• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Benzemā beidzot novērtēts kā labākais futbolists pasaulē

Benzemā beidzot novērtēts kā labākais futbolists pasaulē

Pavisam nesen tika aizvadīta “Ballon d’Or” balvu pasniegšanas ceremona, kurā tiek apbalvoti sezonas labākie futbolisti, treneri, komandas, kā arī balvas tiek pasniegtas citās kategorijās. Beidzot, pēc vairākām aizvadītām sezonām un stabila snieguma rādīšanas, par 2021./2022. gada sezonas labāko futbolistu pasaulē tika apbalvots Spānijas leģendārā kluba Madrides “Real” uzbrucējs un kapteinis Karims Benzemā. 

Francijas futbolists gūstot izšķirošus un uzvaru nesošus vārtus savai komandai dažādos turnīros, spēja aizvest “Real” klubu ne tikai līdz Spānijas “LaLiga” uzvarētāju titulam, bet arī izcīnīt UEFA Čempionu līgas kausu. Spānijas meistarsacīkstēs Benzemā guva divdesmit septņus vārtus, bet Čempionu līgas turnīrā uzbrucējs paguva pretinieku vārtos raidīt bumbu 15 reizes. Kā medijiem atzīst pats futbolists, “Ballon d’Or” iegūšana bija viņa sapnis jau no bērnības, uzsākot savas futbolista gaitas. Un nu, pēc vairākiem laukumā pavadītajiem gadiem, futbola pasaule ir novērtējusi viņa spējas. 

Citas nominācijas

Citā kategorijā, kā labākā futboliste jau otro gadu pēc kārtas tika atzīta cita Spānijas izlases pussardze un kluba “Barcelona” spēlētāja Aleksija Puteljasa (28). Citā kategorijā, par U-21 labāko futbolistu tika apbalvots“Barcelona” spēlētājs, nesen līgumu parakstījušais pussargs Gavi (18). Vien astoņpadsmit gadus jaunajam spēlētājam un nu jau regulāram pamatsastāva spēlētājam futbola eksperti paredz spožu futbolista karjeru. 

Ļeva Jašina balvu, kuru pasniedz labākajiem vārtsargiem, šogad ieguva cits Madrides “Real” spēlētājs un Karima Benzemā komandas biedrs Tibo Kurtuā (30) no beļģijas. Nominācijā “Labākais uzbrucējs” uzvarēja poļu futbola zvaigzne, bijušais Minhenes “Bayern” spēlētājs un nu jau “Barcelona” īpašumā nonākušais Roberts Levandovskis (34). Pēdējos gadus futbola pasaulē tika daudz runāts par to, ka šis spēlētājs netiek novērtēts, jo katru sezonu gūst ievērojamu skaitu vārtu un rāda lielisku, stabilu sniegumu, taču pie balvām kā netiek, tā netiek. Nu, beidzot, tas ir noticis. 

“Ballon d’Or” vēsture

Jau kopš 1956. gada pēc žurnālistu balsojuma, “France Football” pasniedz Eiropas labākā futbolista balvu. Taču bieži šīs balvas ieguvējs bija tieši tas pats, kuru FIFA, pēc aptaujas rezultātiem, apbalvoja, kā pasaules labāko futbolistu. Tāpēc 2010. gadā FIFA prezidents Zeps Blaters pieņēma lēmumu abas šīs iniciatīvas apvienot un izveidot vienu šādu balvu pasniegšanas ceremoniju, kurā apbalvotu labākos no labākajiem. No FIFA “Ballon d’Or” ceremonija aizguva vērtēšanas formātu – labākos spēlētājus nosaka valstsvienību kapteiņu, žurnālistu un treneru balsojums.