• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Pēc trīs dienu pauzes atsākās Pasaules kausa finālturnīrs ar ceturtdaļfināla spēlēm

Pēc trīs dienu pauzes atsākās Pasaules kausa finālturnīrs ar ceturtdaļfināla spēlēm

Pēc trīs dienu pauzes futbola fani atkal var līksmot – atsākās Pasaules kausa finālturnīrs. Vakara pirmajā mačā, pulksten 17:00 pēc Latvijas laika tiksies Horvātijas un Brazīlijas izlases, bet noslēdzošajā mačā pulksten 21:00 spēlēs Nīderlandes un Argentīnas komandas. Līdz ar šiem mačiem arī tiks noskaidrotas pirmās divas izlases, kuras spēlēs 2022. gada FIFA Pasaules kausa pusfinālā.

Horvātija – Brazīlija

Kaut arī horvāti pēdējos gados rādījuši labu, stabilu sniegumu un iepriekšējā finālturnīrā aizcīnījās līdz finālam, kurā piekāpās Francijas izlasei, bukmeikeru un futbola ekspertu vērtējumā, favorīte šajā mačā būs Brazīlijas izlase. 

Abu komandu ceļš līdz ceturtdaļfinālam

Horvāti tikai pēdējā apakšgrupas spēlē, cīnoties neizšķirti ar Beļģijas komandu, nodrošināja vietu sev astodaļfinālā, ierindojoties F apakšgrupas otrajā vietā. Turpretī brazīļi jau pēc divām aizvadītām spēlēm bija izcīnījuši ceļazīmi uz astodaļfinālu un apakšgrupu spēles aizvadīja gandrīz nevainojami. 1/8 finālā, horvāti gandrīz “paklupa” aiz Japānas, kura šajā finālturnīrā iemantojusi daudzu futbola fanu sirdis. Turpretī brazīļi astodaļfināla mačā viegli tika galā ar Dienvidkorejas futbolistiem, jau pirmajā puslaikā iesitot četrus vārtus un uzvarot spēlē ar 4:1. 

Šajā Pasaules kausā rezultatīvākais spēlētājs Horvātijas izlasē ir Andrejs Kramaričs ar diviem gūtiem vārtiem, bet Brazīlijas izlasē ar trim vārtu guvumiem rezultatīvākais ir Rišarlisons. Abas izlases Pasaules kausos spēlējušas divas reizes – 2014. gadā un 2006. gadā, un abos mačos uzvaru svinēja brazīļi. 

Prognoze

Brazīlijas izlase šajā mačā būs favorīte, taču horvāti bez cīņas nepadosies un sagaidāma sīva cīņa. Abas komandas spēlē uz uzbrukumu tendētu futbolu, kā arī darbojas lieliski aizsardzībā, tāpēc ticama šķiet Brazīlijas futbolistu uzvara ar minimālu, vienu vai divu golu pārsvaru.

Nīderlande – Argentīna

Pēc šokējošā zaudējuma Saūda Arābijai, Argentīnas futbolisti turpināja finālturnīru pārliecinoši uzvarot apakšgrupas spēlēs Meksiku un Poliju, kā arī astodaļfināla spēlē ar 2:1 uzvarot Austrālijas izlasi. Turpretī Nīderlande vēl joprojām šajā Pasaules kausā nav sajutusi zaudējuma garšu, uzvarot visās spēlēs. 

Rezultatīvākie spēlētāji un sastāvi ceturtdaļfinālam

Argentīnas izlasē rezultatīvākais ir tās kapteinis Lionels Mesi, kurš guvis trīs vārtus, savukārt Nīderlandes komandā rezultatīvākais spēlētājs, arī ar trīs vārtu guvumiem, ir PSV Eindhovenas kluba pārstāvis – Koudijs Gakpo. Uz šo maču Nīderlandes komandai būs pieejami visi pamatsastāva spēlētāji, turpretī argentīniešu rindās uz jautājuma zīmes ir Anhela di Marijas dalība mačā. 

Prognoze

Šajā finālturnīrā argentīnieši ir ielaiduši trīs vārtus, bet Nīderlandes izlase divus, tāpēc šajā spēlē, visticamāk, nebūs daudz gūto vārtu un vieni vārti var izšķirt spēles likteni. Divas no pēdējām četrām spēlēm starp šīm izlasēm noslēgušās ar neizšķirtu, tāpēc ļoti iespējams, ka tāds pats scenārijs sagaida šo spēli un uzvarētājs tiks noskaidrots 11 metru soda sitienu sērijā. Koeficients, ka abas komandas gūs vārtus, šķiet pavisam reāls un ir vērts apdomāt, kā arī ir vērts apsvērt papildus likmi par kopējo vārtu daudzumu šajā mačā – divi līdz trīs vārti.