• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latvijas futbola Virslīgas 33. kārtas spēļu apskats

Nedēļas nogalē tika aizvadītas 33. kārtas spēles Latvijas futbola Virslīgas čempionātā. Spriedze tiek saglabāta līdz pašām pēdējām spēlēm, jo vēl nav skaidrs ne tikai šīs sezonas uzvarētājs, bet arī nav īsti skaidrības par to, kura komanda pametīs Virslīgas čempionātu un nākamajā sezonā tajā nepiedalīsies.

Turpretī FK “Jelgava” klubs, kurš spēlē 1. līgā, jau piecas kārtas pirms čempionāta beigām ir nodrošinājis sev kvalificēšanos Latvijas Virslīgai. Atcerēsimies, ka FK “Jelgava” teju 10 gadus, laika posmā no 2010. gada līdz 2020. gadam, bija stabila vērtība Latvijas augstākajā līgā. Pa šiem gadiem jelgavnieki paspēja četras reizes izcīnīt Latvijas kausu, kā arī godalgoto otro vietu Virslīgas čempionātā. Lēmumu izstāties no cīņas Virslīgā klubs pamatoja ar nestabilo finansiālo stāvokli, kā arī ar to, ka nebija vēlmes konkurēt ar citiem Latvijas klubiem, kuru sastāvos pārsvarā dominē ārzemju futbolisti.

Pārsteigums Tukumā – neizšķirts pret līderi “Valmiera”

Svētdien, “Tukums 2000/Telms” savā laukumā uzņēma valmieriešus, kuriem Virslīgas pēdējās kārtas spēlēs izšķiras liktenis – būt vai nebūt 2022. gada čempioniem. Tukumnieki pēc pirmā puslaika devās uz ģērbtuvēm pozitīvi noskaņoti, jo atradās spēles vadībā ar 1:0. Viesu komanda 10 minūtes pirms pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu 1:1, taču uzvaru spēlē nespēja gūt, tādējādi izcīnot tikai vienu punktu un saglabājot intrigu cīņā par Virslīgas čempiontitulu. Tuvākā sekotāja “Riga” FC atpaliek vien par 3 punktiem.

Latvijas kausa ieguvēja “Auda” zaudē liepājniekiem

Tā vien šķiet, ka uzvara pār RFS futbolistiem Latvijas kausa finālā nav devusi papildus pārliecību Virslīgas sezonas pēdējām spēlēm. Uzņemot liepājniekus “Skonto” stadionā, “Auda” futbolisti vienus vārtus atguva, taču nespēja panākt neizšķirtu mačā un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:2 (0:1). Jau pirmajās 20 minūtēs mājnieki paspēja nopelnīt divas dzeltenās kartītes, taču sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, “Auda” galvenais treneris, horvātu futbola speciālists Tomislavs Stipičs, saņēma sarkano kartīti, izrādot skaļu neapmierinātību par spēles vilcināšanu no “Liepāja” komandas. Mača 32. minūtē liepājniekus vadībā izvirzīja Gotjē Mankenda, saņemot lielisku piespēli soda laukumā no Eduarda Tīdenberga. Viesiem izdevās dubultot savu pārsvaru spēles 70. minūtē, kad precīzs no 11 metra soda sitiena atzīmes bija Dodo. Tiesa, pateicoties Raivim Ķiršam, vienus vārtus gan “Auda” atguva, taču izraut neižšķirtu spēlē gan neizdevās.

“Riga” FC svarīga uzvara pret “Metta”

Citā mačā, “Riga” FC vien otrajā puslaikā spēja salauzt “Metta” pretestību un izcīnīt svarīgu uzvaru ar rezultātu 2:0 (0:0). Izbraukuma spēlē, Rīga Hanzas vidusskolas stadionā, rīdzinieki pirmajā puslaikā raidīja septiņus sitienus pa mājnieku vārtiem, četras no bumbām trāpot vārtu rāmī.  Otrajā puslaikā, kaut arī bumbas kontrole abām komandām bija līdzvērtīga, “Metta” futbolisti to nevarēja pārvērst vārtu gušanas momentos. Neizdarot nevienu sitienu pa “Riga” FC vārtiem, bija manāms pagurums mājnieku spēlētājos, ko lieliski izmantoja viesu komanda. Mača 70. minūtē, rīdziniekus pēc stūra sitiena izpildes vadībā izvirzīja Hrvoje Babecs, taču desmit minūtes vēlāk, Duglass Aurelio dubultoja šo pārsvaru. Uzvara šajā spēlē ļāva “Riga” FC saglabāt iespēju cīnīties par uzvaru Virslīgā, taču “Metta” futbolistiem piedzīvotais zaudējums tikai sarežģī cīņu par neizkrišanu no Virslīgas.

RFS uzvar bez grūtībām un saglabā sapņus par Eirokausiem

33. kārtas mačā RFS vienība ar rezultātu 4:0 (2:0) bez grūtībām uzvarēja “Super Nova” futbolistus, tādējādi saglabājot 5 punktu pārsvaru pār “Liepāja” komandu. Tas, savukārt, saglabā rīdzinieku sapņus par spēlēšanu Eirokausos. Pēc smagā zaudējuma “Metta” futbolistiem Latvijas kausa finālā, RFS nevarēja atslābt un priekšā bija svarīga spēle ar turnīra pastarīti “Super Nova”. Katrs punkts sezonas izskaņā ir svarīgs, tāpēc šajā mačā rīgas klubs laukumā sūtīja teju visus pamatsastāva spēlētājus, uz soliņa atstājot vien Tomašu Šimkoviču un Stefanu Paniču.