• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Breidija algas diena pēc karjeras noslēguma – multimiljonu līgums ar “Fox Sports”

Breidija algas diena pēc karjeras noslēguma – multimiljonu līgums ar “Fox Sports”

Pirms neilga laika 45 gadu vecumā par aiziešanu no profesionālā sporta paziņoja viens no visu laiku izcilākajiem atlētiem, NFL superzvaigzne ar septiņiem “Super Bowl” tituliem Toms Breidijs. Taču Breidijs nepazudīs no publikas acīm un TV ekrānos tagad būs vērojams vēl biežāk. 

Ilgi bez darba nepalika. Un ar lielu čeku kabatā

Neilgi pēc viņa paziņojuma par aktīvā sportista gaitu noslēgšanu, ziņu virsrakstus pāršalca cita iespaidīga ziņa – par visu laiku labāko saspēles vadītāju uzskatītais Breidijs vienojies ar “Fox Sports” par iespaidīgu darba līgumu – 375 miljoni ASV dolāru uz 10 gadiem NFL apskatnieka lomā.

No vienas puses daudziem var šķist – kas tur īpašs? ASV ierasti atpazīstamākie sporta apskatnieki pelna miljonus, daži tuvu vai pat pāri 10 miljoniem USD gadā, kā piemēram, pieredzējušie Skips Bailess (8 miljoni) un Stīvens A Smits (12 miljoni), kurš ir apmaksātākais sava aroda pārstāvis ESPN.

Bet Breidijs ir NFL leģenda. Labākais, kurš jebkad ir nodarbojies ar šo sportu. Un lielas summas zvaigznēm par viņa tēlu izmantošanu vai pakalpojumiem ASV ir ikdiena. Bet ir viens “bet”… 375 miljoni, ko 10 gadu laikā saņems Breidijs, ir vairāk nekā viņš ir spējis nopelnīt visā savā 22 gadus ilgajā NFL karjerā!

Kā sportists, pārstāvot Jaunanglijas “Patriots” (20 gadi) un Tampabejas “Buccaneers” (divi gadi), Breidijs iekasēja aptuveni 291 miljonu ASV dolāru. Summa, ko viņš saņems no “Fox Sports”, būdams apskatnieka krēslā, ir gandrīz par trešdaļu lielāka un tiks nopelnīta vairāk nekā divas reizes īsākā periodā.

Breidijs vs aktīvās sporta zvaigznes

Kur jaunās darba attiecības izmaksas ar Breidiju ierindojās starp visiem apmaksātākajiem sporta apskatniekiem ASV? Protams, ka vidēji gadā paredzētie 37,5 miljoni ASV dolāru ir pārliecinoši lielākā alga, ko kāds no šī amata pārstāvjiem saņems. 

Tiesa, otrajā vietā esošajam Džimam Romam viņš tik ļoti vēl “pogas neizgriež”, jo Roms saņem 30 miljonus gadā. Trešajā vietā esošajam Tonijam Romo gan atstarpe ir jau daudz lielāka – gandrīz 20 miljoni, viņam saņemot 18 miljonus gadā.