• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Nedēļas nogalē Premjerlīgā gaidāmi grandu dueļi

Nedēļas nogalē Premjerlīgā gaidāmi grandu dueļi

Anglijas futbola Premjerlīga sasniegusi ekvatoru jeb sezonas vidu, bet līderu pozīcijā šobrīd atrodas Londonas „Arsenal” vienība. Tuvākie sekotāji ir divi Mančestrā bāzētie klubi –  esošie čempioni „City” un savu leģendāro spozmi zaudējušais „United”.

Šajā spēļu kārtā futbola līdzjutējus sagaida „saldais ēdiens” – 21.02. šosezon buksējošā „Liverpool” uzņems līdzīgā formā esošo Londonas „Chelsea”, kamēr kopvērtējumā vadībā esošā „Arsenal” komanda dienu vēlāk savā laukumā uzņems „United”. „Tonybet” piedāvā abu dueļu pirms spēles apskatu. Ko no tiem sagaidīt?

„Liverpool” un „Chelsea” cīņā par Eirokausiem

Abas šīs komandas šobrīd ieņem saviem standartiem necilu vietu turnīra tabulā. Attiecīgi 9. un 10. vietu ar vienādu punktu skaitu 28. Tiesa, „Liverpool” ir viena spēle rezervē. Cīņas likme ir augsta, jo abi klubi uzskatāmi par grandiem ne tikai Anglijas, bet arī Eiropas līmenī, vienlaikus tiem draud neiekļūšana spēcīgākajā kontinenta klubu turnīrā UEFA Čempionu līgā. Šobrīd abas vienības no kārotās ceturtās vietas, kas garantētu dalību tajā, šķir 10 punktu tiesa.

Zīmīgi, ka abas komandas ir šo sacensību pēdējo divu gadu finālistes, „Chelsea” arī spējot triumfēt. Neiekļūšana tajā būtu pielīdzināma tuvu katastrofai – gan no finansiālā viedokļa (dāsni bonusi no sponsoriem un UEFA balvu fonda), gan morālā (fani to nepiedotu!).

„Liverpool” pēc veiksmīga kalendārā gada noslēguma, kurā tika izcīnītas četras secīgas uzvaras, pēc gadu mijas ir piedzīvojusi zaudējumus divos mačos pēc kārtas, turklāt tas noticis pret nu jau tiešajiem konkurentiem – 0:3 pret „Brighton” un 1:3 pret „Brentford”, kuras atrodas tabulā augstāk. Abos gadījumos pirms spēles „Liverpool” bija favorītu statusā. Jāatzīmē, ka abas spēles notika viesos.

Tikmēr „Chelsea” spēle iet kā pa kalniem, uzvarām mijoties ar zaudējumiem un neizšķirtiem, kuri kopskaitā kopā ir bijuši vairāk nekā uzvaras visas sezonas laikā līdz šim. Londonas kluba uzdevumu nepadarīs vieglāku fakts, ka šobrīd tajā ir lieli sastāva iztrūkumi. Savainojumu dēļ mačā nepiedalīsies vairāki pamatsastāva spēlētāji – Ngolo Kantē, Rahīms Sterlings, Kristians Pulisičs, Rīss Džeimss un arī citi ar mazāku lomu esoši spēlētāji.

Tāpēc „Tonybet” ekspertu ieskatā par favorītiem šajā spēlē tiek uzskatīti „Liverpool” futbolisti. Koeficients uz viņu uzvaru ir 1,89, bet uz neizšķirtu 3,81. Vienlaikus gan jāpiebilst, ka arī „Liverpool” nāksies iztikt bez dažiem līderiem – aizsargu Virdžilu Van Dijku un pussargu Firminju. Tas var nosvērt svaru kausus par labu pretiniekiem, turklāt jāņem vērā arī viens svarīgs apstāklis – grandu cīņu Premjerlīgā, neskatoties uz ārējiem apstākļiem, kas būtu mājas / izbraukuma un traumu faktors, allaž ir neprognozējamas un bieži sagādā negaidītus pavērsienus!

Liverpool - Chelsea spēlēs koeficenti

„Arsenal” un „United” „sešu” punktu spēle

Neskatoties uz to, ka „Arsenal” ierasti ir viens no lielākajiem budžetiem Anglijā, un par solīdu tas uzskatāms arī Eiropas mērogā, klubs pēc Arsēna Vengera ēras beigām tā arī nav spējis izcīnīt Premjerlīgas titulu, „sausajai” sērijai nu jau esot ieilgušai līdz 18 gadiem. Tik tradīcijām bagātam klubam tas liekas ļoti nepievilcīgi.

Tā domā arī kluba vadība un spēlētāji, kas rezultējies beidzot reālā cīņā par čempionu kausu. Arī „United”, kas uzskatāms par vienu no tradīcijām bagātākajiem klubiem pasaulē, pēdējās desmitgades laikā ir zaudējis savu spozmi, pēdējo titulu izcīnot 2012./13. gadā.

Situāciju komandas iekšienē noteikti neuzlaboja fakts, ka to pēc FIFA Pasaules kausa pameta Krištianu Ronaldu. Protams, var runāt par to, ka šogad viņš liels palīgs nebija, un te ir vieta spekulācijām – vai tiešām nebija formā vai tas bija trenera untums. Bet portugāļa izteikumi publiskajā telpā par organizācijas darba stilu un metodēm noteikti noskaņojumu komandā neuzlaboja. Vai tieši pretēji – visi kā pingvīni būs grūtā brīdī sakopojušies kopā ar mugurām. To parādīs spēle.

Šobrīd labākās izejas pozīcijās atkal uzkāpt Anglijas futbola Everestā ir „Arsenal” komanda. Uzvarot svētdienas spēlē tā paspers vēl vienu soli pretī sapņa piepildījumam. Arī „Tonybet” sporta totalizatorā pieejamās pirms spēles likmes favorītu godā ieliek Londonas klubu (koef. 1,89).

Iespējams, ir vērts palūkoties uz kopējo gūto vārtu skaitu – robeža ir 2,5 goli. Jāatzīmē, ka „Arsenal” ir otrā labākā aizsardzība līgā, bet „United” ir trešajā vietā šajā radītājā.

Arsenal vs Man Utd koeficenti 22.01.2023

Jāatzīmē, ka šis Anglijas futbolā ir viens no gaidītākajiem dueļiem, ņemot vērā vēsturiskos panākumus. „Arsenal” kontā ir 13, bet „United” ir šīs valsts rekordistes ar 20 trofejām! Šī būs ne tikai „sešu” punktu spēle, proti, cīņā ar tiešajiem konkurentiem būs iespēja pašiem nopelnīt, un pretiniekiem neiedot trīs punktus. Likme ir augsta!