• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latvijas jauniešu izlase cīnīsies Eiropas čempiona atlasē

Latvijas jauniešu U-17 izlase tikusi pie lieliska panākuma noslēdzošajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā. Izbraukuma spēlē spēkojoties ar Moldovas vienaudžiem, mūsu puiši izcīnīja uzvaru spēlē ar rezultātu 3:2 (1:2), tādējādi ieņemot otro vietu savā grupā, kas nodrošina iekļūšanu elites kārtā.

Pirmajā puslaikā laukuma saimnieki bija daudz aktīvāki, kas rezultējās vairākos bīstamos momentos pie Latvijas izlases sargātajiem vārtiem. Jāpiemin, ka izlases starta vienpadsmitniekā atgriezās Kristaps Kļaviņš, kurš iepriekšējās spēles aizvadīja uz rezervistu soliņa.

Spēles rezultāts tika atklāts mača 10. minūtē, kad pēc veiksmīgi izpildīta soda sitiena, ātrāks par mūsu izlases aizsargiem bija Moldovas uzbrucējs Danils Andreiču, raidot bumbu Henrija Ausekļa sargātajos vārtos. Jāteic, ka ielaistie vārti bija tas, kas Latvijas U-17 izlasei bija vajadzīgs, jo pēc ielaistajiem vārtiem, mūsu puiši atdzīvojās un lēnām pārņēma iniciatīvu spēlē. Nopelnot stūra sitienu mača 29. minūtē, Ralfs Pakulis atradās īstajā vietā un īstajā laikā – pretinieku vārtsargam atsitot bumbu, pie tās pirmais nonāca Pakulis, kurš bez problēmām to raidīja pretinieku vārtu tīklā, panākot neizšķirtu uz tablo 1:1.

Rezultātam kļūstot vienādam, abas komandas sāka daudz agresīvāku spēli. Arī jāuzslavē U-17 izlases vārtsargs Henrijs Auseklis, kurš vairākas reizes glāba mūsu izlasi no ielasitiem vārtiem. Pirmais puslaiks jau bija gandrīz beidzies un izskatījās, ka abas komandas gatavas doties uz ģērbtuvēm, taču minūti pirms pirmā puslaika beigām, mūsu vārtsargs pieļāva rupju kļūdu spēlējot izgājienā, ko lieliski izmantoja Moldovas U-17 izlase, gūstot vārtus un panākot rezultātu 2:1.

Motivēti un pilni cīņasspara, Latvijas U-17 izlase otro puslaiku iesāka daudz agresīvāk. Tas arī vainagojās vārtu guvumā. Vienā no spēles epizodēm, Roberts Kudrjašovs ar spēcīgu sitienu trāpija bumbu pa vārtu pārlikni, pie kuras pirmais nonāca cits mūsu izlases spēlētājs, Roberts Bočs, vēlreiz panākot neizšķirtu šajā mačā. Šķiet, ka ielaistie vārti radīja tikai satraukumu viesu komandā, jo biežāk bija vērojamas kļūdas viņu laukuma pusē.

Lieliski darbojoties aizsardzībā un kontrolējot bumbu laukuma vidusdaļā, spēles 69. minūtē mūsu puišiem izdevās pirmo reizi izvirzīties vadībā šajā spēlē. Par visiem ātrāks vārtu priekšā bija Roberts Bočs, gūstot savus otros vārtus mačā un panākot rezultātu 3:2.

Eiropas čempionāta elites finālturnīrs norisināsies 2023. gada maijā un jūnijā, kad sešpadsmit labākās Eiropas U-17 izlases spēkosies Ungārijā.