• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Dāņu futbolists, kuram Eiropas čempionāta laikā apstājās sirds, atgriezies izlases sastāvā

Dāņu futbolists, kuram Eiropas čempionāta laikā apstājās sirds, atgriezies izlases sastāvā

Dānijas izlase paziņojusi 21 futbolistu vārdus, dalībai Pasaules kausa finālturnīrā, kurš no 20. novembra līdz 18. decembrim norisināsies Katarā. Izlases sastāvā iekļauts arī viens no visu laiku talantīgākajiem dāņu futbolistiem Kristians Ēriksens (30), kuram pagājušā gada Eiropas čempionātā, mačā pret Somijas izlasi apstājās sirds. 

Izdzīvo pateicoties komandas biedriem un mediķiem

Traģiskais notikums atgadījās Eiropas čempionāta B grupas mačā pret Somijas izlasi. Ēriksenam vienā no spēles epizodēm palika slikti un spēlētājs saļima turpat uz laukuma. Tikai pateicoties komandas biedriem un mediķu darbam, Dāņu spēlētājs pēc šī notikuma palika dzīvs. Ēriksenam tika uzstādīts kardioverteris – defibrilators, lai palīdzētu regulēt sirdsdarbību. Protams, vissvarīgākais pēc šī atgadījuma bija, lai futbolists ir sveiks un vesels. Taču futbola fanus visā pasaulē arī nodarbināja jautājums – vai futbolista karjera ir beigusies?

Kā zināms, Ēriksens pārstāvēja Milānas “Intern” klubu un Itālijas A-sērijas čempionātā ir aizliegts piedalīties ar šādām kardiovertera – defibrilatora ierīcēm. Pēc ilgākas pauzes, savedot kārtībā veselību, dānis pameta itāļu klubu un atgriezās Anglijas premjerlīgas čempionātā, kur pirms tam pārstāvēja Totenhemas “Hotspur” vienību. Iesākumā futbolists bija “Brentford” komandas sastāvā, taču 2022. gada vasarā pievienojās “Manchester United” komandai.

Spēlētāji vēl cīnās par vietu sastāvā

Izlases galvenais treneris Kaspers Hjulmands nosaucis 21 futbolistu, kuri ir iekļauti Dānijas futbola izlases sastāvā, taču cīņa par atlikušajām piecām vietām vēl notiek. Kā medijiem pauda Hjulmands, ir vēl aptuveni 10 spēlētāji, no kuriem treneru korpusam jāizvēlas, lai aizpildītu atlikušās piecas vietas komandā. Pirmdien publicēto futbolistu sarakstā ir arī AC “Milan” aizsargs un izlases kapteinis Simons Kjērs (33). Par pārsteigumu, starp kandidātiem nebija atrodams Lesteras “City” aizsargs Jannika Vestergoroda (30) un “Leipzig” uzbrucējs Jusufa Pulsena (28).

Katarā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā Dānijas futbola izlase tika ielozēta D grupā, kopā ar Tunisiju, Austrāliju un līdzšenējo pasaules čempioni Franciju.