• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Maroka pret Portugāli un Anglija pret Franciju – kuras izlases iekļūs pusfinālā?

Maroka pret Portugāli un Anglija pret Franciju – kuras izlases iekļūs pusfinālā?

Maroka pret Portugāli

Pavisam noteikti, Marokas futbolistu iekļūšana ceturtdaļfinālā bija liels pārsteigums daudziem. Apakšgrupas spēlēs komanda spēlēja neizšķirti ar Horvātiju 0:0, uzvarēja Beļģijas izlasi ar 2:0 un Kanādu ar 2:1. Astotdaļfinālā, sensacionāli uzvarot spēcīgo Spāniju pēcspēles 11 metru soda sitienos, Marokas futbolisti ieguva ne tikai respektu no pārējām turnīra dalībniecēm, bet arī daudzu futbola fanu sirdis, un ar lielu ziņkāri tiks sekots līdzi, vai Marokas futbola izlases zvaigzne turpinās spīdēt. 

Savukārt portugāļiem, kuri ir vieni no galvenajiem favorītiem uz Pasaules kausa titulu, apakšgrupu turnīrs noritēja bez aizķeršanās – apakšgrupā tika uzvarētas divas spēles, vienā tika piedzīvots zaudējums, savukārt 1/8 finālā bez komandas kapteiņa Krištianu Ronaldu tika sakauta Šveices izlase ar 6:1. 

Pēc daudzu futbola ekspertu domām, Maroka patlaban ir spēcīgākā Āfrikas futbola komanda. Marokieši apliecinājuši, ka spēj efektīvi darboties laukumā arī bez bumbas. Arī šajā mačā, tāpat kā pret Spānijas izlasi, visticamāk, Marokas komanda lielāko spēles daļu atradīsies bez bumbas. Un tas nav nekas slikts, ja ņem vērā, ka šāds spēles stils Marokai ļāva sasniegt ceturtdaļfinālu. Arīdzan, lielu rezonansi izraisījusi Portugāles 1/8 fināla spēle pret Šveices izlasi, kurā starta vienpadsmitniekā nebija iekļauts komandas kapteinis Ronaldu. Kaut arī viņa komandas biedri spēlēja pārliecinoši un aizvadīja rezultatīvu spēli, gan fani gan pats Ronaldu nebija apmierināts ar to, ka lielāko mača daļu nācās noskatīties no rezervistu soliņa. Iespējams, ka šiem notikumiem aizkulisēs un arī komandas ģērbtuvēs būs liels iespaids. 

Beļģi, horvāti un spāņi arī bija favorīti pret Marokas izlasi, bet mēs jau zinām, kā noslēdzās šīs spēles. Turpretī portugāļi līdz šim spējuši uzlaust neviena vien pretinieka aizsradzību un aizvadīt rezultatīvas spēles, tāpēc likme, ka Portugāles izlase šajā mačā gūs vārtus, šķiet, pavisam droša. Dažādu bukmeikeru koeficienti uz Marokas uzvaru šķiet pārāk augsti, ja ņem vērā šīs komandas sniegumu šajā finālturnīrā, tāpēc būtu grēks tos neizmantot. Par spīti Portugālei esot favorītei spēlē pret Maroku, dubultiespēja uz marokas futbolistiem šķiet vilinoša un pavisam reāla. 

Anglija – Francija

Pirms šī Pasaules kausa daudz tika apspriests, salīdzināts un runāts par šīm divām izlasēm kā galvenajām pretendentēm uz čempiones titulu. Jau tagad futbola eksperti ziņo, ka šīs spēles uzvarētājs, visticamāk, iekļūs finālā un šogad izcīnīs Pasaules kausu. Abām izlasēm mērķis ir tikai viens – iekļūt finālā un izcīnīt pasaules vērtīgāko trofeju. 

Kaut arī Francijas izlase īsi pirms finālturnīra sākuma zaudēja vairākus izlases līderus, komandā netrūkst talantīgu spēlētāju, tāpēc bukmeikeri favorītes statusā šajā mačā izvirza francūžus. Lielu lomu arī spēlē faktors, ka Anglijas futbolistiem pēdējos gados, izšķirošajās izslēgšanas spēlēs kaut kas ir pietrūcis un komanda nav spējusi kvalificēties tālākajām cīņām. Par spīti tam netrūkst ekspertu, kuri paredz neizšķirtu šajā spēlē, kā arī to, ka abas komandas gūs vārtus.