• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Nespēja savaldīties laukumā beidzas ar izlases atteikumu – pašmāju futbola mācības

Nespēja savaldīties laukumā beidzas ar izlases atteikumu – pašmāju futbola mācības

Virslīgas līderu duelis

Profesionālais futbols prasa ne tikai augstu fizisko sagatavotību un prasmes, bet arī stipru mentālo noturību. Nedienas piemeklējušas nu jau bijušā Latvijas futbola izlases vārtsarga, “Riga FC” kluba pārstāvi Robertu Ozolu. Pavisam nesen, 11.septembrī, “Riga FC’ spēkojās ar 2022.gada sezonas pašreizējo virslīgas līdervienību “Valmiera”. Spēles otrajā puslaikā Rīgas komanda nonāca iedzinējos, taču par spīti tam, sāka izdarīt arvien lielāku spiedienu uz Valmieras komandas vārtiem.

Atgūstot vienus vārtus un pārņemot spēles iniciatīvu otrajā puslaikā, “Riga FC” bija reāla iespēja pagriezt spēles gaitu un ja ne uzvarēt, tad vismaz panākt neizšķirtu un braukt mājās ar vienu iegūtu punktu turnīra tabulā. Spēlei tuvojoties beigām un saasinoties notikumiem laukumā, “Riga FC” vārtsarga Ozola nervi neizturēja un pēc vienas no spēles epizodem, viņš raidīja asus vārdus vienam no bumbu padevējiem kas atradās aiz vārtiem. Viņaprāt, bumbu padevējs speciāli vilcināja laiku par labu mājniekiem – “Valmiera” komandai. Ko tieši pateica Ozols, ka Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs nav iekļāvis futbolistu izlases kandidātu sarakstā, Septembrī gaidāmajām UEFA Nāciju līgas spēlēm? 

Pateiktos vārdus nesasmelsi

“Lai tava mamma nomirst!” – šādus Roberta Ozola skarbus vārdus iemūžināja pie laukuma novietotā kamera. Un pavisam īsā laikā par šo atgadījumu jau runāja un rakstīja neviens vien latviešu medijs. Nožēlojot pateikto un izdarīto, futbolists pēc spēles sazinājās ar pašu bumbu padevēju un viņa vecākiem, lai atrisinātu un atvainotos par radušos situāciju. Kaut arī šādi gadījumi Latvijas futbolā ir retums, arī saspīlētākajās spēles situācijās ir jāprot savaldīt savas emocijas. Ja sportists to nespēj – nākas sadzīvot ar radušajām sekām. 

Neiekļūšana izlases sastāvā

Latvijas Futbola federācijas disciplinārlietu komiteja izskatot šo gadījumu ir konstatējusi, ka Roberta Ozola rīcība ir pārkāpusi Latvijas Futbola federācijas ētikas kodeksu un ir sodāma. Kā sodu vārtsargs ir saņēmis ne tikai 5.virslīgas spēļu diskvalifikāciju un naudas sodu 170 eiro apmērā, bet arī neiekļūšanu Latvijas futbola izlases gaidāmajiem mačiem UEFA Nāciju līgā. Latvijai palikušas divas spēles un nepieciešami vismaz 2 punkti, lai garantētu sev uzvaru grupā.