• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Piektais derbijs šosezon. Likme – Latvijas kauss

Piektais derbijs šosezon. Likme – Latvijas kauss

Latvijas futbola Virslīgas sezona straujiem soļiem tuvojas tās noslēgumam, bet gaidāmais Rīgas derbijs, kas uzspējis iekarot “Latvijas mūsdienu futbola klasikas” birku, būs no citas operas. Ja Virslīgas 36 spēļu maratona uzvarētājs tiks noskaidrots neklātienes cīņā (atlikuši trīs mači), tad Latvijas kausa izcīņas sprintā abas vadošās valsts komandas – RFS un “Riga FC” – tikušas līdz finālam un ar cīņu aci pret aci noskaidros kausa ieguvēju!

welcome-offer

Ceļš līdz finālam

Latvijas kausa izcīņas specifika ir tāda, ka tajā piedalās ne tikai Virslīgas, bet arī zemāko līgu klubi. Tiesa, katrs turnīrā iesaistās atsevišķā stadijā. RFS un “Riga FC” tas bija ⅛ fināls. Sākot ar to, RFS uzvarēja FSJelgava” ar 3:0, “Alberts JDFS” (spēlē līgu zemāk) ar 4:1 un pusfinālā ar 3:1Tukums 2000”. 

Tikmēr “Riga FC” ar 5:0 pārspēja “Betsafe” komandu (spēlē līgu zemāk), tam sekoja vēl viena “sausā” uzvara pār FK Auda” ar 4:0, savukārt finālā iekļūts trillerī cīņā ar FKLiepāja” komandu, svinot laimīgu uzvaru ar 2:1.

Tā ir kausa burvība – viena spēle un uzvarētājs soļo tālāk. Vienlaikus panākumiem kausā var būt arī tiešs ieguvums, proti, ceļazīme uz eirokausiem. Tiesa, tādā gadījumā ir jāsakrīt vairākiem apstākļiem pēc komandu izvietojuma nacionālā čempionāta kopvērtējuma noslēgumā. Šoreiz viss tiks noskaidrots Virslīgas ietvaros, tomēr tas nemazina kausa trofejas prestižu.

Zīmīgi, ka abi klubi katrs tikai par vienu reizi ir spējuši to izcīnīt. “Riga FC” 2018., bet RFS 2019. gadā. Abām nometnēm ir iespēja papildināt savu trofeju plauktu.

Sīvāk vairs nevar

Līdzšinējās četrās tikšanās reizēs neviena no komandām nespēja pamest laukumu līdz galam apmierināta, rezultāta tablo allaž fiksējot neizšķirtus: (sākot ar pēdējo maču) 0:0, 2:2, 0:0, 1:1. Tikmēr pērn veiksmīgāki savstarpējos mačos bija RFS futbolisti, svinot divas uzvaras, piedzīvojot vienu zaudējumu un reizi spēlējot neizšķirti. 

Ielūkojoties vēl senākā pagātnē, tad RFS futbolisti tieši derbijos ir spēlējuši veiksmīgāk. Pēdējo trīs sezonu laikā RFS ir svinējusi uzvaras četros gadījumos, fiksēti arī septiņi neizšķirti un tikai viena uzvara nākamajiem pretiniekiem par labu.

Neskatoties uz to, abu komandu izredzes izcīnīt uzvaru tiek vērtētās kā 50% vs 50%. Ja pārlūkojam statistisku, tad RFS par labu runā fakts, ka Virslīgas čempionātā tā ir gan rezultatīvākā komanda turnīrā ar 88 vārtiem (tuvākajiem sekotājiem ir par četriem mazāk), kā arī vislabākā aizsardzība, ielaižot vismazāk vārtu – 17. Saprotams, ka Latvijas kauss ir cits turnīrs un finālā visu izšķir viena spēle, tomēr ilgākā laika posmā komandas demonstrētais sniegums spēj dot lielāku ieskatu pirms mača par tās iespējām.

Mača sākums paredzēts pulksten 19:00 un norisināsies “Skonto” stadionā. Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties šeit.

Tāpat sekojiet līdzi RFS sociālo tīklu kontiem, kur gūsiet padziļinātu ieskatu par un ap, pirms un pēc notiekošā derbijā:

welcome-offer