• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Lionels Mesi un viņa futbolista karjera – vai sasniegts ir maksimums?

Lionels Mesi un viņa futbolista karjera – vai sasniegts ir maksimums?

Argentīnas izlaes kapteinis un pēdējās dekādes viens no labākajiem pasaules futbolistiem, Lionels Mesi, pagājušajā svētdienā piepildīja vienu no saviem kvēlēkajiem dzīves sapņiem – uzvarēt Pasaules kausa finālturnīrā un virs galvas pacelt Pasaules kausa trofeju. Jau ziņojām, ka svētdienas finālspēlē tikās Argentinās izlase un līdzšenējā Pasaules kausa īpašniece – Francija. Fināla mačā, elpu aizraujošā un notikumiem bagātā spēlē, gan pamatlaiks, gan spēles pagarinājums noslēdzās neizšķirti ar 3:3 (2:0), taču pēcspēles 11 metru sitienu sērijā, meistarīgāki izrādījās Argentīnas futbolisti. Pēc skaita, šī jau ir trešā Pasaules kausa trofeja, kuru spējusi izcīnīt Argentīnas vīriešu futbola izlase.

Runas par karjeras beigām

Noslēdzoties 2022. gada Pasaules kausa finālturnīram Katarā, 35 gadus vecais Mesi tika atzīts par šī finālturnīra vērtīgāko spēlētāju un saņēma zelta bumbas trofeju. Spēlētājs jau iepriekš bija paziņojis par aiziešanu no Argentīnas izlases, taču gan fani, gan citi izlases spēlētāji vēlējās savu superzvaigzni redzēt atpakaļ izlases rindās, kas arī notika. Nu, kad Pasaules kauss ir noslēdzies, šīs runas atkal parādās nevienā vien sporta ziņu lapā. 

Argentīnas vīriešu futbola izlases galvenais treneris Lionels Skaloni medijiem pauda “Kamēr Mesi spēlēs un nebeigs savu futbolista karjeru, vieta sastāvā viņam ir garantēta”. Pats Mesi, kādā no intervijām pēc fināla mača noliedza, ka spēle pret Franciju ir viņa pēdējā spēle savas valstsvienības kreklos. 

Mesi un Parīzes “Saint-Germain” 

Pēdējos divus gadus argentīniešu futbolists pārstāv Parīzes klubu “Saint Germain”, ar kuru tika parakstīts līgums 2021. gada 10. augustā. Neimārs, kurš ir Mesi labs draugs un komandas biedrs Parīzes klubā, kā arī agrāk abi futbolisti pārstāvēja FC “Barcelona” vienību, piedāvāja Mesi atdot savu 10 numuru, ar kuru spēlēt “Saint Germain” komandā, tādējādi izrādot cieņu un respektu pret talantīgo futbolistu. Taču no šī cēlā žesta argentīniešu futbolists atteicās un izvēlējās Parīzes klubā spēlēt ar 30 numuru – tādu pašu numuru, ar kādu viņš aizsāka savu futbolista karjeru. 

Mesi un FC “Barcelona”

Mesi lielāko daļu savu spēlētāja karjeru pārstāvēja FC “Barcelona” klubu, kurā aizvadīja 17 sezonas. Ar šo titulēto Spānijas klubu, argentīniešu zvaigzne izcīnījis 35 dažādas trofejas – desmit reizes kļūstot par Spānijas futbola līgas uzvarētāju, četras reizes uzvarot UEFA Čempionu līgā, septiņas reizes izcīnot Spānijas Karaļa kausu, astoņas reizes uzvarot Spānijas superkausā, trīsreiz triumfējot UEFA Superkausā, kā arī izcīnīti trīs FIFA Klubu Pasaules kausa čempiontituli. Nenoliedzami, tikai retais futbolists savā karjeras laikā spēj izcīnīt tik daudz un nozīmīgu futbola trofeju. 

Aizvadītajās 17 sezonās FC “Barcelona” komandā, Mesi sasniedzis tādus rekordus, kā;

  • Visvairāk gūtie vārti Spānijas futbola čempionātā (474);
  • Spānijas futbola čempionātā visvairāk gūtie vārti vienas sezonas laikā (50);
  • Visvairāk gūtie vārti klubu sezonā (73);
  • Rezultatīvākais vārtu guvējs kalendārajā gadā (91);
  • Visvairāk izdarītās rezultatīvās piespēles Spānijas futbola čempionātā (192);
  • Visvairāk rezultatīvās piespēles Copa America turnīrā (17);

Mesi un nacionālā izlase

Uzskaitot augstāk minētos karjeras sasniegumus, nav šaubu, ka Mesi ir viens no (ja ne) visu laiku labākajiem futbolistiem. Taču ar to viņa sasniegumi nebeidzas. Trīsdesmit piecus gadus vecais futbolists ir arī visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Argentīnas futbola izlasē ar 98 gūtiem vārtiem. Debitējot izlases rindās 2006. gada FIFA Pasaules kausā, argentīnietis kļuva par visu laiku jaunāko futbolistu, kurš spēlējis nacionālajā izlasē un guvis vārtus. Ar Argentīnas U20 izlasi, Mesi uzvarējis FIFA Jauniešu čempionātā, kā arī ar nacionālo izlasi, 2008. gada vasaras olimpiskajās spēlēs kļuva par olimpisko čempionu. 

Argentīnietis Katarā notiekošajā Pasaules kausā, aizvadīja savu 1000 spēli karjerā. Kopumā Mesi ir guvis vairāk nekā 750 vārtus, pārstāvot gan klubus gan nacionālo izlasi. Mesi bieži tiek salīdzināts ar citu futbola zvaigzni – savu tautieti Djego Maradonu. Pats Maradona ir izteicies, ka Mesi ir viņa pēcnācējs jeb Argentīnas futbola dinastijas turpinātājs.