• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Jānis Ikaunieks kļūst par Somijas kausa ieguvēju

Jānis Ikaunieks kļūst par Somijas kausa ieguvēju

Latvijas izlases pussargs Jānis Ikaunieks sestdien ticis pie vēl viena panākuma savā futbolista karjerā – viņa pārstāvētā Kuopio “KuPS” kļuva par divkārtējiem Somijas kausa ieguvējiem. “KuPS” ar minimālu rezultātu 1:0 (0:0) pieveica Turku “Inter” komandu un izcīnīja ceturto Somijas kausu kluba pastāvēšanas vēsturē. 

Diemžēl, latvijas futbolists nebija iekļauts komandas pietiekumā, tāpēc maču Ikauniekam nācās vērot no tribīnēm. Par vienīgo vārtu autoru spēles 88.minūtē kļuva “KuPS” pussargs, brazīlietis Gabriels Bispo. Interesants fakts, ka pēdējo reizi, kad kādai komandai nācās aizstāvēt savu čempiona titulu, bija pagājušā gadsimnta 70.gados. Tolaik, somu futbola klubs Lahti “Reipas” kļuva par pieckārtējiem Somijas kausa ieguvējiem, spēlējot laika posmā no 1972.gada līdz 1976.gadam. 

Iekļūšana un spēlēšana kausa finālā jau vien ir ievērojams sasniegums, un Turku “Inter” komanda pēdējo piecu gadu laikā finālā spēlējusi vesels trīs reizes. Tāpēc nebūs nepareizi teikts, ka “Inter” komanda ir viena no stabilākajām un pēdējo gadu veiksmīgākajām komandām Somijas futbola līgā. Par veiksmīgāko “Inter” sezonu var uzskatīt 2017./2018.gada sezonu, kad tika uzvarēts fināls un iegūts Somijas kauss. 

Latvijas futbolisti spēkojas Somijas līgā

Kuopio “KuPS” par iekļūšanu finālā var pateikties Jānim Ikauniekam, kurš pusfināla spēlē guva vienīgos vārtus, kas ļāva uzvarēt “Lahti” komandu ar 1:0. Interesanti, ka “Lahti” komandu pārstāv vēl viens Latvijas futbolists, arī izlases spēlētājs – Eduards Emsis. 

Iepriekšējās sezonas kausa finālspēlē Ikaunieks devās laukumā, taču vārtus gan neguva. Jāteic, ka 2021.gada kausa fināla spēlē “KuPS” komanda spēkojās ar Helsinku “HJK” futbola klubu. Pirms gada, ar pamatlaiku un papildlaiku nebija pietiekami, lai noskaidrotu čempionu, tāpēc viss izšķīrās pēcpēles 11.metru sitienu sērijā. Pēcspēles sitienos ar rezultātu 5:4 pārāks bija Kuopio “KuPS” klubs.