RFS šosezon pārsteidz futbola līdzjutējus visā Eiropā ar savu negaidīti veiksmīgo debiju Konferences līgā un aizstāv savu čempiones titulu Virslīgā. Paralēli tam, RFS arī ir aizkļuvuši līdz Latvijas kausa finālam, kur tai stāsies pretī neparocīgā FK Auda. Šī gada Latvijas kausa izcīņā ir bijis daudz pārsteigumu. Sāpīgus zaudējumus ir cietušas vairākas favorītes, bet RFS atkal ir izdevies iekļūt finālā. Turpiniet lasīt šo rakstu, ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kādi pārbaudījumi ir bijuši rīdzinieku ceļā.

Astototdaļfināls

RFS izslēgšanas spēles uzsāka kā pārliecinoši favorīti, astodaļfinālā spēlējot pret FK Sparataks. Jau pirms mača sākuma reti kurš domāja, ka Spartaks, kas visu sezonu kuļas pa Virslīgas tabulas pašu apakšu, spēs izrādīt nopietnu pretestību. Pārsteigumu patiešām nebija – RFS svinēja pārliecinošu uzvaru ar 4:0. Ar vārtu guvumiem pa reizei atzīmējās Elvis Stuglis, Deniss Rakels, Tomislavs Šaričs un Kaspars Dubra.

Ceturtdaļfināls

Nākamā Latvijas kausa izcīņas tika aizvadīta viesos pret Tukums 2000, kas līdz šai spēlei bija zaudējuši RFS sešus mačus pēc kārtas. Brazīlietis Bils iejutās savajā jaunajā komandā, sarūgtinot mājinieku līdzjutējus jau ceturtajā spēles minūtē. Par spīti āgrajai rezultāta atklāšanai, atlikusī pirmā puslaika daļā vārti vairāk netika gūti.

Papildus tam, tukumniekiem izdevās izlīdzināt rezultātu otrā puslaika sākumā, Ibrahīmam Sovam raidot brīvsitienu vārtu augšējā stūrī. Mača izskaņā uz maiņu iznāca viens no RFS šīs sezonas līderiem Emersons, kas ātri vien atguva vadību. RFS pielika spēlei treknu punktu kompensācijas laikā, kad pa vieniem vārtiem guva arī Rakels un Emersons. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:4, RFS iekļūstot Latvijas kausa pusfinālā.

Pusfināls

Pēdējais šķērslis, kāds bija RFS ceļā uz finālu izrādījās pēc spēka otrās līgas komanda “Grobiņa”. Rīdzinieki atklāja rezultātu, Rakelam raidot bumbu vārtos pēc Bila piespēles. Nākamos vārtus RFS guva 59. minūtē, kad atkal rezultatīvi nospēlēja brazīliešu leģionārs Bils, šoreiz bumbu vārtos raidot pats.

Līdz ar šiem vārtiem maisam gals bija vaļā un RFS nospēlēja mača atlikušās minūtes ļoti rezultatīvi. Vispirms 69. minūtē rezultatīvs bumbas sitiens ar galvu padevās Fjodorovam, bet par pārējo parūpējās šī mača varonis Bilis, gūstot vēl divus vārtus un nodrošinot sev hat-trick.

Ko varam gaidīt no RFS finālā?

No vienas puses, var teikt, ka RFS ir paveicies ar pretinieciēm šī kausa izcīņā, jo arī finālā rīdziniekiem būs jāspēlē pret objektīvi vienu līmeni zemāk esošu komandu – FK Audu. Neskatoties uz to, Auda ir ļoti neerts pretinieks, pret ko RFS šosezon ir divreiz spēlējuši neizšķirti un vienīgā uzvara tika panākta ar minimālu gūto vārtu pārsvaru – 2:1. Ir jāņem vērā arī tas, ka FK Auda izslēdza no kausa izcīņas citu favorīti – šā brīža Virslīgas punktu līderi Valmiera FC. FK Auda spēlē disciplinētu aizsardzības futbolu, tādēļ ir uzskatāmi par ļoti bīstamu pretinieci visām kausa izcīņas komandām.